Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek tetszik ha egy nő a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek tetszik ha egy nő a házasságkötés után XY-né lesz? /pl: Kiss Krisztiánné/

Figyelt kérdés
Szerintem ez már eléggé régimódi.
2012. máj. 2. 20:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem tetszik, mert elveszti a személyisége egy részét. ( szerintem)
2012. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
25%

ma 20:30


te híresség vagy? na hasonlítsd magad a külön kategóriához.

2012. máj. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
12%

ma 20:27


Ha dolgod volt akkor minek ismerjenek fel? csak volt. Ha meg számítanak is akkor tudják hogy férjhez mentél, a másik meg hogy nem azt írtam hogy csak Kiss Krisztiánné lehet az ember, ezért van több változat, de a név akkor is csak megkülönböztetésre van, a másik meg hogy akár több 10 ugyanolyan nevű ember lehet a világon.

2012. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
53%
nekem nem,mert fura,h a saját keresztnevem nincs benne,és macera a bemutatkozás,viszont magával a -né-s verzióval nincs bajom,én is így vettem fel,és a barátaim többsége is,pedig fiatalok vagyunk(25-35között),tehát x-né yz.
2012. máj. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
42%

Nekem sosem tetszett ez a variáció, bár manapság is használják még.

Én majd Kissné Nagy Krisztina (PÉLDA) leszek 4 hónap múlva. :)

2012. máj. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem régimódi, nekem tetszik, én így szeretném majd.
2012. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%
Megjöttek a lepontozók. Remélem ez a legnagyobb szórakozásuk az életben.
2012. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
50%

borzalmas. nem derül ki a keresztnév. a személyiségem része a nevem, vezetéknévvel-keresztnévvel együtt.

ha férjhez mennék sem változtatnám meg, akármilyen bonyolult is a vezetéknevem.

igen, nagyon régimódi, már legalább 30 éve van lehetősége a feleségeknek arra, hogy többféleképp vegyék fel a férjük nevét. szerintem érdemes élni vele, nagyon röhejes amikor egy huszonéves asszony úgy mutatkozik be, hogy Kiss Jánosné.

2012. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
30%

Oda kell figyelni, hogy jól hangzon el a név!

A vezetéknév utolsó betűje és a keresztnév első betűje összhangjára is kell figyelni. Az én nevem: Xné X Y.

Nem akartam elveszíteni a vezetéknevemet, férjemet meg imádom, a kötőjelet ki nem állhatom, így lettem Xné X Y. :-)

2012. máj. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
67%

Én a névválasztásban hagyományos nézeteket vallok, vagy Nagy Ádámné Kis Éva leszek, vagy Nagyné Kis Éva.

Igen a saját nevem a személyiségem része, senki nem mondta, hogy azt el kéne hagyni ezáltal, ugyanis arra is van mód, hogy amellett, hogy felveszem a férj teljes nevét a saját is megmarad, épp úgy mint a vezetéknév után toldott -né szócskánál.

Ami nem tetszik, ha valaki teljes egészében felveszi a férj nevét a saját vezetékneve helyére, ezzel valóban eltünteti teljesen a saját családnevét, és a kötőjeles megoldás sem túl megnyerő, sőt engem kimondottan taszít, hiába ilyen nagy divat, főleg, ha a gyerek is ezt a kötőjeles nevet kapja.


Én nem gondolnám, hogy ezzel feladnám a személyiségemet, a házasság valóban egy közösség, és az ide írogató nők nagy része mos-főz-takarít miközben a közösség másik fele meg a sörével a kezében nézi a meccset, szerintem pl. ilyenekben kell igazán megmutatni, hogy mennyire vagyunk közösség, hogy nem hagyjuk, hogy a párunk csináljon minden házimunkát, miközben ő is ledolgozza a 8 óráját, és ennek semmi köze a névhez, vagy ahhoz kinek a nevére jönnek a számlák.



"Házasságkötés esetén a névjog

A feleség a házasságkötés után

kizárólag a maga teljes nevét viseli – Nagy Ádám és Kis Éva

férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja – Nagy Ádám és Nagy Ádámné Kis Éva vagy Nagy Ádámné

a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja – Nagy Ádám és Nagyné Kis Éva

a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét – Nagy Ádám és Nagy Éva

A férj a házasságkötés után:

kizárólag a maga teljes nevét viseli – Nagy Ádám és Kis Éva

a felesége családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét – Kis Ádám és Kis Éva

A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét – Nagy-Kis Ádám és Nagy-Kis Éva, vagy Kis-Nagy Ádám és Kis-Nagy Éva

A házasulóknak a fentiek szerinti névviselésről meg kell egyezniük. Ennek során figyelemmel kell lenni arra, hogy csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét, illetve a házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet; például Nagy-Kovács Károly-Kis Éva = nem lehet Nagy-Kovács-Kis Éva!

A házasulóknak az anyakönyvvezető felhívására a házasságkötés utáni névviselésről nyilatkozniuk kell."

[link]

2012. máj. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!