Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasodnánk, de hogyan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodnánk, de hogyan?

Figyelt kérdés

Idén összeházasodnánk végre.

Külföldön élünk, és idén hazamegyünk 1 hétre. Terveztük az esküvőt is.

Utána olvastam, hogy a 30 napos türelmi időt indoklással nem kell kivárni, és a külföld elég indoklásnak.

Utána olvastam, hogy milyen papírokra van szükség.

Na és itt a gond. Sehol nem találom (és hiába hívom az önkormányzatot nem veszik fel a telefont) hogy ha a személyi igazolvány lejárt akkor elfogadják-e az ideiglenest vagy az útlevelet.

Sajnos a személyi igazolványnál szintén 30 napot írtak,hogy addigra kész lesz. De mi csak 1 hetet tudunk otthon lenni.

Kérdésem,hogy ti nem tudjátok esetleg,hogy ilyen esetben jó az útlevél is??


2012. máj. 25. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom biztosan állítani, de mivel az útlevél is egy fényképpel ellátott hivatalos okirat, szerintem el kéne fogadniuk.
2012. máj. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én nemrég hagytam el a személyimet, mikor bementem az okmányirodába, megkérdezték,hogy van e érvényes útlevelem, vagy pedig jogsim, mivel volt útlevelem, azt mondták, hogy útlevél+lakcímigazolóval bárhol igazolhatom magam! Alapjáraton 2 hét múlva kaptam időpontot+ ki kell várnom, hogy 30 napon belül megérkezzen. Azóta jó pár helyen kellett már felmutatnom és sehol nem volt gond!!!! Az lejárt személyire is ez vonatkozik!!
2012. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszoló vagyok! Ebben a cikben megtalálod,amiről az előbb írtam! [link]
2012. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt tudom,hogy ha lejárt a személyi akkor jó az útlevél vagy jogosítvány.De elfogadják esküvő esetén is??

2012. máj. 25. 20:40
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Mivel hatóság előtti igazolásra alkalmas!
2012. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Másolok a győri anyakönyvi hivatal honlapjáról, gondolom ez máshol is így van:


Magyar állampolgárok házassági szándékának bejelentéséhez szükséges iratok:


érvényes magyar személyi igazolvány + lakcímkártya, vagy érvényes magyar útlevél + lakcímkártya


születési anyakönyvi kivonat (amennyiben a házasuló nem Győrben született)


ha már volt előző házasság, annak megszűntetését igazoló okirat, pl.: jogerős bontóítélet (ez sem kell, ha az előző házasságot Győrben kötötték)


Nőtlen, hajadon családi állapotot nem kell igazolni.


Amennyiben egyik házasuló (esetleg mindkettő) nem magyar állampolgár a házasságkötés törvényes feltételeinek igazolása más formában történik, így minden esetben előzetes egyeztetésre van szükség az anyakönyvvezetővel.

2012. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az útleveledet elfogadják, nyugodj meg!
2012. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!