Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomban illik olyan menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomban illik olyan menyasszonyi ruhát viselni amelyikből kinn van a vállam? Az eggyik ismerösöm szerint a papok ezt nem szeretik.

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 12:57
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
84%

Azt gondolom, hogy ha a hagyománytiszteleted odáig terjed, hogy templomi esküvőt szeretnél, akkor bizony ezzel azt is vállalni kéne, ami jár vele: praktikusan hogy nem jelensz meg hiányos öltözetben. Igen, a vállmutatós ruha a templomban "hiányosnak" minősül.


(Mondjuk gondolom neked is csak ilyen kirakat-templomi esküvőd lesz, mert az olyan elegáns, meg elvárás, mert ha komolyan gondolnád, akkor nem kérdeznél ilyet.)

2012. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
KEDVES OKOS VÁLASZADOK!!!NEM MESZTELENÜL AKAROK LENNI......28 AS OLYAN BUTA VAGY HOGY AZ MÁR FÁJ........JESSZUSOM?:)
2012. máj. 29. 14:37
 33/54 anonim ***** válasza:
76%
Ezek szerint kedves kérdező, fel sem fogod amit írunk. Épp annyira nem ILLIK templomba fedetlen vállal bemenni mint temetésre mini ruhában. Ha ezt nem vagy képes felfogni és valamivel letakarni arra a kis időre a válladat akkor nem tom minek neked templomi esküvő
2012. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező, vannak olyan országok, ahol nagyon komolyan veszik ezt a szabályt, pl. Olaszország, de Magyarországon ezt nem veszik ilyen véresen komolyan. Ha a fátylad rálóg a válladra az szerintem már elég, sok menyasszonyt láttam már fedetlen vállal, sose hallottam, hogy megszólta volna a pap. Én ténylegesen vallásos vagyok, minden vasárnap járok templomba (katolikus), és nyáron a misére is elmegyünk/elmennek ujjatlanba, fedetlen vállal. Persze van olyan pap és vannak olyan tájegységek, ahol ezt nem nézik jó szemmel, de egyetértek azokkal, akik szerint nem ezen múlik az ember vallásossága. Nyáron házasodok én is, és csak a fátyol takarja majd a vállam. Próbáltam bolerót, de borzalmasan állt, saját nagymamám sem szól meg érte, pedig ő aztán tényleg elvakultan vallásos és minden apró szabályt/illemet betart. Ha nagyon bizonytalan vagy, kérdezd meg a papot, hogy kitagadnak-e az egyházból emiatt. Ha igen, akkor szerintem nagyon rossz irányba halad az egyház. Sok boldogságot, lehet lepontozni :)
2012. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat a normális hozzászolóknak igen a vélemények nem eggyeznek mindenképpen magamra veszek valamit..............köszönöm.
2012. máj. 29. 14:50
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Én akartam bolerót vinni, adtak is a kölcsönzőbe, de sajnos keresztanyám otthon felejtette a nagy sürgés-forgásban.

Végül a bevonulás előtt ,magam elé rántottam a fátylamat, ami elég áttetsző, de a papnak nem volt baja vele, utólag megkérdeztem. Azt tanácsolom mindenkinek, hogy legyen a lagziba valaki, aki nem rokon, nem ideges, és mindent pontosan tud, hoz magával, hazamegy dolgokért ha kellenek...


(Én is vallásos vagyok, ezért az elején borzalmasan éreztem magam, még az uszályt is elfelejtettem lecsatolni.)

2012. máj. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:
A bunkóknak meg csak annyit hogy azt gondolom azért ültök itt mert épp eszű ember szóba sem áll veletek....A stilusotok miatt undoritó hozzászólások egy ártatlan kérdésre....:(
2012. máj. 29. 14:51
 38/54 anonim ***** válasza:
56%
A kérdező helyesírása alapján az sem lepne meg ha anyaszült pucéran akarna esküdni. A stílusából kiindulva meg aztán pláne. Nem értem az ilyen miért akar templomi szertartást? Csak mert a filmekben azt látta?
2012. máj. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
81%

"DE ha nem akarok felvenni semmit? pont ezaz hogy nem akarok."

Egy ilyen után mit vártál kedves kérdező??

2012. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

Miért szapuljátok a Kérdezőt??


Nekem amúgy csak a fátylam és a leengedett hajam fogja takarni a vállam, hátam, szerintem így teljesen rendben van.

2012. máj. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!