Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomban illik olyan menyass...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomban illik olyan menyasszonyi ruhát viselni amelyikből kinn van a vállam? Az eggyik ismerösöm szerint a papok ezt nem szeretik.

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 12:57
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
80%
Hát már nem azért de sztem nem pusztulnál bele h ha felvennél addig valamit. De gondolom te is csak azért akarsz templomi esküvőt mert milyen szép meg romantikus. Közben meg mindenki bámuljon végig téged meg a csilli-villi ruhádat és nehogy már azt ne lássák h nincsen válla
2012. máj. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
36%
Igen, az illiket ember találta ki, nem Isten, de kedves válaszoló, ha te csak azt tartod be amit Isten talált ki, akkor fura életed lehet.
2012. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
60%
Attól függ mivel templom? Katolikus/protestáns esetleg egyéb? Mert pl a protestánsok toleránsabbak ilyen téren is, meg attól is függ hogy mennyire vagytok vallásosak..
2012. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
85%
Én nem vagyok hívő, nem is tervezek templomi esküvőt, de ha mégis az lenne akkor képes lennék annyira h letakarjam a vállam.
2012. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
24%
Én nem takarom el a vállam, bár itt külföldön nem is szoksá, még senkin sem stólát/bolerót a templomban itt.. amúgy református esküvő lesz.
2012. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
95%
Az a helyzet, hogy a biblia csak arról tesz említést, hogy nem illik az asszonynak fedetlen fővel lenni a templomban. Abban az időben amikor íródott a fedetlen váll , urambocsá' a fedetlen kebel ismeretlen fogalom volt. Ez az idők során alakult így. Minden esemény megkívánja az odaillő viseletet és viselkedést. Temetésre sem megy jóérzésű nő piros mini ruhában, úgy az esküvőnek is meg kell adni az alkalomhoz illő komolyságot, és nem azért mert a papok szeretik vagy nem szeretik, hanem mert a meztelen vállak látványa nem templomba való , arra van kismillió más hely. Legyetek boldogok!
2012. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
78%

hát komolyan mondom, ennyire el van korcsosodva a világ!!!! könyörgöm, egy temetése sem megyünk citromsárgában, és nem azért mert ez Isteni szabály, hanem mert NEM ILLIK!!!!

komolyan, hova jutunk, ha az emberek ennyit nem képesek felfogni..


kérdező! te miért akarsz templomi esküvőt?? szerintem, ha egy kicsit is vallásos a családod, a saját nagymamád nem fog beengedni úgy a templomba! hát mit képzeltek ti???? nem azért kell házasodni, mert az a papnak hú de milyen jó lesz!!! És nem a paphoz mész hozzá, de Isten házában, ha már az Ő áldását kéred az esküdre, akkor igen is, nem csak hogy illik, de alap dolog megtisztelni annyival Istent meg az Egyházat, hogy felöltözöl!!!!!


akinek nem tetszik a válaszom, lehet lepontozni!!!


Én nem vagyok mélyen vallásos, templomi esküvőm sem lesz, de ha lenne, az az alap, hogy betartom az ottani szabályokat!!!


Ha esetleg az esküvődön valaki megjelenne lila zizinaciba (melegítőbe), hozzá sárga cipővel és egy zöld inggel, mi lenne a véleményed?? Pedig az csak egy ÍRATLAN szabály, hogy egy esküvőre illik szépen és tisztán felöltözni!!!


Az Egyháznak meg ÍROTT szabálya, hogy NEM LÉPHETSZ fedetlen vállal Isten Házába!!!


jesszusom...

2012. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
90%

Na ennyit erről. Pistus meg sem kelett volna szólalnod. Már eddig is tudtuk h egy bunkó, tiszteletlen senki vagy.

Épp h én is írtam h nem vagyok vallásos de ha templomi esküvőm lenne akkor eltakarnám a vállamat

2012. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
50%

Mint már írtam, párom és családja is mélyen vallásos, rengeteg lelkész volt a családban, minden vasárnap mennek templomba (nem mintha ezen múlna bármi is) hosszú évek óta, több presbiter is van köztük (párom hat éve az), vagyis véletlenül sem lehet azt mondani, hogy nincsenek tisztában azzal, mik a szokások. Csak épp nem felszínesek, és nem szólnak meg senkit az öltözéke miatt hangzatos mondatok mögé bújva.

Isten azt nézi, mi van a szívedben, nem azt, hogy a világ felé mit mutatsz. Ettől függetlenül én sem esküdnék pl. mélyen dekoltált ruhában, de nem szólnám meg azt, aki kicsit másképp gondolkodik, mint én. A kereszténység lényege nem épp a feltétlen szeretet és elfogadás? Ha isten házába csak az "arra érdemeseket" engednénk be, hová fajulna a világ? Különben is, kinek joga eldönteni, hogy valaki arra érdemes-e, vagy sem?

Az a pap, aki nem enged be násznépet a templomba az öltözéke miatt, inkább bújjon el szégyenében, nagyon nem követendő példa...

2012. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
88%
Aki képtelen feldolgozni, megérteni azt a szót h ILLEM, egyáltalán minek beszél róla. Nem a többiek és nem is a pap miatt kell felöltözni tisztességesen, hanem mert úgy ILLIK
2012. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!