Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire illik/kell bevonni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire illik/kell bevonni a szülőket és közeli rokonkat/barátokat az esküvő szervezésébe?

Figyelt kérdés

Nem teljesen egyedül, mindenkit kirekesztve szeretném megszervezni! Csak jobban szeretem, ha magam intézem, sok problémám adódott abból, ha másra bíztam régen egy két dolgot hogy intézze el.

Lassan aktuálissá válik a szervezés, és van pár jó ötlet a fejemben. Nem szeretném, ha kizökkentenének a menetből. Persze, csak segíteni akarnak, aminek örülök és köszönöm. De elég makacs vagyok szervezés terén...


2012. jún. 18. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Teljesen igazad van.Esküvő, válás,mindkettő csak rátok tartozik!
2012. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Ki fizeti?
2012. jún. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Lassan aktuálissá válik a szervezés"

még nem szervezzük, és még nincs megbeszélve, hogy ki fizeti. csak előre tervező/gondolkodó típus vagyok.

2012. jún. 18. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi oldala nem lényegtelen.Ha a szülők állják,akkor nem illik teljes mértékben kizárni őket és csak az igényeket sorolni,mi kell,mi nincs még, még akkor sem,ha ez a ti napotok.Ha álljátok az egészet,akkor csak rajtatok múlik,hogy mennyire vonjátok be a szülőket. Miénk egy hónap múlva lesz,mi fizetünk mindent,de láttam mindkét örömszülőn,hogy jól esett nekik,hogy kikértük a véleményüket abban a témában,amihez értenek. Például milyen bort ajánlanak az esküvőre,milyet vigyünk. Édesanyám jelen volt a ruhapróbán, vagy kikértem a tanácsát frizuraválasztásnál. Ezek gesztusok és nem azt jelentik,hogy ők döntenek,csak érzik,hogy részesei lehetnek a nagy napnak,hogy fontos a véleményük a számodra. Zeneválasztásnál is tudnak segíteni, nekünk sok jó ötletet adtak koccintás alatti zenére vagy templomi bevonulóra.
2012. jún. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

félreértitek, nem azt mondom, hogy kizárom őket, csak nem szeretném, ha helyettem próbálnának intézkedni. persze, kikérem a véleményüket, de nem engedném, hogy eltántorítsanak más irányba.

pl. anyósom nagyon szereti megmondani, mit tegyünk. de tukmálósan. anyám meg csak vállat von, és azt mondja, ez a ti életetek, ti döntötök.

2012. jún. 18. 16:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered őket,én csak leírtam,hogy én hogy csináltam. Mi tudtuk,hogy mi a keretünk,meddig nyújtozkodhatunk,egy fő vonala is volt az elképzelésünknek,hogy hol szeretnénk az esküvőt és milyen nagyságút,ezért ezeket mi ketten le is szerveztük a vőlegényemmel. A részletekben pedig kikértük azok véleményét,akik fontosak nekünk. Tudtuk ki mihez ért,miben van otthon és nyitottak voltunk az ötletekre,nem gondoljuk és hisszük,hogy csak az a jó,amit mi kitalálunk. Ez szerintem fontos,elfogadni más javaslatát.Ennek ellenére te nem én vagyok,te úgy teszel,ahogy gondolod. A kérdésed lényegét így nem teljesen értem. Ha tudod,hogy milyen az anyósod és az anyukád és azt is,hogy te mit akarsz,akkor mi miben segítsünk?
2012. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi ketten szervezzük a kedvessel, de az egész esküvőt mi álljuk pénzügyileg.
2012. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Mi megkaptuk előre a szüleimtől a pénzt, amit nászajándékba kaptunk volna, ebből és a saját megtakarításainkból szerveztük az esküvőt, szóval mondhatjuk, hogy az anyagi része közösen volt. Ennek ellenére mindent a saját elképzeléseink szerint csináltunk. Ketten a férjemmel döntöttük el a dolgokat, viszont meghallgattunk másokat is. És természetesen voltak dolgok, amikben részt is tudtak venni, ruha próba, vásárlás közösen ment a szülőkkel testvérekkel, de úgy, hogy ott is mi választottunk végül. Meghívót is megmutattuk előre, miken gondolkozunk, tesóm, apukám fuvarozott minket mindenhova, úgyhogy azért ki tudták venni a részüket valamennyire, de mindenkinek jobb volt így. Szóval valahogy sikerült jól eltalálni az összhangot, hogy ne legyenek kirekesztve sem, de az se legyen, hogy mi rosszul érezzük magunkat.
2012. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!