Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni ajándékba?

Figyelt kérdés

A tavasszal hivatalosak vagyunk egy esküvőre. Nem rokonok hanem "csak" viszonylag közeli ismerősök lagzijára és nem igazán tudjuk eldönteni, hogy mennyit illik adni.


Mi 50 ezerre gondoltunk. Sok? Kevés? Pont jó?

Mennyit szokás adni?


2012. márc. 7. 23:56
1 2
 1/16 Theorba ***** válasza:
93%

Nem láthatjuk, milyen társadalmi közegben éltek.

(Tesco manager vagy falusi boltos, faipari dolgozó vagy földműves, netán tanáremberi közegben?)

Általában az esküvői ebédet illik meghaladni. Amire ti gondoltok, az jóval fölötte van.

(Tekinve hogy állítólag 47.000-ből meg lehet élni ...)

2012. márc. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szokás nincs. annyit adjatok, ami nem terheli meg a családi kasszát. az 50.000 már egy igencsak szép összeg.
2012. márc. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hányan mentek. Azt szokták mondani, annyit illik adni, amennyibe "belekerültök". Ha ketten mentek és nem rokon, csak ismerős, én azt mondom, hogy 20 ezer bőven elég ebben a mai válságos időben. Tehát fejenként 10 ezer szerintem szép összeg. Mi januárban voltunk, karácsony után, fizetés előtt, legrosszabb időszakban, a pár elmondta, hogy mennyi pénzt kapott és ha kiszámoltuk per főre, az jött ki, hogy fejenként átlagban 6000 Ft-ot adtak az emberek. Mi ketten mentünk és 20 ezret vittünk, pedig páromnak rokona volt a vőlegény. De ezt mindenki maga tudja, mennyit tud adni. Semmiképp se többet, mint amit elbritok.
2012. márc. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adj, amennyit jónak látsz.
2012. márc. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a fejenként 10000Ft a módi (gyerkőcöt nem számoljuk), nem milliomos, de jómódú közegben. 50000Ft-tól igencsak meglepődnék :)
2012. márc. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem megterhelő.mi is a vacsi árát tudjuk,h "illik",viszont hasonló szitu,szintén ekkora összeget adunk.Mi nem fogunk éhezni miatta, a párnak pedig nagy szüksége van rá,plusz nagyon szeretjük őket..
2012. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk az a szokás, hogy sorsjegyeket vesznek a fiatal párnak. Anno én 20 ezerért vettem a barátom esküvőjére, nem tudom mennyi sorsjegyet kaptak, de az egyikkel nyertek milliós összeget.

Mi tavaly 400 ezer értékben kaptunk sorsjegyet, sajnos milliós tétel nem jött ki, de több, mint 500 ezer megvolt a nyereményekből.

2012. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
12%
Nehogy már én fizessek, ha meghívnak egy esküvőre! Ez olyan mintha belépőt kérnének. Ilyenről még nem is hallottam. Ha elmegyek, szeretetből teszem és a jelenlétem ennek a bizonyítéka. Én se várnék el egy forintot se senkitől. A pénzügyek maradjanak csak családon belül! Esetleg ajándékot adok a párnak ez alkalomból, de pénzt semmiképp.
2012. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
A lagzi már más tészta, azt magamnak nem rendeznék az esküvőm után, meg én se mennék el rá, mert nagyon untam. De hát akkor is megegyezés kérdése, hogy a szervezők mennyit vállalnak a költségekből.
2012. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Fejenként kb. tízezret szoktak adni, ahol én voltam mindegyiken így volt, és mi is kb. ennyit kaptunk barátoktól per fő. Tehát mondjuk ha pár vagytok, akkor ketten a pároddal adtok egy huszast. Az fedezi a vacsit és még túl is lép rajta. Ennél jobban nem kell, max közeli családtagnak, pl. tesónak. Az 50 szerintem nagyon sok....
2012. márc. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!