Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hol írták le ezeket a szabályo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol írták le ezeket a szabályokat?

Figyelt kérdés
Annyi mindent olvastam már, pld. itt is, hogy mi illik, illetve mi nem egy esküvőn. De hol van ezeknek a szabályoknak a gyűjteménye? Vagy ezek is csak olyanok, mint a népmese? Szájhagyomány útján maradnak fenn.Azért vagyok gondban, mert az unokahúgom tanúja leszek, ha leszek. Ugyanis megsértettem. Ruhát néztünk, és én úgy tudtam, hogy fehér ruhát és fátylat csak a szűz menyasszony vehet fel - ezt tényleg egy könyvben találtam - nekik meg már van közös gyerekük. Mikor ezt elmondtam, felhúzta az orrát. akkor mi illik és mi nem, ha az egyik szabályt betartjuk, a másikat meg elfelejtjük?

2012. jún. 18. 19:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

...hát nem sértődtem volna be, de tuti hülyének néztelek volna ha ezt nekem nyögöd be xd

akkor vegyen ekrüt

2012. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha manapság betartanák azt, hogy csak a szűz vesz fel fehér menyasszonyi ruhát, a ruhaüzletek csődbe mennének. :) Ez a szabály tehát megszűnt, egy hírhedt céda is vehet fel szűzies fehéret, meg a kisgyerekes anyuka is.
2012. jún. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
A fehér menyasszonyi ruha és a fátyol a magyaroknál csak pár évtizede jött divatba ( 1940-1950-es évek). Európában is csak Viktória királynő óta divat. Tévhit, hogy a fehér ruha és a fátyol az ártatlanság jelképe. A legtöbb népnél valamilyen növény jelképezi( pl. sváboknál ezért van a menyasszony hajában és a vőlegény ruháján rozmaring szál). Úgyhogy amit leírtál az nem szabály hanem pusztán divat és rengeteg téves, rossz információ kering róla (köszönet az amerikai filmeknek).
2012. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
OK, de akkor a többi miatt miért csapnak akkora felhajtást? Akkor azok sem érvényesek, nem?!
2012. jún. 18. 19:54
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
hát mondjuk az alap etikett szabályokat illik betartani. régen a fátyol volt a szűz lányok ismertetője, nem a fehér ruha. régen a gyász színe volt. Mostanra ez változott. viszont már rég nem érvényesek az ilyen szabályok. mindenki olyat vesz fel, ami neki tetszik.számomra egy menyasszony fehérben van, nem hupililában, az a menyasszony színe. De ha mást vesz fel, az ő dolga, nem rökönyödök meg. Légyszi inkább ne adj tanácsot az unokahugodnak :) inkább itt olvass, tapasztalatokat olvashatsz, nem elméleteket"
2012. jún. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Mi alsóban olvastunk ilyeneket az olvasókönyben: Illemkönyv néven :D
2012. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

hát valami külföldi sztárnál nagy cécó volt mert második házaságánál is fehér ruhában ment férjhez, holott nem illik akkor már... szóval a fehér ruha mostanra ugy modosult hogy az első házasságnál lehet többinél...


[link]

2012. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Én már olvastam etikett és illemkönyveket is. De egyik sem írja le, hogy miért kell székszoknya, melyik a legjobb köszönőajándék... Egy csomó zagyvaság, amire iparágak épülnek. Iparágak, nem illemkönyvek!
2012. jún. 18. 20:17
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Ezt találtam:

"A menyasszony ruhája általában fehér színû. A színválasztás az ókori görögök, rómaiak szokásaiban keresendõ. A rómaiak

ünnepekkor fehérre festett testtel jelentek meg, míg a görögök már fehér ruhát öltöttek. A fehér szín maga a tisztaságot, az

egyszerûséget, a természetességet és persze az örömöt jelképezi, ezért is lett a késõbbiekben a menyasszonyi ruha

fehér. Magyarországon többhelyütt, pl. Kalocsán, fekete színû volt a menyasszonyi ruha. A népdal is azt mondja, hogy a

lány most esküszik fekete gyászruhában. De fekete menyasszonyi ruha volt, a Berettyó-felvidéki népviseleti szokás is.

A Kunságon még az 1960-as évekig szokás volt, hogy az asszonyokat feketére festett egykori menyasszonyi

ruhájukban temették el. Így a menyasszonyi ruha a hûség szimbólumának is mondható."


És ezt is:

[link]



Én is úgy tudtam, hogy a szüzességet jelképezi és talán bizonyos helyeken igaz is, nem tudom.

De nem tudom miért kell azon megsértődni,amit mondtál.

2012. jún. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ennek az illemhez nem sok köze van, volt. Ahogy írták is, a fehér fátyol jelezte, hogy a menyasszony szűz = valamit közöl másokkal, szavak nélkül. Volt, ahol ennek megerősítésére másnap reggel az udvari ruhaszárítóra terítették ki a nászágyról leszedett lepedőt is, bizonyítva, hogy a menyasszony valóban érintetlen volt.


Ugyanilyen közlés volt az is, ha a menyasszony nem vett fel fehér fátyolt, az bizony egy kissé ciki volt.


Ugyanilyen beszéd nélküli közlés volt, amikor egy fiatal gyereklány nagylánnyá serdült (megjött a menszesze), attól kezdve (legalább a hétvégén) felvette a pártát, és bármikor férjhez mehetett. Innen maradt fenn a szólás: pártában maradt, nem kérte feleségül senki.


És pl. még mindig él az a szokás, (valamelyik roma népcsoportnál), hogy ha férjhez ment egy lány, attól kezdve köteles a haját hátul kontyba összefogni, ezzel jelzi hogy már elkelt, nem szabad hozzá közeledni más férfinak.


Ezek a közlés-szokások ma már elvesztették jelentésüket, teljesen mindegy, hogy ki-mit vesz fel, vagy nem vesz fel az esküvőjére. Ha akar, felteszi a fehér fátyolt, ha nem akarja, akkor nem teszi fel.

2012. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!