Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Előző férjes névvel házasodni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előző férjes névvel házasodni, lehet a lánykorit visszavenni?

Figyelt kérdés
Szóval: az előző házasságomból még nem adtam le a nevet, kötőjelesen van. Ha összeházasodunk a párommal, akkor én már nem szeretném felvenni a nevét, csak a saját lánykori nevemet szeretném viselni. Ezt lehet az esküvő kapcsán változtatni, vagy le kell előbb adni a régit, és utána házasodni, ahol nem veszem fel az új férjem nevét?
2012. jún. 24. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Lehet-

Teljesen felesleges esküvő előtt a névváltozás,ha utána rögtön változtatni akarsz.

2012. jún. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Előbb vissza kell venni a születési neved és csak utána dönthetsz úgy, hogy házassági névként a születési nevedet viseled. Egy ismerősön hasonló szituációban csak így tudott megszabadulni a korábbi férjes nevétől, ami a volt férje vezeték neve és az ő keresztneve volt.
2012. jún. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!


Igazából nem gondoltam ám át. :) Mert hát tökmindegy, egyszer kell csak a papírokat is rendezni, mivel az új házasságban nem tervezem felvenni a párom nevét. Szóval gyakorlatilag mindegy, hogy előbb variálok, vagy majd akkor, a papírokat egyszer kell végig zongorázni.

2012. jún. 24. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

ma 14:10

Nem jól tudod..

Én idén mentem férjhez. Az előző férjem nevét viseltem mint Kovácsné Nagy Mónika.. Nem kellett előtte nevet változtatnom,hiszen ez pénzbe kerül(nem is kevésbe) és az esküvő utána névváltozás is pénzbe kerülne(nem olcsó az sem) Miért kéne kétszer fizetni?? Én a második férjem nevét felvettem mint Horváth Mónika..Ezzel a névváltoztatással intéztem mindent.

2012. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Igen, így lehet, azt tudom én is.

De mi van, ha a Nagy nevet szeretted volna visszavenni csak??

2012. jún. 24. 14:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:29 vagyok


Ha a lánykori nevemet akartam volna,az is ráért volna az esküvő után. (nekünk elmondta az ügyintéző hölgy amikor erről beszélgettünk,mert ez is szóba kerül amikor intézed az ügyet, hogy milyen névvel akarsz élni az esküvő után.


Bár én ha csak lánykori nevet szerettem volna akkor teljesen mindegy hogy esküvő előtt vagy után változtatod meg. Ugyanaz a helyzet. Ebben az esetben ha esküvő előtt íratod át nincs szó névváltozásról az új esküvő esetén. A név marad.

2012. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor tényleg mindegy, leadom előtte majd, hogy ne azt mondják már be, mint "volt" név.
2012. jún. 24. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az esküvő előtt nyilatkozni kell a névviselésről.

Vagy maradsz az aktuálison, vagy a születési nevedet diktálod be, vagy a leendő férjezett nevet (ennek több verziója létezik ugye).

Hasonló helyzetben voltam, ott volt a születési anyakönyvem, mondtam, hogy akkor Kovács Anna voltam a születési anyakönyvemben, most is ezt szeretném beíratni.

2012. jún. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!