Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Manapság hány éves kor körül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság hány éves kor körül "illik" megállapodni, házasodni, családot alapítani egy férfinak?

Figyelt kérdés
26 vagyok, de nincs komoly kapcsolatom, manapság hány éves kor az, amikor már el kellene gondolkodni saját családon?
2012. febr. 8. 07:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Ha van miből és van kivel, akár már most is... mindenki más és mindenki saját maga érzi mikor érett meg a házasságra.

Van aki 22 évesen is érett, van aki 40 évesen sem.

2012. febr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Jó kérdés. Én is 26 vagyok, férfi, és jelenleg komoly kapcsolatom sincs, házasságra és gyerekvállalásra pedig soha nem is gondoltam, még korábban se. Mondjuk a középiskolás osztályomból és az egyetemi évfolyamtársaim közül se kapkodják el az emberek ezt a dolgot. Párjuk általában van, az igaz, de házasságig csak néhányan jutottak el, gyerek meg talán egy vagy két helyen van összesen a körülbelül ötvenből.
2012. febr. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
én 26 éves vagyok.Nekem már van 2 gyerekem feleségem!
2012. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
97%
Ma már nincs olyan, hogy illik, nem illik. Mindenki olyankor alapít családot, amikor megtalálta hozzá a megfelelő párt, kellően biztosnak érzi az anyagi helyzetét, saját lakása, stb. Kinek milyen igényei vannak. Ma már nem számít vénlánynak/agglegénynek az, aki nem házasodott meg 20 éves koráig. Akkoriban más volt, mert lehetett gyerekeket szülni a szülői házba(ma sok szülő 40-50 nm-es kis lakásokban lakik), természetes volt, hogy a szülők rendezik a lakodalmat (ma ez nagy szerencse!)és az egész család besegít a gyereknevelésbe, háztartásba. A mostani fiatalok nagy része szinte semmilyen segítségre nem számíthat otthonról. Kedves kérdező, nem késtél le semmiről, én 30 évesen fogok családot alapítani, ha minden jól megy. 28/L
2012. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%

Azért 30-ig bezárólag meg kellene állapodj.

Ez nem illem hanem ésszerűség.

Azt számold,hogy nem 60 évesen akarsz a Lányod/Fiad szalagavató bálján részt venni ...

2012. febr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Nyilván már most is 26 évesen is elgondolkoztál ezen, különben nem tetted volna fel a kérdést. Nincs ilyen, hogy mikor illik, mindenkinek máskor jön el az ideje. Azt szokták mondani, hogy az első gyereket "illik" megszülni 30 éves korig, de a mai gazdasági meg egyéb helyzeteket figyelembe véve sok mindentől függ. Van e rendes munkád, lakhatásod megoldott e, el tudod e tartani a gyereket vagy gyerekeket, van e hozzá türelmed, tudsz e feladni a kényelmedből....stb....Szóval szerintem teljesen egyénfüggő.
2012. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Tulajdonképpen nem is vagy feltétlenül elkésve. Én láttam KSH-s statisztikákat erről, pontosabban az egyetemen foglalkoztunk ezzel, és igen durván eltolódott a gyermekvállalási életkor. 1975-ben még átlagosan 20 éves korban jött az első gyerek, a rendszerváltáskor, 1991-ben ez még mindig 21-22 év volt, 1999-ben viszont már 26 év, 2009-ben pedig már 29 évesen szültek először a nők!
2012. febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%
Én is 26 vagyok örülnék ha 30 évesen lenne házasság és akkor a gyerek még sehol sincs. Nem találok munkát, nincs pénzem amiből tudnék gyűjteni egy esküvőre meg egy kisbabára. 26/L
2012. febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
36%
Lehet szülni 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 évesen is. 30 éves korodig pedig éld ki saját magadat, mert ahogy megszületik a gyerek olyan lesz mintha két éned lenne, a sajátod és a gyereké.
2012. febr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Tapasztalataim szerint is változó, van olyan középsulis osztálytársam aki ugyanolyan cipőben jár, mint én, van akinek van már férje/felesége, de olyan is van aki már elvált.
2012. febr. 8. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!