Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A násznagyoknak/tanúknak mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A násznagyoknak/tanúknak mi a feladata?

Figyelt kérdés
Anyum azt mondta, ugyanaz a kettő. Na most én meg úgy tudom, és úgy figyeltem meg, hogy a tanú általában nőknek a legjobb barátnő, férfiaknak legjobb barát, vagy testvér szokott lenni, a násznagy meg tök más, de nem tudom, mi a dolguk. Nagyon szeretném a legjobb barátnőmet tanúnak, de násznagynak a bérma keresztszüleimet. Anyám azt mondta, akkor megsértődnének, hogy nem ő(k) a tanú(k), mert más feladatuk nincs, csak úgy szokás, hogy ők adják a legnagyobb ajándékot, meg többet "szerepelnek" a lagzin. Nálatok hogy volt?

2012. júl. 8. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő ugyanaz amúgy, de a tanúk/násznagyok segítenek a menyasszonytáncnál esetleg elhozzák a hivatalból a gyertyát ami ott maradt. Más nem nagyon van.
2012. júl. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az a szokás, hogy a násznagy, vagyis a tanú az a menyasszony és a vőlegény keresztapukája. (Itt az a "fura" ha valaki mást kérnek meg rá) Annyi a feladatuk, hogy aláírják a papírt a házasságkötésnél. :)
2012. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
2012. júl. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
2012. júl. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Én tesóm tanúja voltam, semmi feladatom nem volt, csak hogy aláírjam a papírt a polgári esküvőn. :)
2012. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
A kettő ugyanaz. Feladatuk a szertartás alatt a menyasszony-vőlegény mellett állni és utána aláírni tanúként az anyakönyvet.
2012. júl. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a kettő. Régen a pár keresztapjai voltak a násznagyok, azaz tanúk az esküvőn. Ma már átvettük a nyugati szokást, miszerint testvért vagy barátot/barátnőt kérünk fel tanúnak.
2012. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!