Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi értelme csak a templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme csak a templomi szertartásra meghívni a vendégek nagy részét?

Figyelt kérdés

Párom unokatesója házasodik. A családból mindenki kapott rendes, nyomtatott meghívót a templomi részre és csak a párom szülei a lagziba is(magyarán szólva az unokatesó csak a nagynéniket, nagybácsikat hívta a lagziba).

Én nem is szeretnék menni, mert pont előtte egy héttel egy másik lagziba megyünk, tehát pénzünk sem lenne rá, csak azt nem értem, hogy mi értelme van az egész családot meghívni a templomba? Nagy a család tehát érthető, hogy nem vendégelnek meg egy csomó embert, akit kb sosem látnak(5 éve vagyok a párommal de azt sem tudom kikről van szó), de akkor minek mindenkinek a nyomtatott meghívó a templomba? Szerintem ez furán veszi ki magát. Lehet, hogy szokás, nem tudom. Mikor mi beszélgettünk az esküvőről a párommal mi is úgy terveztük, hogy nem hívunk meg mindenkit, mert lennénk vagy 500an, de akit igen azt a lagziba is. Vagy a templomba mindenkit kell?


2012. júl. 22. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Jól gondolok, így szokás. A dolog magyarázata az, hogy minél többeket - akikkel csak olyan a viszony - vonjatok be az örömbe, hogy összeházasodtok, de azt senki nem várja el tőletek, hogy mindenkit megvendégeljetek. Persze azt is megtehetitek, hogy mindenkit meghívtok mindenhova, csak gondoljátok végig, hogy nem lesz-e abból sértődés, ha vkit még a templomira se hívtok meg, - abból viszont nem lehet, ha polgárira, templomira meghívjátok, lagziiba nem, max érzi, hogy nem túl közeli a kötődés, és ő is ugyanígy fog benneteket is meghívni. De ez így normális is, sőt bárki aki meghívott a templomira, polgárira, illik, h vigyen ajándékot, és aki a lagziba is, ott pedig plusz menyasszonytánc.
2012. júl. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is így volt, hogy templomba majdnem mindenki, vacsorára legszűkebb kör. Egyébként mi a templomkertben tartottunk egy kis állófogadás-féleséget is, aprósütikkel, üditővel (szóval igazából nem volt tétel anyagilag).

Ennek egy prózai oka volt: senki sem sértődhetett meg. (Azon kívül, hogy mellesleg pénzünk sem lett volna mindenkit vacsorára hívni, de ha lett volna akkor is ugyanígy csináltuk volna.) Mert akik számunkra(!) igazán fontosak voltak, azok vacsorára is meg voltak hívva, akik meg nem, de sértődés lett volna belőle, ha egyáltalán nincsenek meghívva, azok meg jöttek a templomba és még azt sem vethették a szemünkre, hogy nem kaptak kaját-piát.

Ettől függetlenül egyébként így is volt aki megsértődött, hogy az étterembe nem hívtuk meg, holott még a temploba sem jött el végül. :D

2012. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Én is úgy tudom, hogy szokták ezt így csinálni, mert annyira nem bő a költségvetés, hogy mindenkit megvendégeljenek, viszont van egy csomó kedves ismerős, akivel viszont szeretnének osztozni az örömükben.
2012. júl. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én úgy vagyok vele, hogy akivel nem olyan a viszony, az a templomira sem fog eljönni. Én sem tudom kik ők, nem fogok elmenni passzióból végigülni egy templomi szertartást totál kiöltözve, mint ahogy az enyémre sem jönnének el olyan emberek, akiket amúgy sosem láttam és a párommal sem beszéltek 10 éve. Ugyanígy ajándékot sem vinnék, de természetesen én sem várnám el a nagy semmiért cserébe. Ha kapok valamit én úgy gondolom illik cserébe legalább egy jó lagzit, vacsorát biztosítani a vendégeknek.

Talán én gondolkodok rosszul.

Kedves válaszolók, ti hogyan csináltátok?

2012. júl. 22. 18:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Én így elsőre azt gondoltam volna, hogy azt előbb elfogadják az emberek, hogy nyilvánvalóan anyagi indíttatásból nem hívják meg őket, mint hogy a templomba gyere el aztán menj haza. Akik számunkra fontosak a lagziban is szeretnénk, ha ott lenne, akivel meg nagyon távoli a viszony igazából milyen jogon sértődik meg?
2012. júl. 22. 18:18
 6/10 A kérdező kommentje:
Az állófogadásos megoldás egyébként nagyon ötletes!
2012. júl. 22. 18:18
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

A 2. válaszoló, az állófogadásos vagyok.

Nézd, egyébként tökre egyet értek veled, én is így gondoltam volna, hogy már miért is sértődne meg az, akit 10 éve nem is láttam, én sem sértődnék meg fordított esetben - meg mi eleve eredetileg kis esküvőt szerettünk volna. Csak aztán tényleg elkezdtük szervezni az esküvőt és hát nálunk kiderült, hogy ez nem fog így működni. Ugyanis a férjemnek elég kiterjedt rokonsága van, akikkel a szülei viszonylag rendszeresen tartják is a kapcsolatot - noha, csak felszínesen. (Nekem sajnos a rokonságom legnagyobb része már nem él, de amíg éltek sem voltunk ilyenek. Akik számítottak, azokkal aktívan tartottuk a kapcsolatot, akik nem, azokkal viszont egyáltalán nem.) Na és itt jött képbe az, hogy márpedig mindenkit meg KELL hívni, különben rettentően meg fognak sértődni, mert hát mégis csak rokon! Az már mellékes, hogy a párom speciel néhányukkal életében jó, ha kétszer találkozott - anyósék viszont többször, ergo ha nincsenek meghívva, ők hallgathatták volna tőlük, hogy hát ez micsoda dolog. A templomba meg hát elfértek végül is, no meg ott is voltak, meg nem is.

És még így is kellett meccselni anyósomékkal néhány emberrel kapcsolatban.

2012. júl. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nálunk hasonló a helyzet. A párom szüleinek összesen 11 testvére van, képzelheted mennyi unokatesó van és azok gyerekei(akiknek a fele egyidős velünk, mert párom nagyon késői gyerek) és azok gyerekei...Nemrégen egy temetés alkalmával találkoztunk néhány unokatesóval, akik 22 éve nem is látták a páromat, az ő gyerekeiket meg pláne nem ismerjük, de talán az anyósomék sem.

Kitalálni, hogy kit hívjunk meg és kit nem...De az a kis állófogadás roppant jó ötlet, lehet, hogy mi is így fogjuk csinálni.

2012. júl. 22. 19:08
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Én is úgy voltam az esküvőmön, hogy nem rángatom el a messze lakó rokonokat az esküvőmre ha nincs keretünk vacsorára nekik meg lagzira, pedig amúgy szeretem őket, így a minimális esküvő mellett döntöttünk, így csak a szülők és a testvérek voltak ott. A messze lakó rokonok megértették, ám a helyben lakó barátok közül volt aki megsértődött, de úgy voltam, ha a hozzám közelebb álló messzi rokont anyagi okokból nem hívom, akkor a kevésbé közel álló rokon ottléte tényleg sértődésforrás. Igazából szerintem az állófogadás is elég költséges ha 70-80 emberről beszélünk, főként az alkohol és üdítő miatt, de azért ennyi emberre süti sem kevés. (Rossz minőségű olcsó piát meg soha semmilyen rokonomnak, ismerősömnek nem adnék.)
2012. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

Átérzem párod helyzetét, sőt, talán az enyém még összetettebb. Én is nagyon késői gyerek vagyok, amikor születtem, apám 40 éves volt, és a legidősebb nővére akkor volt 60(!) éves. Összesen tizenegyen voltak testvérek, abból már "csak" nyolc él. De képzelheted, mekkora a rokonság... Rengeteg unokatestvér, és a rengeteg unokatestvérnek rengeteg gyereke van... Nos, ebből úgy igazán, tisztességesen eggyel sem tartjuk a kapcsolatot. Viszont nemrég volt egyik unokatestvérem esküvője/lagzija, ahová meghívták a családunkat (akkor láttam a lányt életemben először), a menyasszony nagymamája miatt, aki ugyebár elvileg a nagynéném (a nevét sem tudom). Ilyen alapon a nagymama miatt meg lett apukámon kívül még egy testvér és annak a családja hívva, a többi pedig... Kb. le sem tojták őket. Szerintem minket is csak a bevétel miatt hívtak meg (elég "suttyók", azért is hűlt ki a kapcsolat). De ez milyen már? Hét testvérből csak kettőt meghívni találomra...

Na de elkalandoztam. Ami a lényeg ebből, hogy én illemből nem hívnék meg senkit.

Viszont a templomira valóban több embert meg szoktak hívni, mint a lagzira, bár egy kusza családi háttér és rokoni kapcsolatok mellett necces kiválogatni, hogy ki az, akinek a lagzin is ott a helye.

Az pedig egy hatalmas tévhit, hogy akit csak a templomira hívnak, annak ajándékkal kell készülnie. Persze lehet, de nem elvárható.

2012. júl. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!