Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akiknek csak polgári szertartá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek csak polgári szertartás és vacsora volt szűk körben (10-20fő) nagyjából mennyiből pénzből gazdálkodták ki és ez mit tartalmazott pontosan?

Figyelt kérdés
Milyen helyen volt a vacsora? Volt zene? Megbántátok, hogy "csak ennyi" volt a nagy napotok?

2012. júl. 31. 17:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Erre én is kíváncsi vagyok, mi is pici esküvőt szeretnénk.
2012. júl. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%

Kicsi a család, kb. 50-en voltunk, csak a szűk család és a szűk baráti kör.

Étterem egyik helyiségét béreltük (a másikat egy másik esküvőre bérelték), volt élő zenekarunk, és minden, ami kell egy esküvőn, menyasszony-tánctól kezdve, menyasszony szöktetésig minden. @va jól éreztük magunkat, és kész.

Az volt benne a jó, hogy mindenki ismert mindenkit, nem volt gond, hogy vacsi végén már az asztalnál keveredett a társaság, mert a rokon-ismerősök "vándoroltak" egyik székről-helyről a másikra. Tök laza, és nagyon jól sikerült.

2012. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk - nővéremnél- durva dolog történt.

Az esküvőt a pap valami egyházi ünneppel vonta össze(ezt ott és akkor tudta meg mindenki,maga a menyasszony és a vőlegény is...a menyasszony egyébként a nővérem),és az egyházi ünnepről mindenki automatice átvonult az étterembe. Mire bárki a családból léphetett volna, már ott ült mind a 300 ember az étteremben. Volt aki rendelt is már...

Ekkor felkértek engem, hogy jelentsem be mikrofonba(az étteremnek volt, gondolom gyakran vannak náluk ilyen rendezvények), hogy a szűk családét(a szülők, a szülők testvérei és azok gyerekei,vagyis az ara unokatestvérei) vacsorája fedezve van, mindenki más úgy egyen, hogy a saját kontójára teszi.


Egy csomóan lecsapták a villát és tüntetőleg elvonultak.

2012. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Én sem fizetnék olyannak akit nem hívtam meg a buliba.

A meghívón rajta volt hogy mire várjátok őket?Mert ha nem akkor az blama, ti toltátok el. De ha rajta volt, hogy csak a templomira várjátok akkor ne pofátlankodjon oda.

(Amúgy nekem nem lett volna vér a ...-ban ilyet bejelenteni.)

2012. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
Az a 300 ember teljesen idegen volt? És azt hitték, hogy olyan ember, akit nem is ismernek meghívták őket az esküvőjükre, ingyen kajával?
2012. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Szóval az egyházi ünnepre menő idegenek részt akartak venni a vacsin? WÁÓÓÓ
2012. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk ugyan volt templomi is, de ilyen kevesen voltunk. Írtuk a költségeket és a vége 600 ezer lett kb. mindennel együtt. (Ebben benne volt: menyasszonyi és vőlegény ruha kiegészítőkkel, cipő, virág, étterem, taxik a vendégek szállítására, köszönetajándékok a szülőknek, fotós, gyűrűk, fodrász, smink, vendégek elszállásolása, meg amit még kihagytam :) sokkoló hogy ilyen kicsi esküvő is milyen drága.
2012. júl. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, de kérlek próbáljatok a kérdésre válaszolni, mert igaz, hogy szívesen olvasom a történeteket, de a kérdésemre még csak egy konkrét választ kaptam! Bocsi, köszönöm!

:)

2012. aug. 1. 15:37
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk jövő szombaton lesz és leírom hol tartunk. kb.23 fő lesz.Nem a pénz miatt leszünk kevesen hanem mert ez a szűk család. Úgy fogadunk szakácsot és kisegítőket.

Terembérlet 5.000

zenész: 22.000

székszoknya 10.000

meghívók: 11.000

ruhám+ menyecske 90.000

öltöny+cipők: 30.000

Kaja alapanyag: 50.000

Torták: 30.000

pogácsa, kalács kínálni: kb.3.000

italok:40.000 ( rövidek, üdítő, kávé, víz)

dekor:4.000

virág: 20.000 biztos lesz de lehet keveset mondtam( 1 asztaldísz, menyasszonyi csokor, 1 koszorúslánycsokor, autódísz, szülőknek 1-1 száll virág)

Fotós: 1 kép 1000 ft- fotókönyvbe, de lehet csak sima képeket kérünk db/400 Ft.

A kaja a következő lesz:

fejenként : 1 szelet szezámmagos csirkemell rántva, 1 töltött csirkecomb, 1 szelet búbos hús, 1 szelet cigánypecsenye. Ezek tálakra lesznek rakva.

Tyúkhús leves, fokhagyma mártás, főtt hús.

Köretek: francia sali, burgonya sali, petrezselymes krumpli, rizs, káposztasaláta.

Mivel ennyi hús fejenként nem fogy el, így éjfélkor visszamegy minden a svédasztalra+ töltött káposzta és marhalábszár pörkölt krumplival és tarhonyával. Na ehhez a kajához volt 50 ezer az alapanyag.

Szakács+ kisegítők bére: kb 30.000

mi nem bánjuk hogy 23-an leszünk, többen lemondták korábban. Úgy vagyunk vele inkább legyen 23 örvendő ember mint 40 olyan akinek púp a hátán az esküvőnk. Ezek az emberek legalább velünk örülnek.Szóval nem bánok semmit.Amúgy minden ugyanúgy lesz mintha nagy lenne.

Mondjuk így tudtam jobb dolgokat választan.Pl csak 14 meghívó kellett így nem volt gond hogy 600 ft-t rendeltem, de nyilván ha 300 fős lett volna akkor nem ennyiért rendelek.

2012. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, nagyon kedves vagy!

Még annyi minden bizonytalan, ezért is próbálok ötleteket gyűjteni. Hol azt érzem, hogy ne legyen semmi a polgári után, csak menjen mindenki a dolgára, hol azt, hogy egy vacsi kellene azért. Lagzi tuti nem lesz, mert a szűk családnak nem lenne rá igénye. De az is felmerül néha, hogy a legközelebbi barátainkat meg kellene hívnunk, de nem akarunk sokat költeni.

Ezeken vacillálok, jól esett most leírni. :)

2012. aug. 2. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!