Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akiknek csak polgári szertartá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek csak polgári szertartás és vacsora volt szűk körben (10-20fő) nagyjából mennyiből pénzből gazdálkodták ki és ez mit tartalmazott pontosan?

Figyelt kérdés
Milyen helyen volt a vacsora? Volt zene? Megbántátok, hogy "csak ennyi" volt a nagy napotok?

2012. júl. 31. 17:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

30 ember volt a polgárin, a vacsorán meg 20-an voltunk.

A polgári szertartásért 8 ezer kellett fizetni.

A ruhám (nem menyasszonyi) ruha de csinos alkalmi ruha volt 15 ezer ,a völegényem öltönye is 15 ezer volt .

Virágok ,autódiszités, 20 ezer.Smink ,fodrász,10 ezer

Vacsora+üditö+pia 60 ezer ,egy kis étteremben ,mindenki az étlapról választott,amit akart.Nem kértek ,bérleti dijat a helyért,az étterem elosztása miatt megoldható volt,hogy mi teljesen külön legyünk,más vendégektöl,zene ingyen volt,mert minden hétvégén van zenés est a helyen.Nagyjából ennyi.

2012. aug. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ja és egy barát fényképezett, videózott,a meghivókat mi csináltuk a párommal,csak papirt kellett megvenni.
2012. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Utolsó! Ez remekül hangzik, mi is kb. ennyit szeretnénk költeni max. Melyik megyében éltek? Jól sikerült, vagy van amit másképp csináltál volna? :)

Köszönöm!

2012. aug. 3. 15:33
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

A polgárin változtatnék ha lehetne,nem kértünk semmi extra dolgot,pl lehetett volna gyertyaöntést kérni,meg valami jó zenét összeállitani,szóval egy kicsit feldobni,mert igy nem volt olyan romantikus ,és elég gyorsan össze is adtak minket,és talán ,a helyszínen is változtatnék,jó lett volna ha ott adnak össze ahol tartottuk a vacsit is,(volt kerthelyiség is) ott szebb lett volna és tudtommal nem sokkal lett volna drágább ha odajön az anyakönyvvezető.A vacsin a hangulat nagyon jó,volt mindenki tényleg jól érezte magát,szinte egy kisebb lagzi lett,mert mi nem terveztünk táncot,és max éjfélig akartunk maradni,de mindenki táncolt,és senki nem készült haza hajnalig :)

Somogy megyében élünk.

Remélem minden olyan lesz amilyennek szeretnéd :)

2012. aug. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk 10én lesz az esküvőnk. Igaz még nincs meg minden, de hátha tudok segíteni.

A házasságkötő terem:

Terembérleti díj:4500

Szervezési díj:1500

Pezsgő:1900

Saját cd:4000

Az étterem:

Mi a Trófea Grill éttermet választottuk több okból is. Van játszósarok a gyerekeknek, ki tudjuk pontosan számolni mennyibe fog kerülni az ebéd, tortát kapunk ajiba:-), nem kell várni az ételre, meg, hogy mindenki kitalálja mit eszik, és nagyon finomak ott a kaják! Hétköznap olcsóbb, és az ebéd is a vacsival szemben. A gyerekek fél áron ehetnek, 3 év alatt ingyen.

Ruhák:

Eddig 29000, de még nincs cipőnk. A hajam, sminkem valszeg én csinálom. Ja meg pedikűr, műköröm 5000.

Remélem segítettem! Egyébkén össz. 15 fő lesz, ebből 5 gyerek.

2012. aug. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
22.50 vagyok. Azt elfelejtettem, hogy a gyűrűket csináltattuk. Elég sok aranyunk volt amit beolvasztottunk, így nem kellett érte fizetni. Különben a 200000 súrolta volna.
2012. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 hónapja volt az esküvőnk. 23-an voltunk, ebből 4 kisgyerek.

15 év és 2 közös gyerek után nem szerettünk volna nagy esküvőt, lagzit. Csak a szűk családot hívtuk meg, szülők, nagyszülők és testvérek. + a férjem egyik kollégája a feleségével.

Gyűrűnk régóta megvan.

Férjemnek nem kellett ruha, mert idén 2 lagziban is voltunk, előtte vettük neki 25.000 Ft-ért.

Nekem ruha 10.000

Kislányunknak ruha 4.000

Kisfiunknak 3.000

Virág 5.000

Kozmetikusra, fodrászra nem tartottam igényt.

Szertartás hétköznap délelőtt volt, nem kellett érte fizetni.

Ebéd egy közeli, jó hírű étteremben volt. Előre megrendeltük a kaját. Terembérletet nem számoltak, csak a fogyasztásunk 130.000 Ft volt.

Ebéd után minden vendég jött hozzánk, ott voltak estig. Ide vettünk piákat, üdítőt, szendvicsnek valót és sütiket. Ez kb 30.000 volt, de rengeteg minden a nyakunkon maradt, mert az étterem is elcsomagolta a maradékot.


Ha újra kezdenénk, most sem csinálnám másképpen. Volt egy ünnepélyesebb oldala, és volt egy laza, kötetlen része is. Nagyon jól éreztük magunkat mi is, a vendégeink is és a gyerekek is.

2012. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Csak polgári esküvőnk volt, arra mindenkit meghívtunk, akit szerettünk volna. A vacsorára csak a szűk család jött. Mi a szertartás előtt vendégül láttuk az egész násznépet egy kis falatozásra, iszogatásra a kertünkben. Kb 20000 Ft-ból vásároltam be. A sütiket mi sütöttük. Aztán együtt vonultunk a házasságkötő terembe. Onnan az étterembe már csak azok jöttek, akik hivatalosak voltak a vacsorára is. Természetesen a meghívókat is így írtuk meg.

Költségeink:

Meghívókat én készítettem, így szinte 0 Ft.

Gyűrűk: 35000 Ft. Mi csináltattuk és ez csak a munkadíj volt. Összedobtuk hozzávaló aranyat, anyukám, anyósom és én.

Menyasszonyi ruha : 40000 Ft, de ragaszkodtam a fehér ruhához. Megvettem, mert kb ennyi az is ha bérled, de így még el is adhatom és akkor visszajön valamennyi pénz.

A cipőm 1500 Ft :) A Vaterán vettem, új volt! Hófehér szatén cipő.

Ékszer : 1800 Ft Addig mentem, amíg találtam szépet, ráadásul olcsó is volt.

Fátyol: 4000 Ft, szintén Vateráról, vadi új volt. Már el is adtam :)

Egyéb kiegészítők ( gyűrűpárna, szütyő, legényfogó) összesen : 2000 Ft Vateráról, minden új volt!

Völegény ruhája : 80000 Ft, de ebbe minden benne volt: öltöny,melldísz, mellény, nyakkendő, ing (ráadásul egy D&G inget választott a férjem)

A sminkemet egy barátnőm (sminkes), a hajamat az anyukám(fodrász) készítette. Persze ezeket többször is lepróbáltuk.

Műköröm: 4500 Ft.

Az esküvői kocsi az apukám autója volt, a díszt Ő csináltatta rá, sajnos nem tudom, hogy mennyi volt.

A menyasszonyi csokrot és a férjem kitűzőjét is nászajándékba kaptuk, nem tudom mennyibe kerültek.

A fotós egy kedves ismerősünk volt, 5000 ft-ot kért, 10000 Ft-ot adtunk neki. Gyönyörű képeket készített rólunk! Igaz csak digitálisan kaptuk meg a fotókat, az albumot én készítem el.

Egy barátnőm kamerázott, ingyen volt.

A vacsora, itallal együtt 150000 Ft volt.

Az étterembe az ültetőkártyákat is én készítettem. Zenét mi vittünk, de mivel nem volt lagzi, nem táncoltunk, csak háttérmuzsika kellett.

Apró süti az étterembe kb 5000 Ft volt.

Az esküvői tortát a sógorom (szakács) készítette, gyönyörű lett és isteni finom! Ez is nászajándék volt.

Így összesen kb. 360000 Ft-ba volt az esküvőnk.

A vacsora egy csárdába volt, külön kis kerti pavilonba. Nagyon hangulatos volt. Nem bántam meg, hogy csak ennyi volt a nagy nap, mert számomra nem a felhajtás volt a lényeg, hanem, hogy végre a FÉRJEM legyen a párom. Ő szintén így gondolja.

Érdemes jól körbeszaglászni a családban, baráti körben, hogy ki, mihez ért és tőlük segítséget kérni. Meg amit Te magad megtudsz csinálni, azért sem érdemes pénzt kiadni. A legtöbbet a ruhákra és a vacsira költöttük. Utólag azt mondom, hogy jobban is körbenézhettünk volna ruhaügyben. A vacsirapedig annyi kaját beszéltünk le előre, hogy mindenkinek annyit tudtunk csomagolni, hogy vasárnap senki nem főzött. Magyarán a fele kaja elég lett volna. :)

2012. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
18as vagyok. Lemaradt, hogy a polgári szertartás 14000 Ft volt, de mi csak a pezsgőt kértük. Volt szülőköszönés is, arra az anyáknak a virág 4000 Ft, az apáknak a bor szintén 4000 Ft volt. Így a vége : 382000 Ft.
2012. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Csilla1985 válasza:

Helló! nekünk jövőhéten lesz. sajnos családi okok miatt le kellett mondani a társaság nagy részét, Úgy volt hogy 108an leszünk ,de így csak kb 18-19...

Csomó mindent megvettünk előre,de azokat majd jövőre használjuk fel:)

szóval:

Ruha+ cipő 10000

a páromnak volt egy csudi szép öltönye ami egyszer volt rajta szóval neki nem vettünk újat

Fodrász+Köröm+Smink kb 10000

Virág még nem tudom pontosan, de az én csokrom 4 szál kála, és a szülőknek 1-1 szál rózsa kis zölddel max 7-8000

A párom szüleinek házában lesz..nagy ház nagy kert így bérleti díj nincs

Kaja Vörösboros marhapöri galuskával még nincs meg a hús de szerintem ez se lesz több 7-8000

Pia az biztos lesz 10000

Csomó alkohol van otthon (a párom mixer így munkahelyi ártalom... :) )Azokat kitesszük...

sütit mi sütjük

A fotós felét már kifizettük úgyhogy váltottunk egy kisebb csomagra így az 52000.volt jegyes fotózás,lesznek előkészületi+szertartásos+kaja+csoport+szabadtéri képek

Anyakönyvezetőnek+terembérletért nem kell fizetni.

szerintem ennyi durván számolva 100.000 Ft a vége

2012. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!