Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tegyek? A családom kitagad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? A családom kitagad, ha összeházasodok a párommal a származása miatt.

Figyelt kérdés

A párom nigériai, én magyar vagyok. Szeretnénk összeházasodni és együtt élni, mint család. De a szüleim határozottan ellenkeznek származása miatt. Sajnos csak általánosítani tudnak.. "én leszek majd az 5.felesége; elad egy tevéért, csak pénzre fáj a foga, lelép a gyerekkel" stb...

A párom nagyon kultúrált, értelmiségi, és természetesen nagyon szeretem Őt.. De a családom döntés elé állított: Ő vagy a család?

Nem akarom elveszíteni se a családomat, de a páromat sem!

Továbbá félek attól, hogy amennyiben összeházasodunk, utána a szüleim belerokkannának szó szerint a sokk miatt...

(amúgy párom külföldön él, de még nem tudjuk melyik országban tervezzük a jövőnket)

Volt már valaki hasonló helyzetben? :(

Nagyon el vagyok keseredve :(((((


2009. júl. 19. 22:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%

szia,

ha rendezett a magyarországi státusza, minimum letelepedési engedélye van, rendszereres jövedelme, és saját lakása akkor menj hozzá

ha nem felejtős, csak a véred szívja, és a lábát akarja megvetni az unióban

2009. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%

így tényleg nehéz tanácsot adni! :(


éltetek már együtt, egy fedél alatt? ha igen, csak mostanában ment ki külföldre, vagy már régebb óta távkapcsolatban éltek? voltál már kint nála, az ő hazájában? ismered az ottani körülményeit, a családját? csak hallomásból, vagy a saját szemeddel láttad őket?


sajnos, sok rosszat hallani az ilyen házasságokról, nagyobb arányban történnek válások, mint egyébként. csak az esetleges csalódástól szeretnének megkímélni a szüleid, ne haragudj rájuk ezért.

2009. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
56%
Azt nem értem, mit akarnak a szüleid? Hogy örök életedre egyedül maradj? Amit a szüleid csinálnak, azt érzelmi zsarolásnak hívják (és most a létező legfinomabb kifejezést használtam). Az biztos, hogy én választanék. És nem azt választanám, aki ilyen döntés elé állított...
2009. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nagyon komolyan gondold meg, össze akarod-e kötni az életedet a pároddal, minden eshetőségre számítva.

Ha arra jutsz, hogy igen, a szüleid ellenkezése ne tartson vissza, ha az pusztán előítéletből fakad, és nem pedig a párod megalapozott megítéléséből.

Ha lehetséges, ismerjék meg a srácot, ha ettől elzárkóznak, egyelőre nincs mit tenni.

Ha legjózanabb belátásod is azt mondja, hogy ővele akarod leélni az életed, akkor menj hozzá, és a szüleid szerintem majd megenyhülnek, ha látják, hogy jól megvagytok. Különösen ha megszületnek az unokák, akkor ők sokkal inkább kinyílnak majd, mint addig. Addigra valamennyire meg is ismerik a párod, és ha látják, hogy jó sorod van mellette, megváltozik a véleményük.


Családon belül nálunk is volt egy hasonló eset, de ott nem a származás volt a baj, hanem az, hogy az illető hölgyet nem lehetett elvenni, mert egy első rossz házasság miatt ettől elzárkózott. A fiú édesanyja nem fogadta el a fia párját a házasság hiánya miatt. Most ennek hét éve, gyerek nincs, de az anyuka szívesen nyitna már a fia párja iránt, mert látja, hogy jól megvannak, szereti a nő a fiát. Ott már a nő nem akar nyitni. Egy józan felfogással ez orvosolható lenne.

Sok szerencsét a dolgok rendezéséhez.

2009. júl. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Szerintem próbáld meg megismertetni a családoddal a párod kultúráját!

Esetleg kérdezd meg oket, hogy miért kell így viselkedniuk? Miért rasszisták és hogy mi bajuk van a pároddal azon kívul, hogy néger?

Egyébként el kellene fogadnia a családodnak, hogy te így és vele vagy boldog, nem pedig egy magyarral...

Mindenképpen próbáld meg megbeszélni veluk!!!

Ha szeretnek téged, és fontos vagy nekik, és fontos nekik a Te boldogságod, akkor meg fognak érteni!

2009. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
75%

Értelmiségi?... Mi a foglalkozása és a végzettsége?

(Biztos, hogy AZ, aminek mondja magát?)


Külföldön él?... Van lakása?

(Akkor hogyan még nem tudjátok, hol élnétek?!)


Ha külföldön él, akkor nem sokat találkozhattatok eddig, biztosan mindent tudsz róla?


Szerintem a világon a legjobban senki nem szeret téged, mint a szüleid : nem ok nélkül féltenek!!!


Lehet, most minden nagyon szép, el vagy telve szerelemmel, de a közös élet során hamar ki fog jönni, hogy más kultúrában nevelkedtetek, más szokások szerint képzeli ő is az életét, mint te...

Egy Európában felnőtt nő nem fogja eltűrni, hogy bezárják a lakásba, ne engedjék dolgozni, csak a konyhában és a takarításban élhesse ki magát és szülheti egyik gyereket a másik után!


Egyáltalán : gondolj bele, hogy a netán közös gyereketek barna bőrű lesz (egész életére!) lehet pont emiatt verik majd félholtra a metrón a bőrfejűek... :[


Barátnőm szerelmes lett pár éve egy török férfiba, azonnal terhes lett... Első évben még minden nagyon szép volt, de már szülés után 1 hónappal dolgozhatott otthon és a férfi vállalkozásában éjjel-nappal, mint egy állat... Szép lassan a férfi mindent megtiltott neki : ne internetezzen, ne menjen a bevásárlóközpontba, csak főzhetett és moshatott szakadásig...

Mikor már a családjához sem jöhetett haza Németországból, akkor a barátnőmnek elege lett, hazaköltözött! Akkor meg üldözni kezdte!!! Nem hagyta élni, feljelentgette mindenütt, a lánynak volt egy kis vállalkozása, azt is tönkretette...

Tavaly kibékültek, a lány visszaköltözött, hátha most a sok ígérete szerint nem fogja a férfi terrorizálni. Megint terhes lett...

Na, az igazi terror csak most következett!!!

1 éven át borzalmas, miket művelt a pasi, barátnőm elköltözött, de semmi gyerektartást nem kap, naponta zaklatja a férfi, de a gyerekek nem érdeklik...


Szóval, már Barátnőm is belátta, hogy a kulturális különbségek áthidalhatatlanok, ő is képtelen más szokás szerint élni, mint amiben felnőtt, a férfi is...


Ő is nagyon szépnek és boldognak képzelte a jövőjüket annak idején, nem hitte volna, hogy pár év múlva pont ez az ember lesz a legnagyobb ellensége. :[


Kicsit gondolj utána : nem lehet, hogy a szüleidnek igazuk van?

2009. júl. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%
Olvasd el Betty Mahmudi -Lányom nélkül soha. cimu konyvet, aztan ha azutan is ragaszkodsz a parodhoz, akkor hazasodj, es menj.
2009. júl. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mi csak "félig" lakunk együtt.. ezt úgy kell elképzelni, hogy mióta ismerjük egymást 2 hetet ott töltök nála, 2 hetet meg itthon. Saját vállalkozása van. Azt, hogy hol szeretnénk élni a jövőben, még nem döntöttük el.. Szívesen élne Mo-on, de nem tudjuk mennyire lesz a vállalkozása kedvező itthon. Az biztos, hogyha kiköltöznék hozzá véglegesen, nem lenne gond. Viszont egy kicsit félek itt hagyni Mo-ot.
2009. júl. 19. 23:30
 9/40 anonim ***** válasza:
70%
hehe már bocs, hogy nevetek. A barátnőm is összejött egy nigériai palival. Nem tudott róla semmit a pasinak mindig volt pénze, gondolta dolgozik. Felcsinálta a csajt 3hónap után. A gyerek most 4hónapos, eddig azt hitte a bnőm, h minden oké, de kiderült a pasinak nem is volt sose munkája, az egyik gazdag barátja pénzelte. Azt mondta a bnőmnek, h kimegy ausztriába melót keresni, erre kint volt vagy 3hónapig de becsajozott és akkor azon a csajon élősködött. A nő valahogy megtudta az egész szitut és a bnőm számát és felhívta, hogy tudjon arról mit csinál a gyerekének az apja, amíg ő a picivel van otthon. A srácot elzavarta a barátnőm, erre még neki áll feljebb, h elveszi tőle a gyereket stb. Nagyon gondold meg, mit csinálsz!!!
2009. júl. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
89%
jah igen, és egy árva vasat sem fizet a gyerek után a bnőm mehet vissza dolgozni a tgyás lejárta után, h megtudjanak élni. A gyerekre meg majd vigyáz a szomszéd néni:-(
2009. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!