Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha meghívnak esküvőre, akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha meghívnak esküvőre, akkor illik elmenni? Anyagilag ez engem mennyire terhel meg?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak esküvőre hívtak, akkor anyagilag semennyire, ott nem szoktak ajándékozni.
2012. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha a lakodalomba is hívnak?
2012. aug. 8. 10:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lakodalomba hívtak vagy csak polgári ill. templomi szertartásra? Ettől függ az egész.
2012. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak polgári van és utána nincs is lagzi, akkor oda viszel 1 csokor virágot és egy kis ajándékot ha akarsz, pl. teáskészlet, képkeret stb. Lakodalom már többe kerül. Most hogy illik e. Mi elszoktunk menni ha hívnak mert általában közelálló ember hív. Ha nem tudtunk elmenni, pl betegség miatt, akkor ajándékot küldtük.
2012. aug. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Felveszel egy elegánsabb ruhát, remélhetőleg van a szekrényedben.


Megveszed a buszjegyet/vonatjegyet/benzint vagy ami az utazásra kell.


Nem árt vinni ajándékot, vagy 10 000 Ft-ot kb. Ha nincs pénzed rá, akkor amennyiben közeli ismerős, barát rokon, akkor mondd meg, hogy szívesen elmész de sajna nem áll módodban nagy ajándékot adni. Ha azt mondják nem számít, vegyél nekik valami kedveset, pl. egy szép fényképalbumot. Ha távolabbi ismerősök, esetleg kicsit furcsán reagálnak arra, hogy "üres kézzel mész" akkor udvariasan utasíts vissza.

2012. aug. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És ha elhívnak a lakodalomba, de anyagilag nem tehetem meg, hogy elmenjek oda, akkor az illetlenség, pofátlanság lenne? Amúgy nem rokonról, hanem volt osztálytársról van szó.
2012. aug. 8. 10:12
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Én nem mennék el. Megmondanám, hogy az esküvőre nagyon szívesen, de a lagziba nem tudok sajnos részt venni.
2012. aug. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
küldj egy dísztáviratot, gratulálj stb. és ne menj el. kötelezővé nem tehetik.
2012. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem évfolyamtársaim közül egyszerre hárman mentek férjhez egy hónapon belül. A harmadikra már nem mentem el, mert egyrészt annak a barátnőnek a választását nagyon elítéltem, másrészt, mert anyagilag nagyon kimerített az első két nászajándék.

Volt is belőle akkora sértődés és cirkusz, hogy csak na...

Azóta is többek szerint nagy bunkó vagyok és szóba sem állnak velem...

Bár nem érzem igazságosnak és szerintem jogom volt, így dönteni. De utólag ennek tudatában, máshogy döntöttem volna és elmentem volna.

2012. aug. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engedheted meg anyagilag a lagzit, akkor mondd ezt el a meghívó félnek és menj csak a szertartásra. (Nekem is volt ilyen, bár az ok nem anyagi volt, hanem az, hogy senkit nem ismertem a lagziból és a párommal is épp szakítottunk, szóval csak az egyik házasulandót ismertem, nem is értettem igazán miért hív el.) Elmondtam, hogy nekem ez most nagyon kellemetlen lenne és csak a szertartásokra mentem, oda vittem jelképes ajándékot, mert azért mégis hívott. Megértették amúgy teljesen.
2012. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!