Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő két ellentétes családda...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő két ellentétes családdal. Hogyan?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz az esküvőnk, de fejfájást okoz, hogy két ellentétes család hogyan legyen részese a mi napunknak.

Hiszen a párom szülei és az én szüleim életükbe egyszer találkoztak ami nem egy sikeres találkozó volt. Azóta anyám szinte hajthatatlan. Nem is szeretne arról hallani hogy egy hétköznapi napon jobban megismerkedjen a párom szüleivel, és ne az esküvő legyen a második "rossz" találkozás.

Ugyan akkor szeretném, ha ez a nap rólunk szólna és nem arról hogy a két öröm anya miként szeretné az esküvőnket megtervezni.


Lakodalom nem tudom hogy lesz e, mert nehézséget okoz az is, hogy a saját családomat meghívjam e a lakodalomba, hiszen nem egy bulizós beállítottságúak.

Talán ha a lakodalmon nem vesznek részt nem nagy probléma, de ha az esküvőn nem lennének ott az biztos nem lenne szép dolog. Független attól hogy már jó párszor kijelentették, hogy két tanú előtt megházasodunk és kész és nem kell hogy meghívjuk őket. Hiszen anno ha választaniuk lehetett volna szüleim is csak két tanú előtt házasodtak volna meg.

Mi nem két tanús esküvőt szeretnénk, de nem is több száz vendégeset. De a legfőbb gondunk a két család ellentétes viselkedése.

Amúgy nem baj, hogy nem puszi pajtások, csak az esküvőn lehetne egy kis fegyverszünet, hiszen az a mi fontos napunk.


Van valaki aki hasonló cipőben van/volt? Hogyan oldottátok meg a nehézséget?


2012. aug. 11. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Két fős esküvő.

Vagy ha nagyot szeretnél akkor esküvő előtt hozd még össze őket egy találkozásra.

2012. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elvileg úgy van a hagyomány hogy az esküvő előtt úgy az eljegyzés környékén van egy vacsora szerűség ahol a két család megismerkedik jobban. Nem beszélve arról hogy a házasuló fiatalok szülei megbeszélik az esküvő anyagi kérdéseit is.

De ez a találkozás nem fog létre jönni, anyám hajthatatlan, Ő nem fog kezdeményezni semmilyen találkozást. Szidja a párom anyját mint a bokrot.

A párom anyukája meg úgy gondolja nem neki kell kezdeményezni a találkozást, mivel akkor amikor találkoztak (párom diplomáján) nem gondolja úgy leendő anyósom hogy helytelenül viselkedett. De anyám mégis sérelmezi a viselkedését, hiszen akkor találkoztak először és hát micsoda bemutatkozás volt az. Mert hát anyámnak az a bizonyos első benyomás....

Később nem egy lehetőség lett volna hogy találkozzanak, de anyám mindig kibújt ettől.

Mikor ott laktunk leendő anyósomnál anyám lejött meglátogatni minket, de kikötötte hogy Ő nem fog felmenni a lakásba és ne is kezdeményezzük.

Próbáltam puhítani leendő anyósomat hogy akkor Ő próbáljon kezdeményezni valamit. Erre ő azt mondta (ami jogos), hogy mikor nála laktunk anyám az én kérésemre azt mondta hogy nem megy fel hozzánk, akkor az anyósom hogyan kezdeményezze, hogy jöjjön el hozzá vagy találkozzanak? S ugyan akkor nem érzi úgy hogy ezt neki kéne tennie, hiszen Ő nem tett semmit, csak anyám játssza az agyát

2012. aug. 11. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen ellentét van köztük? Miért nem sikerült az első találkozás? Miért ilyen elutasító édesanyád?
2012. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Párom diplomáján találkoztak először. Ahol történt egy kis késés párom családjának az oldaláról, hiszen eltévedtek. Anyám meg azt mondta erre, hogy milyen ciki már hogy elkésik a saját fia diplomaosztójának az elejéről. Mi nem mentünk be a díszterembe, mert nekünk nem volt oda jegyünk. Párom édesanyja ment be picikét késve, de oda ért azért. Aztán a diplomaosztó után jött az a híres bemutatkozás. De a párom anyukája gondolom szégyellte magát, hogy picit késett, így az a bizonyos kézfogás ahogy anyám hívja nem a legjobban sikerült. Majd elmentünk étterembe enni, és igaz egymás mellett ültek, de két szót nem szóltak egymáshoz. Anyám szerint végig fel volt fújódva anyósom.


Én nem védem egyiket se. De próbálom megértetni anyámmal, hogy azért mégis milyen érzés lehetett neki, hogy elkésett egy fontos esemény kezdetéről és ugyan akkor veled is meg kellett ismerkednie. Erre anyám, hát indult volna el időbe stb.

Változatlanul azt hajtogassa, hogy neki az első benyomás a fontos és hogy ő gyűlöletet érzett ebből a nőből.

Ugyan akkor próbáltam azt is megértetni anyámmal amit már fentebb írtam, hogy egy hétköznapi napon próbálja megismerni, és ha akkor se változik a véleménye elfogadom. De erről se akar hallani anyám, hiszen szerintem akkor se viselkedne másképp.


Tehát az ellentét szinte ennyi

2012. aug. 11. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem az ilyen "buta" szülõket, hogy hülyeségen hergelik egymást. Szerintem itt "más okok is lehetnek", és az anyud pedig hisztizik. Különben is a fia diplomaosztójáról késett el, ehhez meg az anyudnak semmi köze. Inkább az anyud keresi a kibuvókat, valami nagyon nem tetszik neki.
2012. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tetszik neki, hogy a kicsi lánya felnőtt és kirepült a vészekből és egy vidéki fiút választott.
2012. aug. 12. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!