Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ellentétes vallásúak milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ellentétes vallásúak milyen templomban esküdhetnek meg? Saját döntésük?

Figyelt kérdés
Tesóm katolikus, vőlegénye református vallású. Katolikus esküvőt tarthatnak? (Hugom nem volt bérmálkozó, ez ugye nem lehet probléma? Elsőáldozó volt, de sajnos bérmálásig nem jutott el egy csúnya betegség miatt. :(
2010. ápr. 16. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik templomban megesküdhetnek.Az egyházi esküvő feltétele,hogy meglegyenek keresztelve.A bérmálás már nem.
2010. ápr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy ha katolikus templomban akar egy más vallású házasodni,annak át kell keresztelkednie.
2010. ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Tarthatnak katolikus esküvőt.Még egy teljesen ateista is esküdhet templomban,ha aláírja,hogy gyermekeit katolikus szellemben fogja nevelni.Persze papja válogatja,hogy ki mit enged meg,de az a tapasztalatom,hogy nem gond manapság már semmi.Ha meg van keresztelve hanem,esküdhet,csak meg kell beszélni a pappal.
2010. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ők döntik el, hogy melyik templomban szeretnék az esküvőt. A lényeg, hogy a születendő gyermekeket utána elvileg abban a vallásban kell nevelni, ill. valamelyest gyakorolni sem árt azt a vallást. Ha ez utóbbit viszont nem akarják, akkor meg tök minegy...
2010. ápr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
en reformatus vagyok a ferjem katolikus,ugy dontottunk hogy katolikus templomban eskuszunk..a feltetel tenyleg csak annyi volt hogy a gyerekeink katolikus vallasuak legyenek,de ez forditott esteben is igy mukodik:)
2010. ápr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

És az is lehetséges, hogy mindkét templomban megesküdjenek? Hugomék ma találták ki ezt az alternatívát.. :)

2010. ápr. 17. 19:11
 7/9 anonim ***** válasza:
nincs olyan, hogy ellentétes vallásúak. Ráadásul mind2en keresztény vallásnak 1-1 ágában vannak. Ilyen "testvér vallásoknál" lehet bármelyik templomban az esküvő, bármelyik vallás szertartása szerint. Sőt, létezik ökumenikus esketés is, amiben mind2en a saját vallásuk szerinti vállalást mondják. 2 templomban nem lehet esküdni, mert az olyan lenne, mintha nem lenne érvényes egyik, mintha nem fogadnák el egymás valásának esküjét. OLyat szoktak, hogy 1 templomban 1 pap és 1 lelkész adja őket össze.
2010. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet ökumenikus esküvőtök.

Egyébként katolikus esküvőhöz csak annyi kell, hogy az egyik fél meg legyen keresztelve (katolikusnak). Semmi több, bár szoktak kérni áldozást, bérmálkozást, a másik fél megkeresztelkedését, de ez hivatalosan nem kell.

2010. ápr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom,hogy ha katolikus templomban akar egy más vallású házasodni,annak át kell keresztelkednie."


Bizony, nálunk is így van, sőt az elsőáldozás kötelező és az egyik félnek a bérmálkozás is. De szerintem ez így normális. Hogyan is biztosíthatná másként a gyermekeinek katolikus szellemű nevelését, ha ő maga nem az?

Másfelől, kérdeztem már párszor, (ÉS nem a kérdezőhöz, hanem a kommentelőkhöz szólva) hogy miért is akar templomban _esküdni_ az, aki nem hiszi a Jóistent illetve más esetekben nem tartja a vallási előírásokat.

2010. ápr. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!