Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondanak ellentétes...

Miért mondanak ellentétes dolgokat a szüleim? Miért befolyásolnak?

Figyelt kérdés

Röviden az a helyzet,hogy továbbtanulás előtt állok.Középsuliban is eljátszották már,hogy az én döntésem,hogy hova akarok továbbtnaulni,aztán mikor a legstresszesebb időszak volt,határidők,iskolák beírása előtt,akkor megmondták,hogy nem jó az úgy!Oda mész tovább,ahova mi mondjuk!

Teljsen kikészítettek ezzel,hogy hitegettek,hogy én dönthetek.El is csesztem direkt a felvételit.


Most megint:egyetemi továbbtanulás.Megcsináltam már 2 előrhozott érettségit,és most terveztem a harmadikat ősszel.Jártam különtanárhoz, tanultam,erre anyukám mondja,hogy ó hagyjuk inkább csináld meg a többiekkel.

Mert közben elkezdtem foglalkozni a továbbtanulással is,kinéztem két szakirányt,ami engem érdekel,és egymáshoz kapcsolódik,egymásra épül. Eljártam PEstre is trénerhez,meg egy másik képzésre beriatkoztam.

Persze mondták a szüleim,hogy nagyon jó, csináld!!!!!!!!

Külföldi egyetem egyébként!!!!!!

és már csinálom is a vizsgákat,jól sikerült az első.

De tegnap kiborult a bili,nem tudtam elmenni a következő vizsgámra!Jön a bfeolyásolás, a lebeszélés!

Hogy ők nem is azért fizették ki ezt a rengeteg pénzt,hogy engem felvegyenek az amúgy szükség alapon nyújtott ösztöndíjas külföldi egyetemi képzésre!!!!!!

És persze hogy miért is nem jó az én döntésem,meg csak azért fizettek annyi pénzt,hogy rájöjjek,hogy én vagyok a HÜLYE!hogy miért is nem tanulok tovább itthoni egyetemen,merthogy nézzem meg milyen jók ezekis, hát külföldről jönnek ide!a világon milyen elismertek!nem jó a külföldi egyetem!felejtsem el!várták,hogy ha tapasztaltot szerzek a felkészülésben,akkor majd rájövök,hogy nem-nem!!!!!de mivel nem jöttem rá,ezért majd ők segítenek!!

maradjak ebben a városban!jó lesz nekem az orvosi a szüleim után!ők majd segítenek mindenben!kifizetik az angol nyelvű orvosi képzést is!jó lesz az!

nem baj,hogy nekem életemben eszembe nem jutott volna orvosnak lenni!!ŐK TUDJÁK MI A TUTI!

és hogy én rábólintottam,mert annyira kikészítettek már tegnap!és mondják ma,hogy na már eldöntöttük,és már így lesz..minek is hozom szóba,hogy én közben kiborultam,és semmi kedvem a továbbtanulásra gondolni!de nem-nem dolgozni fogszakkor?vagy ne-ne!!tanuljál!! ne dolgozzál!! de orvos legyél!!ISTEN UTÁN AZ ELSŐ AZ ORVOS!!

haha!!!!!!!és mikor mondom,hogy nem veszitek észre,hgoy kikészítettetek ezzel a hazudozással,befolyásolással, és ellentétes dolgokat mondtok??


próbálják nekem bemesélni,hogy neked kislányom van saját akaratod,ez a te életed,és nem mi döntöttük el helyetted,ez a te döntésed volt!hát tegnap már mondtad,hogy orvos leszel!(Nem mondtam!)


:( kikészítenek!hülyét csinálnak belőlem!az előrhozott érettségiről is anyám beszélt le,hogy nehéz lesz az nekem!stb!!meg foglalkozzak a fontos tárgyakkal,amivel tovább akarok tanulni!!meg amúgy is!!áááá könnyű lesz a többiekkel érettségizni!!


hol élnek ezek??minek hazudnak,hogy ők támogatnak??

és a legszebb!!miikor a kiborulás hatáárn sírok és mondom nekik,hogy már ennyi!minek tanuljak tovább,mindenki helyettem akarja élni az én életem???


akkor benyögik,na ők soha többet pénzzel,se mással,emberileg se fognak támogatni,amiért ezt csinálom!!

jön az érzelmi és anyagi zsarolás csak azért,hogy:

-ne menjek el

-orvos legyek


és mindenki uralkodni akar rajtam!!:(

mit cisnáljak

az életkedvem is elment ettől a hazudozástól,kavarástól!


2010. okt. 9. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Úgy kezded. hogy "röviden az a helyzet..."


Ezután leírod Életed Regényét!... 8-o


1.) Ha nem tetszik, hogy az anyádék döntenek a dolgaidban, akkor költözz el otthonról és állj a magad lábára


2.) Ülj le a szüleiddel és a fenti szöveget NEKIK mond el, ne egy netes fórumon!

2010. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen te döntesz az életedről.

Főleg, ha ingyen lesz a külföldi suli... Beírod az első helyre, a másodikra vagy a többire meg olyat amilyet a szüleid (is) akarnak... és így a kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad.

Ne beszélj velük erről a témáról. regelj fel a felvi.hura... ott megadod az adatokat és kész. Látniuk sem kell, hogy mit választottál. Utólag meg már mindegy, ha felvettek.


Ne hagyd, hogy befolyásoljanak. A te életed.

2010. okt. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elmúltál már 18? Ha igen, azt írsz a jelentkezési lapra, amit akarsz, a szüleid nem tehetnek ellene semmit, majd belenyugszanak. Az elsőnek meg azt üzenném, hogy könnyű azt mondani, hogy költözz el, de hova költözzön szegény, pont az érettségi előtt, mikor minden energiáját a tanulásra fordítja?
2010. okt. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt velem is eljátszották (ált suliba továbbjelentkezéskor), sőt nekem még azt is mondták, hogy nem fog sikerülni a felvételi és akkor nem tudják hogy mi lesz velem 14 évesen, eü-be meg nem kellett felvételizni...és velem is az eü-t... bejelöltem ráadásul első helyen :(((((( iszonyat sz@r volt végigcsinálni a 4 évet és azokból érettségizni, ráadásul én jó voltam matekból és németből is még ált.suliba, szakközépbe meg pont ezeket a tantárgyakat nem is oktatták (volt óra, de a mi osztályunk 4 éven keresztül Pitagorasz tételét vette, illetve 4 éven keresztül legalább 4 angol tanárunk volt és csak(!) a headway elementary 1-5 fejezetét vettük át!!!! 4 év alatt...bakker így visszagondolva...) aztán ne is beszéljünk a gyakorlatis napokról, hetente 1x pénteken hajnalban már a kórházban kellett lenni. Emlékszem hajnali 4-kor keltem, és semmi pénzt sem kaptunk érte, mert a sulink lenyúlta!!!rüheltem....


Aztán borítottam a bilit, hogy márpedig fősuli is lesz és az már nem eü, hanem közgáz! Otthon is, és a sulinkba is, aminek az lett a következmény, hogy otthon mindenre azt mondták, hogy képtelen vagyok erre-arra, a suliban meg elkezdtek szívatni a tanárok, direkt feleltettek, és direkt rossz jegyet kaptam mert nem eü-ben maradtam. AZ érettségimet is rendesen lehúzták!!!


Aztán sikerült felvételiznem, már megvan a nyelvvizsgám is és diplomám is...méghozzá közgazdász... :DDDDDDDD


Nemrégiben hozta anyám a leletét, hogy nézzem meg, meg mondjam meg, hogy mit írnak rajta, én meg röhögve mondtam neki, hogy kérdezze orvosát és ne engem. És ekkor döbbentem rá, hogy CSAK (!) azért akarta és azért erőszakoskodtak, hogy majd idős korukban majd én mosdassam őket ...stb... megtettem VOLNA, de így biztos hogy nem! Elvettek az életemből 4 évet... és részemről már nincs bocsánat...


KITARTÁS ennyit tudok csak mondani...

2010. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Befolyásolni csak azt lehet, aki hagyja magát.
2010. okt. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!