Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szülőként mennyire örülnétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szülőként mennyire örülnétek ha a fiatok/lányotok olyan emberrel házasodna össze aki beteg?

Figyelt kérdés

Konkrétan mindennapokban csak apróságokban akadályozza a betegsége,még nem tudják mi is a betegség pontosan, szervi, próbálják évek óta gyógyítani,sikertelenül.

Egyébként értelmes,szeretni való ember,még egészséges volt amikor megismerkedett a gyerekeddel,de előjött ez a betegség,és évek óta nem tudják meggyógyitani.

Mit szólnál ha azzal állnának elő,hogy összeházasodnak,és a beetgség ellenére gyereket akarnak?

Nem féltenéd hogy lehet örökletes betegség is? Vagy súlyosbodik és belehal esetleg? Megpróbálnád lebeszélni esetleg?


2012. aug. 27. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%
Neked van párod? Ha beteg lennél elvárnád hogy magától lelépjen, vagy lebeszéljék őt rólad? Ha szeret veled marad, a szeretet, szerelem nem házasságfüggő dolog. Az ő élete, ő döntése! Tanácsot adhatsz, de semmi több. Majd ő dönt.
2012. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Se az anya nem vagyok,se a beteg,se a beteg párja,csak a családban egy személy,aki nézője a dolgoknak.

És elgondolkodtam hogy ha az én egyetlen gyerekem lenne akkor hogy reagálnék,vagy ha az én gyerekem lenne a beteg,akkor hogy.

2012. aug. 27. 14:41
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
dehogy próbálnám lebeszélni, az embertelenség lenne.
2012. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

És te mit szólnál,ha a betegséged miatt cserben hagynának?

Mert most még egészséges vagy te is,de kitudja...ja az más,igaz?

Szerintem a te gondolkodásod beteg,hogy juthat ilyen eszedbe,hogy ezért hagyja el,akit szeret!!!

2012. aug. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs hogyan reagálnék. Végül is, ha úgy döntene a gyermekem, hogy vállalja a betegségével járó gondokat, akkor úgysem tudnék mit csinálni. Bár felkészíteném, hogy később lehet nehezebb lesz, sőt mint anya én sem azt szeretném, hogy a fiatalsága, és az élete arra menjen rá, hogy valakit ápoljon. A gyerekvállalás témába pedig úgysem szólhatnék bele, ez eleve az ő magánügyük, de azért ebben is felhívnám a figyelmét a veszélyekre. Maximum annyit tehetek szülőként, hogy segítem ahol tudom. Bár engem is megviselne, és biztos teljesen beparáznék, hogy mi lesz. Nem tudom, megmondom őszintén, de nagyon remélem sohasem leszek ilyen helyzetben......bár nem tudni mit hoz a jövő.
2012. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Természetesen nem örülnék neki, de lebeszélni nem próbálnám.

Az ő dolga, felnőtt, nagykorú, azt csinál, amit akar. Ha tanácsért jönne hozzám, akkor elmondanám a véleményemet, de amíg nem kérdezi, nem szólnék bele.

2012. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

ha szeretik egymás házasodjanak, de a gyerekvállalás előtt javasolnám nekik, hogy vizsgáltassák ki a beteg félt, hogy nem-e örökölhető-e



Tesóm egy fogyatékos családból látszólag egészséges nővel állt össze, gyerek is született aki ugyanúgy fogyatékos lett mint a nő tesója és anyja

2012. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismerek egy párt, akiknél az egyik fél akut leukémián van túl. A párja és mindkettőjük családja az elejétől a végéig mellette volt és segítettek, amiben tudtak. Eszükbe se jutott bármi ilyesmi miatt, amiket felsoroltál ellenezni a kapcsolatot.
2012. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"És te mit szólnál,ha a betegséged miatt cserben hagynának?

Mert most még egészséges vagy te is,de kitudja...ja az más,igaz?

Szerintem a te gondolkodásod beteg,hogy juthat ilyen eszedbe,hogy ezért hagyja el,akit szeret!!!"


olvass alaposabban,irtam hogy én csak egy családtag vagyok,aki látja a dolgokat,látom a szülők vívódását,hogy mit mondjanak,látom a gyerekük félelmét,hogy tervben az esküvő,de ki tudja hány házassági évfordulójuk lesz,stb.


Nekem beleszólásom,hangos véleményem nincs,nem is lehet,ő dolguk.

Csak itt névtelenül kérdezek,ki mit tenne.


Van párom,egészséges,de bármi baja lenne,akkor is mellette maradnék.akkor is ha a szülők le akarnának beszélni.Minden követ megmozgatnék hogy meggyógyítsák.

2012. aug. 27. 15:02
 10/14 anonim ***** válasza:

Te olvass alaposabban,14:41-kor küldtük egyszerre!

Különben is te írtad,hogy mennyire kiállnál a párod mellett stb...akkor mi a te problémád,ha te is így látod,ahogyan mi?!

Teljesen más színben írod le most véleményed,mint mikor a kérdésed feltetted! (???)

2012. aug. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!