Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Gyermekvállalás esküvő nélkül?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekvállalás esküvő nélkül? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Az apai jogok ugyanazok.Azonkívül van-e valami negatív vagy pozitív oldala?
2012. szept. 9. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


E tekintetben nincs. Ez manapság már inkább elvi kérdés, és persze azért léteznek a jogban különbségek, támogatottság tekintetében, de erről én nem sokat tudok, nem is akarok hülyeséget mondani. Családi pótléknak, szocpolnak nézz utána (fogalmam sincs szocpol van-e még, nem vagyok gyerekvállaló, így ezt a témát nem kerülgettem).


Elviekben pedig annyi, hogy sokan családba várják a gyereket, a család pedig még manapság is férj, feleség és gyermekből áll. Ez az, amire a házasságpártiak alapozzák az elveiket.


Én magam is házasság párti vagyok, de én nem vagyok olyan habzó szájú, engem marhára nem érdekel ki házas rajtam kívül :)


Azt viszont sajnos a gyakorlat miatt érdemes végiggondolni, hogy mi lesz, ha a kapcsolat megromlik. Egy házasságnál a közös vagyont könnyen szét lehet bontani, illetve relatíve könnyen, de egy élettársi kapcsolatnál iszonyú nehéz. Szóval egy válás ezerszer könnyebb, mint egy ilyen procedúra, itt könnyebb a másikat kisemmizni.


Az apák és anyák részéről egyaránt elvekben még az apasági nyilatkozat az, ami elfogadhatatlan. Sokan megalázónak érzik, hogy nyilatkozni kell, hogy ő alkotta a gyereket. Én magam is megalázónak érezném, hogy igazolnom kell honnan van a gyerekem, de ez megint csak elvi kérdés, ha titeket nem zavar, akkor nem zavar, ez mindenkinek a saját dolga.

2012. szept. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

"Az elettarsam kidobott a 6 honapos gyerekkel!"

A forumon volt ez a kerdes a napokban pl., az anyuka a szuleihez koltozott vissza, s hogyan tovabb? Erre keresi a forumon a segitseget!

2012. szept. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Pozitív oldala semmi. De egy kapcsolatot könnyebb felbontani,mint egy házasságot. Az sem mindegy,hogy az apa vállalja-e az apaságot?

Egy gyereknek rendezett viszonyok között,házasságban kellene felnőnie.

2012. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez házasságban is előfordulhat sajnos....
2012. szept. 9. 11:07
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

2: Na és? Nekem meg a férjem mindig azt mondta, hogy 4 gyereket akar, aztán amikor terhes lettem a másodikkal kitalálta, hogy egy fiatal csajjal bulizna meg élné világát inkább és rájött, hogy neki még azért nem kell a gyerekekkel járó macera meg felelősség. És nem egy diszkó után részegen megesett tini voltam, hanem együttélés, házasság után történt 30 évesen.


Ismerősi körben van jó pár házastársi és élettársi kapcsolat, gyakorlatilag semmi különbséget nem látok közöttük. Vannak hülyék, vannak normális, egymásra figyelő párok, a papír semmit sem jelent.

2012. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Később az iskolában, esetleg vallási közösségben hátrány érheti a gyereket, amiért a szülei nem házasok. Konzervatívabb tanárok másképp nézhetnek rá. Ha esetleg a gyerek lesz konzervatív, akkor rátok is kicsit megrökönyödve nézhet. Nem biztos, hogy a világ a liberalizmus felé halad.

Nemrég akadt a kezembe a dédszüleim, meg a nagyapám anyakönyvi kivonata, és rájöttem, hogy 7 hónapra született, és nem volt koraszülött :), és azért így már átértékeltem, azt amit róluk gondoltam, és kicsit fura érzés.

Persze, lehet hogy 20 év múlva már senki nem házasodik, vagy mindenki, nem lehet előre tudni mi a jó.

A házassághoz kell egyfajta érettség, hogy tudjuk, érezzük ő az igazi, és nem kell más. És ez mindkét fél részéről kell. Hogy ez kiderüljön, össze kell házasodni, akik "beijednek", azok inkább ne vállaljanak gyereket, szerintem. Nekem a házasság az hit abban, hogy örökre, biztonságban együtt leszünk. Persze házasságon belül is minden megtörténhet, de ha nem hinnék benne, akkor talán nagyobb valószínűséggel lennének bajok.


Én ebben hiszek, de nem biztos, hogy igazam van.

2012. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6: "Később az iskolában, esetleg vallási közösségben hátrány érheti a gyereket, amiért a szülei nem házasok. "


Iskolában nem hiszem, hogy hátrány érné, olyan vallási közösség amelyik nem örömmel veszi az oda jelentkezőt, és olyan miatt szólja meg az illetőt amiről nem tehet (házasok-e a szülei vagy sem), ahhoz jobb nem is tartozni, mert az kirekesztő és gyűlölködő.


"Nem biztos, hogy a világ a liberalizmus felé halad."


lehet, de jelenleg olyan magas (és egyre növekszik) azon gyerekek száma, akik nem házasságban születnek, hogy egyre nagyobb csoportot képviselnek. Ha a konzervativizmus felé is haladna a világ, akkor sem holnap lesz ez.


"Nemrég akadt a kezembe a dédszüleim, meg a nagyapám anyakönyvi kivonata, és rájöttem, hogy 7 hónapra született, és nem volt koraszülött :)"


Nekem meg azok a dokumentumok, amikkel még a háború alatt kellett bizonyítaniuk, hogy nem zsidók... szépen feltérképeztem a családfánkat, születési év, házasság... Néztem is, hogy milyen szívós családból származom, hogy az inkubátorok feltalálása előtt 5-6 hónapos újszülöttként mennyien életben maradtak. :-)

De nekem ez nem okozott lelki törést, én sem szüzen mentem férjhez, nekik meg nem volt ilyen lehetőségük a fogamzásgátlásra, mint manapság.

2012. szept. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
saját példa: a gyermekünk együttélésben született. volt apasági nyilatokozat, ami miatt nem éreztük megalázva magunkat. a gyermekünk református keresztséget kapott, a lelkész sem akadt ki, persze kérdezgette, h miért nem vagyunk házasok, mondtam, hogy én nem akarom, mert túl megkötve érezném magam, nekem akkor elég volt, h van egy gyermekem és 1 párom. (25 évesen). aztán most, 2 hete volt az esküvőnk, a picúr 4 éves már. semmi különbség nincs, érzésre legalábbis :) persze jobb volt a férjezett nevemet írni az ovis papírra, de ez csak szentimentalizmus a részemről, semmi más :) hozzáteszem, így jó pár év után talán kisebb az esély a válásra, nem csak beleugrottunk a házasságba. jogilag a gyermeknek van édesanyja, édesapja házasság nélkül is.
2012. szept. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pitypang Lolita válasza:
Esküvő nélkül??? Ez kérdés? Ez olyan mellékes, szerintem a kérdés inkább, hogy férfi nélkül, apa nélkül milyen a gyermekvállalás, lehet kissé pesszimista vagyok de amíg a házasságok fele válással végződik, nem tökmindegy hogy esküvő vagy nem esküvő? Úgyis válással végződik, de ha sokat keresgélek várva a szőke hercegre a fehér lovon, tán még 50 is elmúlok aztán szülhetek ugye... Lényeg hogy még kapuzárás előtt maximum 40 körül amíg termékeny vagyok, túllegyek a szülésen. Ha elmegyek egy ingyens spermabankba mint ez [link] előrébb vagyok s nem kell idióta férfiakkal vesződnöm, bár oké, jobblenne egy helyes rendes pasival, akár esküvő után is, de a lényeg hogy anya lehessek. Aztán nézek magamnak pasit. Mennyivel könnyebb egy pasinak!
2013. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!