Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kötelező ajándékkal ünnepelni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kötelező ajándékkal ünnepelni a házassági évfordulót?

Figyelt kérdés

Szeptemberben lesz az első házassági évfordulónk, és állandóan azt kérdezgetik tőlünk, hogy milyen ajándékot adunk a másiknak.

Mi viszont nem szeretjük az állandó ajándékozgatást, a születésnapokat is általában csak egy éttermi vacsorával, illetve családi kocintással szoktuk megünnepelni. Mostanában amúgy sincs pénzünk, pár hónapja nagyon rosszra fordultak a dolgaink anyagi téren. Ezt tudja is környezetünk, mégis állandóan erről kérdezgetnek... Tudom, hogy nem kellene velük foglalkozni, de eléggé zavar ez az állapot. Miért kellene kötelező jellegel megajándékozni a másikat? Hogy alakult ki ez a szokás?


2009. júl. 31. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező ajándékot venni, már annyira elterjedt, hogy jószerivel már minden ünnep tárgyi dolgokról szól. Nem kell foglalkozni másokkal, ez különben is csak kettőtök ünnepe. Otthon csinálsz egy kis tortát pl., veszel egy üveg bort, vagy amit isztok és örültök egymásnak. Nem szükséges több, annál több nem kell, minthogy szeretitek egymást.
2009. júl. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Erről most egy régi vicc jutott eszembe.


Két jóbarát beszélget:

- Képzeld, holnap lesz az 50

2009. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, valamire rácsaptam, ami elküldte.

Szóval.


Két jóbarát beszélget.

- Képzeld, holnap lesz az 50. házassági évfordulónk.

- Gratulálok! De hát mit adsz a feleségednek? Emlékszem, a 25. évfordulón elvitted a Seychelles-szigetekre. Hogyan fogod ezt überelni?

- Hazahozom!

2009. júl. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A szeretet a fontos, nem az ajándékok, főleg ha utóbbi nálatok nem is szokás. Nem is kell! Minden ünnep elanyagiasodott, igazából irigyellek, hogy ti olyan meghitten ünnepeltek, ahogy leírtad. Élvezzétek egymás társaságát egy vacsora, és egy üveg pezsgő kíséretében, tényleg emlékezetesebb lehet, mintha vennétek egymásnak egy x értékű holmit.
2009. júl. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ajándék. Én egy szál rózsát kaptam, ő pedig egy jó bort és vacsit, amit együtt elfogyasztottunk. A kellemetlen része mondjuk az volt, hogy az anyósomék beállítottak ajándékkal. Nekem ez nagyon nem jött be, mert szerintem ez nem egy születésnap vagy névnap, ez csak a kettőnké, nem kell más (nyilván a 25., 50. az más tészta)
2009. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ÁÁÁ ez az ajándékosdi engem is szokott idegesíteni!Mi sem szoktunk nagy ügyet csinálni a szülinapból sem!Pont mint Ti étterem, vagy otthogy egy közös vagy, esetleg házi készítésű torta, ennyi.Néha van ajándék, de az is inkább csak az öcsémnek.Nekünk most volt júniusban az első házassági évfordulónk, és nem volt semmi extra!De most szó szerint értsd!a helyzet az volt, hogy angliában lakunk, és úgy alakult, hogy pont itthon voltunk egy kicsi időre akkor.Na és pont azon a szombati napon ért rá az egész itteni rokonság egy hatalmas kerti partira, nagyon ciki lett volna azt mondani, hogy bocsi de most elvonulunk házassági év fordulót ünnepelni, illetve biztos megértették volna, de nem akartuk, mert ki tudja mikor találkozunk megint!Szóval az egész pereputtyal töltöttük a napot, a végén tök fáradtan zuhantunk az ágyba.Másnap meg jót mosolyogtunk, hogy jó kis egy éves év fordulónk volt:)De az a lényeg hogy szeretjük egymást!!Szerintem nem dátumokhoz kell kötni az ajándékozást, együtt vacsizást,mi szeretjük a spontán dolgokat.Persze nem azt mondom, hogy el kell felejteni a fontos dátumokat, na de nem történik semmi, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt mások elvárják!Ja és az egymás iránt érzett szeretetünket egyáltalán nem befolyásolja, hogy úgy sikerült az első évfordulón ahogy!:)
2009. júl. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi elfeleztünk egy doboz Kozelt az évfordulón, és megbeszéltük, h' tök jó, h' házasok vagyunk. :D Én személy szerint antiünneplő vagyok, irtózom a felhajtástól, szülinapon és névnapon sem szoktunk nagyon régóta ajándékot venni egymásnak. A házassági évforduló kifejezetten nem ajándékozós ünnep szerintem, az a fontos, h' a nektek megfelelő formában kettesben megemlékezzetek róla. 33/N (Ezt csak azért írtam ide, h' nehogy azt higgyétek, h' egy "sóher" férj vagyok, aki sajnálja a pénzt az asszonytól...)
2009. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Akkor mégsem mi vagyunk "defektesek". Nem igazán szeretjük a felhajtást, és mindketten úgy gondoljuk, hogy egyrészt az ajándékozásnak nem kell ünnephez kötődnie, másrészt nem csak ezen a pár napon kell kimutatni azt, hogy mennyire szeretjüka másikat! Valószínűleg az otthoni vacsorás-tortás-boros ünneplés lesz a befutó! :) Köszi még egyszer!
2009. júl. 31. 11:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim soha egyszer meg nem ünnepelték, de 49 éve boldogok. Jövőre tartunk nekik egy vacsorát a nagy napra, ez lesz az ajándék, és torta. A férjemmel ünnepeltük(elmentünk strandra) de elváltunk.

A párom megismerkedésünk napján meg szokott lepni valamivel csoki, ásványdarab, ilyenekkel. Én vettem neki egy Nívea borotva utáni gélt, ez volt a legnagyobb.

2009. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
nekünk 1 hete volt az 1 éves évfordulónk! a férjem hozott vörösrózsát, én meg csináltam fagyi kelyhet, és sokat "nosztalgiáztunk", megnéztük az esküvői videót. nekem nem hiányzott több.
2009. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!