Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Első áldozás nélkül is lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sanyeszd kérdése:

Első áldozás nélkül is lehet templomi esküvőm és keresztapa is lehetek?

Figyelt kérdés
azért teszem fel ezt a kérdést, mert kisgyerek koromban nem tudtam első áldozni(szüleim egy kicsit gyökerek)és most meg felnőttként(22 vagyok) egyrészt ha találnék munkát nem jutna rá idő, másrészt a papunk 3 évi egyházadó igazolását kérné hozzá. hívő keresztény ember vagyok, tehát nemcsak ezért szeretem volna első áldozni. Római Katolikusnak vagyok megkeresztelve amúgy.

2012. okt. 2. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Elvileg igen a lényeg,hogy katolikus legyél tehát meglegyél keresztelve.De függ a pap hozzá állásátol is.

Mert nálunk pont volt egy olyan eset a lányom bérmálkozott és a férjem növére lett volna a kereszt anya.

De mivel csak meg volt keresztelve meg talán elsöáldozo volt. Ezért az ö városi papjuk nem volt hajlando papirt adni,hogy ö katolikus és bérmakeresztanya lehet.A mi papunk meg anyit csinált allá iratott egy nyilatkozatott ,hogy ö katolikus keresztény és már engedélyezte is .

2012. okt. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az egyházi adót mindenképp be kell majd fizetned visszamenőleg ha esküvőt szeretnél és a keresztapaság ellőtt is sőt majd a temetésedkor is vissza kell valakinek fizetni. De különben ez nem nagy kiadás, ha jól tudom nálunk anyu egész évre 3000Ft-ot fizet, ötünkre.

Esküvő előtt van jegyesoktatás, ha nem lehet majd akkor megcsinálod.

2012. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetsz.De tényleg a paptól is függ.Én úgy olvastam valahol,hogy az egyházihoz elég ha az egyik fél meg van keresztelve,de papja válogatja.

Keresztelővel meg úgy jártunk a nyáron,hogy a pap azt mondta a nővéremnek,hogy mivel nincsenek összeházasodva az apával,csak olyan keresztszülőket fogad el,akik voltak elsőáldozók és bérmálkozók.

Minden a papoktól függ.A városiakkal nehezebb.

2012. okt. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Egyházjogilag megházasodhatsz elsőáldozás nélkül, sőt még keresztelés sem kell, ha a párod meg van keresztelve.

Keresztszülő viszont nem lehetsz, ahhoz bérmálkozni is kell, az meg nem megy elsőáldozás nélkül.

2012. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az elsőáldozás kb 9 éves korban van. Ekkor egy gyerek még nem tud magától dönteni arról, hogy szeretne-e elsőáldozni vagy nem. Csakis a szülőktől függ! Másodszor pedig örülni kellene annak, hogy vannak ilyen emberek, akik igenis vállalják ezt akár felnőttkorban is! Az én párom is felnőttként volt elsőáldozó, járt felkészítőre, ami néhány alkalom volt hétvégén, és ennyi! Szóval kedves kérdező, én szorítok Neked, és kívánom, hogy sikerüljön! :)
2012. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mocskos dzséci kitörölted a válaszom!
2012. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

kedves 6. válaszadó: én biztosan nem töröltem ki a válaszod, mert ma 9.45-kor néztem meg a válaszokat. írd meg nyugodtan mit írtál még egyszer, hátha te is tudsz valami hasznos információt szolgáltatni nekem.

4. válaszoló: ha ez tényleg igaz, akkor nagy szarban vagyok, ha még bérmálkozni is kell.

3. válaszadó: én városban lakom, de a papunk ettől a húzásától függetlenül egy nagyon jófej ember. ha esetleg lesz esküvőm vagy keresztapa leszek, akkor az nem biztos, hogy nálunk Tökölön lesz. általánosságban kérdeztem ezeket a dolgokat, de akkor minden paptól függ úgy tűnik.

2012. okt. 4. 09:55
 8/15 A kérdező kommentje:

5. válaszoló: köszönöm a biztató szavakat. mennyi volt az a néhány alkalom, amire a férjed ment? az évnek melyik szakaszában, melyik hónapban?

ja amúgy én mivel, hogy munkanélküli vagyok nem vagyok éppen jó anyagi körülmények között. 3 év az mégis csak 9000 lenne. azért kérdeztem meg, hogy szenvedek-e valamilyen hátrányt, ha az első áldozás nincs meg.

2012. okt. 4. 10:15
 9/15 anonim ***** válasza:
Az a néhány alkalom kb havonta egyszer-kétszer volt, januártól júniusig. Semmiféle egyházadót nem kértek tőle sem visszamenőleg, sem előre. Az elsőáldozás egy szentség, nem pedig egy megvásárolható valami.. :) Ez mindenkinek jár, aki teljesíti a bizonyos feltételeit (ld. felkészítés, keresztelkedés) Szerintem menj el a helyi atyához, és beszéld meg ezeket vele! :)
2012. okt. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"4. válaszoló: ha ez tényleg igaz, akkor nagy szarban vagyok, ha még bérmálkozni is kell."


Nem vagy "nagy sz@rban", hogy én is ilyen póriasan fejezzem ki magam, mert felnőttkorban az elsőáldozás és a bérmálkozás egyszerre történik. Az egészet egy felkészítő előzi meg, ami helyenként változó, nálunk kb. fél év.

2012. okt. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!