Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 50-70 fős rokonság esetén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

50-70 fős rokonság esetén érdemes-e lakodalmat tartani?

Figyelt kérdés
A vőlegényemmel összeszámoltuk és olyan 50-60 fős vendégsereg jöhetne össze az esküvőnkre. Szerettünk volna lakodalmat, de ők nagyon szegények és azt meg nem akarják, h a ami oldalunk fizessen mindent. Viszont nem is tudnának sok embert hívni, mert mindenkivel rosszban vannak. Nem tudom, hogy így érdemes-e lakodalomban gondolkodni vagy okosabb egy vacsorát tartani szűk körben. A mi részünkről lenne olyan 50 fő, az ő részükről 10-20.

2012. okt. 6. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

ha szeretnétek, tartsatok, ennyi fővel már bőven lehet, van, aki 30-al is megtartja, az a lényeg, hogy jó legyen a hangulat :)


kell előre mondani legalább egy 6-8 hónappal, hogy lesz esküvő, az összes meghívottnak, így "tisztességesen" fel tudnak rá készülni. A párod 10-20főjének a részét próbáljátok Ti összespórolni (úgy vettem ki a szavaidból, hogy a te rokonságodét a szülők finanszírozzák), keress olcsó éttermet (pl. nekünk 3600Ft lesz a menüsor az éjféli kajával együtt, leves, sültek, töltöttkáposzta, és étteremben!), oldd meg sk a meghívokat, dekort!


nekem 2 hét múlva lesz az eskim, 800.000be meg fog állni kb., és 120 fő!

2012. okt. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és a tippeket. Kérdeztünk egy éttermet, ahova engednek bevinni alapanyagokat, ott olyan 7000 Ft/fő a kaja (ebben benne van a terem is). De majd még érdeklődünk, hátha mi is találunk kedvezőbbet.

Sajnos az a probléma a vőlegényem szüleivel, hogy nagyon büszkék és nem akarják, hogy bárki fizessen helyettük, de így meg nekünk nem lehet olyan esküvőnk mint amilyet megálmodtunk.

2012. okt. 6. 12:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hagyd, hogy ilyen formán beleszóljanak a szülei. Ha a párodat nem zavarja (és miért zavarná, egy család lesztek) akkor ne hagyd, hogy a szülei butasága miatt ne legyen lagzitok, ha ti szeretnétek (szerintem nagy élmény én javaslom). 50 fővel bőven lehet, akivel rosszban vannak úgysem mennek el.

Most van az a pillanat, hogy leállítsd anyósd különben azt veszed majd észre, hogy beleszól milyen színű legyen a nappalitok és hogy milyen különórára járjon a gyerek.

2012. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
30 fővel tartottunk lagzit. Étel(vacsi+éjféli vacsi), ital, dekor volt fejenként 7500, és kb kétszeres mennyiséget kaptunk, mint amennyit meg tudtunk enni, és úgyebár azt is megkaptuk. Ez nem istenháta mögötti helyen volt! :))
2012. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
mindenki ad egy tízest legalább a menyasszony táncon akkor lesz már 500.000 forintotok ami fedezi a lagzi költségeit, talán még marad is kicsi
2012. okt. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

érdemes, miért ne lenne érdemes.


5! Erre nem szabad építkezni. Tudod hányan beszopnák, ha arra számítanának, hogy majd mindenki ad egy tizest és reggel abból fizetünk?

2012. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát, arra én sem számítanék, hogy mindent ki tudunk fizetni az ajándék pénzből és még marad is, de ha mondjuk fejenként adnak mondjuk 3-4 ezer forintot, akkor a maradékot szerintem ki tudják pótolni. Ha nem akarnak extra menüt, akkor egy 6-8 ezerből meg lehet bőven úszni a vacsorát + éjféli menüt. Merre laktok? Hátha van itt valaki, aki ismer arra jó és nem túl drága helyet.
2012. okt. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
1/7-es nagyon olcsón megtudtad oldani a menüt! Bár mi is találnánk ilyet! Gratula :D
2012. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Simán lehet 50-70 fővel már lagzit tartani. Azzal ne foglalkozz, hogy ugyanannyi ember legyen mindkét ágról, vagy ha mégis zavar, akkor hívhat a vőlegényed több barátot, esetleg közeli kollégát. Nálunk is az volt a helyzet, hogy az én családom állt 40 főből, az övé 5-ből, de a végén mégis voltak százan, és közel fele-fele arányban voltak a meghívottak. Arra tényleg ne számítsatok, hogy a befolyt pénzből fizetitek az ételt, de szerintem még kutassatok étterem után. Érdemes iskolák, üzemek konyháit is megkérdezni. Mi is üzemi konyhán tartottuk a lakodalmat, és 3500 ft volt egy menü éjféli vacsorával, és olyan bőségesen mérték a húst, hogy két hatalmas rekesszel maradt, amit hazavihettünk. Tény, hogy nem egy szálloda étterme volt, de a hangulat így is remek volt, hajnalig tartott a mulatás.
2012. okt. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek.

És igen, kettősség van bennem is a lagzit illetően, mert valóban, ha most hagyjuk, hogy befolyásoljanak a szülei akkor később is majd bele akarnak szólni a dolgainkba. Nem tudom, hogy megéri-e a cirkuszt, mert az sem jó, ha rossz szájízzel tartunk lakodalmat. Még ezen érdemes gondolkodnunk.


Mi Siófokon lakunk, tehát ott vagy a környéken érdekelne étterem, ha esetleg valaki arra valósi, vagy tud valamiféle információt éttermek terén.

2012. okt. 7. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!