Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha az esküvőt külső helyszínen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az esküvőt külső helyszínen szeretnénk, ahol a vacsora is lesz, de a vacsorán csak a szűk család lenne jelen, hogy oldható meg, hogy a szertartáson a barátok is ott legyenek, de aztán csak a család maradjon meg?

Figyelt kérdés
Sértődést nem szeretnénk, és nem tudom, hogy szokás ilyenkor lebonyolítani. De a helyszín olyan csodás, hogy mindenképp ott szeretnénk tartani a szertartást...
2009. aug. 13. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Több variáció is létezik: 1. a meghyvón már eleve rajta van hogy meghívjuk önt és kedves családját az esküvőre, tehát ebből mindenki ért, így amikor vége a szertartsának, mindenkinek megköszönitek, hogy eljöttek és kész.

2. az esküvőt tegyétek valamivel korábbi időpontra, így lesz idő a barátoknak "szétoszolni" és nem lesz ciki, hogy a rokonok meg szinte már az asztalnál várják ki a szertartás végét.

3. ha jó idő van, akkor gondolom a szabadban lesz, tehát ha vége a szertartásnak búcsúzkodás stb. és már amikor mindenki elment, aki nem kajál, akkor menni be az étterembe.

2009. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Már voltam olyan helyen, ahol a barátoknak állófogadást adtak, a szűk család meg egy külön kis helységben megvacsizott.
2009. aug. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Hát ez majd kicsit furcsa lesz így, de megoldható azért.

A gratuláció után mondjuk köszönjétek meg a barátoknak, hogy eljöttek egy koccintás azért még biztos belefér és kísérjétek ki őket. család marad Ti meg kikiséritek őket!


Meghíváskor meg mondjátok el, hogy lagzi nem lesz, csak egy vacsi a szűk családnak és akkor már elve erre készülnek!

2009. aug. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egyik barátnőmék úgy oldották meg, hogy készíttetetk egy meghívót, rajta volt a polgári és templomi esküvő helyszíne. A közelebbi rokonoknak, barátoknak pedig egy kis kártya is volt mellékelve, kb akkora mint egy névjegykártya. Rá volt írva, hgy szeretettel várunk az esküvőre és az azt követő vacsorára, és itt volt feltüntetve az étterem neve.

2009. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem akit meghívunk a szertartásra, azt illik meghívni a vacsorára, de lehgalábbis valamiféle kisebb állőfogadással megvendégelni.


Mi kerültünk már olyan "kellemetlen" helyzetbe, hogy több órát utaztunk egy esküvőre, és azt hittük , hogy mivel ilyen messzirőlm is meghívnak, a vacsorára is hivatalosak vagyunk. hát nem voltunk...

Nem az a néhány falat, csak mégis, egy fél órás szertartást megnézni nem utaztam volna át az országot...

2009. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
70%

Csak saját tapasztalat, vélemény(nem lekk rögtön lepontozni!).Igaza van szerintem az előttem válaszolónak, én is jártam már hasonlóan. Mostanában inkább nem megyek el, ha csak esküvőre hívnak meg, mert arra a fél órára nem akarok kiöltözni és rossz végignézni, hogy a társaság egy része megy bulizni, vacsizni, én meg kulloghatok haza "kirittyenve".

Egyébként nekünk is kihelyezett esküvőnk volt, és így utólag belegondolva elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki nyugodt szívvel hazasétált volna az esküvő után, miután látta az egész éttermet kidíszítve (legalább kívülről) és már játszott a zenekar.

De ne keseredj el, megoldható, csak tényleg időben és tapintatosan kell mindenkit tájékoztatni, hogy mire számítson.

Nagyon jó készülődést, én utólag is boldog vagyok, hogy egy gyönyörű tavaszvégi napon kinti esküvőt választottunk. sokkal szabadabb és kényelmesebb volt mindenkinek (főleg, akik gyerekkel voltak)

2009. aug. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha ugyanazon a helyszínen van az esküvő és az azt követő vacsora, hát az elég durván néz ki, hogy ki kell onnan tenni vendégeket. Szerintem ez borszasztóan ciki és megalázó, hogy azok az emberek másodrangúnak vannak nyilvánítva!

Egész más, ha a hivatalban, vagy a templomban van a szertartás, és az utána lévő vacsorára egy más helyszínre külön kapnak meghívást kártyán a szűkebb körhöz tartozók.

De a vacsora helyszínre nem illik meghívni olyat, akit nem kap vacsorát!

2009. aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk tavaly külső helyszínre volt szervezve az esküvőnk, és volt olyan meghívott ( pl. munkatársak, és néhány távoli rokon) akik a vacsorára már nem voltak hivatalosak. A szertartás után mindenkivel koccintottunk egy pohár pezsgővel, illetve volt egy büféasztal süteménnyel, gyümölccsel, üdítővel, amiről természetesen minden meghívott fogyaszthatott. Így tulajdonképpen kicsit minden vendég meg volt kínálva, dde mégsem kellett +X fővel számolni a vacsorára. Szerintem, ha ezt a meghíváskor egyértelművé teszed, hogy őket a szertartáson szívesen látod, de a vacsorára már nem tudod meghívni, akkor nincs belőle sértődés. Mindenki megérti, hogy egy esküvőnél a legtöbb embernek muszáj valahol meghúzni a határt. ( az a barát, aki meg nem, az meg is érdemli :D)
2012. máj. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!