Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jól tudom, hogy egy esküvőn a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól tudom, hogy egy esküvőn a koszorúslányokat és nekik a ruháit a menyasszony választhatja ki? Viszont az anyagiakért már nem ő felelős ugye?

Figyelt kérdés

Ez azért érdekel, mert a családban tudom, hogy vannak jó páran, akik számítanak a koszorúslány szerepre de nem szeretném, hogy az én esküvőmön azok legyenek. (Az ok egyszerű: nem állnak olyan közel hozzám)

Azok esetében meg, akiket kiválasztok és elfogadják a felkérést, szeretném, ha egyforma ruhában lennének. Eddig minden ismerősöm esküvői fényképein így volt, és ez nagyon tetszett. Válaszaitokat előre is köszönöm.



2012. nov. 24. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, ha a menyasszony választja ki a ruhát, ő is fizeti. Ha valaki úgymond csak "beáll' koszorúslánynak a saját ruhájában, az viszont az ő sara. De szerintem ez mindenhol máshogy van
2012. nov. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Nalunk ez ugy mukodik, hogy a menyasszony nem szol bele a koszorusok ruhajaba, plane nem a szinebe, mert ha nekem tetszik a rozsaszin, az lehet, hogy x-nek jol fog allni, de y-nak nem, z pedig egyenesen nevetseges lesz szegeny.


Nem ertelek.. ha van egy hatarozott elkepzelesed, es ragaszkodsz is hozza, akkor fizetsd ki, mert lehet, hogy amit te elvarsz, az egy draga darab, az egyszerubbek nem fognak tetszeni, amit esetleg meg tudnak fizetni. Ha nem akarod kifizetni, akkor beszelj veluk, hogy ok alljak, de mik az elvarasaid egyebkent. A kerdesed nem logikus egyebkent. Igaz a mondas: az dirigal, aki fizet! Sok boldogsagot!

2012. nov. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

A hagyományos etikett szerint a koszorúslányok ruháját, ha formaruha, akkor a menyasszony fizeti. De nálunk úgy volt, hogy az egyetlen, árva koszorúslányom abban jött, amiben akart, ő választotta és ő is vette a ruhát, szóval azért nem feltétlenül kell ezt szigorúan venni.

Viszont én is azt mondom, ha már te mondod meg nekik, hogy miben jöjjenek, te választod ki a ruhát, akkor neked kellene fizetned!

2012. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, akkor még átgondolom, szeretnék-e egyáltalán koszorúslányokat, mert sajnos annyi ruhát biztos nem fogok tudni kifizetni. :P Vagy esetleg kompromisszumot kötök majd velük. Kb 5-6 koszorúslány lenne (ha mindenki elvállalja akiket fel szeretnék kérni) de így is épp elég költséges lesz az esküvő. Nem hiszem, hogy marad keret a koszorúslány ruhákra is. :(
2012. nov. 24. 12:02
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
Ha menyasszony választ egyforma ruhát akkor a menyasszony fizeti, de ha azt mondja, hogy minden koszorúslánynak legyen kék ruhája akkor már nem.
2012. nov. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A koszorúslányokat a menyasszony (vagy a vőlegénnyel együttesen) választja ki. A ruháit pedig annak függvényében választhatja általában, ha ő fizeti. Ha nem ő fizeti, akkor nem igazán van beleszólása abba, hogy milyen ruha legyen a koszorúslányokon. Általában ez így van és így korrekt.
2012. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%
Én megmondtam, milyet szeretnék, ők megvették, mert csak 3500 forint volt, és ők mondták, hogy magukra vállalják ezt a költséget.
2012. nov. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó 3500 Ft simán belefér, annyit költene esetleg más ruhára is.

Kérdező esetleg megbeszélhetnéd velük, hogy vegyék meg a ruhát te pedig nem kérsz nászajándékot.

2012. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a legszimpatikusabb az, hogy a menyaszony kiválaszt egy színt, mondjuk lilát, és a koszorúslányok abban a színben lesznek, de ők döntik el, milyen szabású, formájú ruhában, ugyanis mindenkinek más áll jól. Ez varratásra vonatkozik. A menyasszonynak kell kifizetni az anyagot és a varratást ilyenkor.
2012. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a menyasszonynak külön óhaja-sóhaja, akkor neki illik kifizetnie. Szép is lenne, ha kitalálná, hogy minden koszorúslány legyen ugyanolyan kék ruhában, amikor 1) nem biztos, hogy a koszorúslánynak az ajándék, utazás mellett van pénze még egy teljes új ruhára is, 2) biztos lesz olyan, akinek nem lesz a szíve csücske, urambocsá' máshova fel sem tudná venni.
2012. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!