Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha csak szűk baráti-családi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha csak szűk baráti-családi körben, és csak polgári esküvő lesz, akkor elég egy szép estélyi ruha menyasszonyi helyett?

Figyelt kérdés

Még nem néztem nagyon sok helyen ruhákat, de ahogy láttam, az estélyi ruha olcsóbb lenne mint egy menyasszonyi. Ráadásul valami szolidabban szeretnék esküdni, nem vagyok oda a nagy menyasszonyi ruhákért, csak kicsit félek hogy "sokan" (abból a szűk körből sokan) belekötnének, hogy "csak" estélyi lenne rajtam. (vagy valami hasonló) Bár láttam olyan estélyiket, amik nagyon-nagyon hasonlítanak egy menyasszonyira, én nem tudom néhány ruhánál mi a különbség... :/ Nem vagyok ruha-mániás, sőt, távol áll tőlem, és most jöttem rá, hogy most viszont jól jönne ha tudnék 1-2 dolgot... (+ elég fiús vagyok, inkább a foci és az autók/motorok érdekeltek mindig is, mint a ruhák)

A másik, hogy ahogy néztem a menyasszonyi ruhákat, ha mégis olyanban lennék, akkor én fekete-fehéret szeretnék, mert nagyon tetszene. De apám már mondta, hogy fehérben kellene. (Persze mondta hogy rám hagyja a dolgot, most csak viccesen jegyezte meg, hogy "dehogynem, fehérben fogsz házasodni" -tényleg poénosan mondta, nem parancsoló jellegűen) Nővérem is mondta már hogy attól, hogy csak polgári, rendes, szép esküvői ruha kell. :/ A fekete-fehérre pedig csak beszélgettük, hogy nagyim majd a sarokból fog csúnyán nézni rám. :D


Mi a véleményetek? Eküvői/estélyi, fekete-fehér/tiszta fehér? Ne hallgassak a családomra, döntsek teljesen egyedül és viseljek minden szót, vagy inkább hallgassak rájuk? Vagy lényegtelen lesz később az egész visszagondolva?



2012. dec. 13. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem olyan ruhát vegyél, amit a pénztárcád és a szépérzéked enged.

Én is egyszerű alkalmi ruhában gondolkozok, és egyáltalán nem biztos, hogy fehér lesz (szintén polgárinka lesz, jövő tavasszal).

2012. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen mindegy hogy mit veszel fel polgári esküvőre.

Ráadásul ott neked kell jól érezned magad, tehát olyan ruhát vegyél fel, amilyet szeretnél.

Én pl. egy kicsivel térd fölé érő, bőszoknyás fehér koktélruhában leszek.

A szoknyaszegélyén fekete csipkével, fekete masnival átkötve :)

Mivel februárban lesz az esküvő, csizma és bőrkabát jár hozzá.

Már látom előre anyósom képét, de én pontosan így fogom jól érezni magam :))


Ha te fekete-fehér ruhában szeretnél lenni, hát legyél.

Azért se szólhatnának ha egy földig érő rikítópink izében lennél :)

2012. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ditta323 ***** válasza:
45%
A te esküvőd lesz és szerintem abban menj férjhez amiben akarsz végülis a te napod. Akinek meg nem tetszik megmondhatod, hogy a sajátodon abba mész férjhez amiben te akarsz, vagy ha már házas akkor meg miért nem abba mentél férjhez és kész. A feketéről meg állítólag régen abba mentek férjhez.
2012. dec. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem teljesen jó egy estélyi is, az sem baj, ha van benne egy kis szín, fekete, piros, zöld, bármi, amit csak szeretnél.

Nem hinném, hogy ezért annyira megbotránkoznak majd, most csak úgy mondják. Modern ruhád lesz, ennyi.

2012. dec. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nekem is először anyós képe ugrott be, de őt párom nem hívja , mert nagyon-nagyon csúnyán összevesztünk vele. Én meg teljes mértékben páromra hagytam a döntést hogy hívja-e, nekem aztán mindegy, mert beszélni nem beszélek vele, + látná hogy nem vette el a boldogságom, de így talán még jobb.

Viszont utána nagyim arca ugrott be. xD Szegényt már előre sajnálom, hogy fog szörnyülködni...

Rajta kívül még nővérem ad nagyon a külsőségekre, barátnőmnek meg csak a fehér ruha jöhetne szóba, szóval azt se tudom még kivel megyek el majd ruhát venni. :/ Valószínűleg a párom marad...

Köszönöm az eddigi válaszokat. :)

2012. dec. 13. 17:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért lehetőleg fehéret válasz, a fekete általában a gyász színe, esküvőre semmiképp sem illik szerintem, az más dolog, hogy valami nívósabb eseményre fektét vesznek fel.

Keress valami szét fehér ruhát és válassz hozzá színes kiegészítőt, pl. szalagokat vagy övet, ilyemi, amitől nem lesz egyhangúan fehér a ruha, de fel is dobja.

2012. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
A baj az, mindegy mit veszel fel páran úgyis bele fognak szólni, hogy "hát de". Márha van erre hajlamos (anyós? nagymama? sogórnő?) Amúgy saját érdekeidnek és konfortodnak megfelelően öltözz ne annak, hogy mit akar az egyik-másik "hagyománycsakazéris" nyugger.
2012. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Azért a párodat ne vidd el ruhát választani, hadd legyen neki meglepetés. Egyedül is mehetsz, nem kell oda más rajtad kívül. Vannak tükrök úgyis, amiben hátulról is látod magad, megkérheted az eladókat, hogy fotózzanak le hátulról, stb.
2012. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Azért nem színtiszta feketére gondoltam, hanem vannak olyan ruhák, hogy fehér, fekete mintával/masnival, vagy hogy a szoknya vagy épp a felső egy része fekete (leírva elég hülyén hangzik), én olyanra gondoltam. :)

Még sima ruhát se mindig tudok egyedül venni. :D Gáz, de tényleg nem megy. Egy autót simán vennék egyedül, becsapni se tudnának semmilyen műszaki dologgal, mert értek hozzá, de hogy egy ilyen fontosabb eseménynél (nekem fontos!) egyedül vegyek ruhát... Viszont a meglepetést lehet megfogadom, és megkérek valaki mást. ^^

2012. dec. 13. 17:55
 10/12 A kérdező kommentje:
És valóban, aki nagyon bele akar kötni, az úgyis bele fog. 2 rokonom biztos nem állja meg majd szó nélkül...
2012. dec. 13. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!