Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire van nagy különbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire van nagy különbség pénteki és szombaton tartandó polgári, templomi esküvő között? Mennyire szokott nagy árak lenni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 26. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pécsett pl a hétvégi felár 18.000 forint.
2012. dec. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk falun a templomi esküvő mindig 20 ezer forint (de ezt ugye a tanúk fizetik, nálunk legalábbis így szokás, így ingyen van), a polgári esküvő pedig két tanúval (senki más nem lehet ott) hétköznap ingyenes, ha pedig már plusz egy fő van, akkor mindegy, hogy hétköznap vagy hétvégén van, de 5000 ft+áfa. Szerintem ez nagyon baráti ár, és ebben benne van, hogy ismerős ingyen mondhat verset, lehet szórni szirmot, szülőköszöntő is bent van,lehet vinni zenét, és csak a pezsgőt kell vinni, ingyen felszolgálják (mert ahogy hallottam, van ahol ezekért külön mind kell fizetni...), de nincs lehetőség gyertyagyújtásra, homoköntésre, faültetésre stb, és csak a hivatalban vagy az önkormányzathoz tartozó épületekben (pl.: kultúrház) lehet megtartani.
2012. dec. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező bocsika,hogy ideoffolok, Nektek "csak" nagyon sok boldogságot tudok kívánni!

Az Utolsó Válaszolótól had kérdezzem már meg mik azok a "gyertyagyújtás homoköntés faültetés"?:) Ez utóbbit el tudom képzelni és nagyon szép szokás lehet,biztos a többi is jó!:)

2012. dec. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyertyagyújtás: fognak három gyertyát, általában egy nagyobbacskát, meg két kisebbet. Ezek többnyire kicsit csicsásak, vagy ugye a dekor, a ruha, a fene tudja mi színéhez illenek, meg kis masni meg izé, hogy szééép legyen. És akkor a menyasszony, meg a vőlegény is meg gyújtja a saját gyertyáját, majd ketten a gyertyájukkal egyszerre meggyújtják a harmadikat.


Homokszórás. Szerzel két kisebb giccses üveget, meg egy nagyobbat. Meg szerzel kettő különböző színű dekor homokot. És akkor a menyasszony, meg a vőlegény is a saját üvegéből egyszerre a harmadik üvegbe tölti a színes "homokot" és ilyen csíkos lesz az eredmény.


Ez mindkettő a két külön élet összefonódását jelképezi.


Utóbbit állítólag hawaii szokás volt, a tengerparti esküvőn egy-egy marék homokot szórtak egy üvegbödönbe, majd behajították az óceánba. Hát ez lett belőle, rózsaszín, zöld stb. műhomok egy giccses bödönben a polcon.


De van aki színes szatén szalagokat fonogat például. A lényeg az, hogy 10 ezerért rendelhetsz készleteket a netről természetesen az extra giccshez.

2012. dec. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%

Köszönöm Kedves 4-es!:) Igaz a faültetést kihagytad,de mint írtam végülis el tudom képzelni...

Ezek nagyon szép szokások sose hallottam még róluk,bár eddig nem is foglalkoztatott ez a téma.:D Nem gondolom,hogy 10ezres dolgok lennének ezek,persze nem kétlem,hogy van aki képes ennyit kiadni érte,de praktikusan is megoldható pár száz forintból és szerintem egy szép tárgyi emléke lehet ez egy házasságnak...:) Na mindegy,köszi tényleg,hogy megosztottad ezeket Velem!

2012. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Halál komolyan mondom a 10 ezreket, mert ugye ráálltak erre is. Fényképes rekeszes fadobozban lehet tárolni a direkt erre a célra készített formázott, csicsázott üvegeket, szíves-indás-kacskaringós gyertyatartón áll a masnis gyertya stb. Halál komolyan 10 ezerért is adnak egy készletet. Ha nem vennék nem lehetne kapni. :) Van olyan webshop, ahol csak ezt lehet kapni mást nem is, olyan népszerű.
2012. dec. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
"...nem kétlem,hogy van aki képes ennyit kiadni érte...":)
2012. dec. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!