Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői fényképezkedés: A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői fényképezkedés: A ceremónia előtt vagy után?

Figyelt kérdés
A polgári/templomi szertartás előtt vagy után ajánljátok a fotózkodást? Melyiknek mik az előnyei és a hátrányai a tapasztalatok alapján?

2013. jan. 7. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem, az összes esküvőn, amin voltam, a ceremónia után és a lagzi előtt volt a fotózás. A násznép addig iszogatott a lagzi helyszínén. Esetleg még olyan fordult elő, hogy a polgári és a templomi szertartás között, de akkor kicsit elveszettek voltak az emberek.

Persze, ez nem a csoportképekre vonatkozik :D

2013. jan. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekünk előtte és utána is volt. Előtte azért szerettem volna, mert tudtam, hogy bőgni fogok, és a későbbi képeken vörös lesz a szemem. Az esküvő után pedig vízparton csináltak képeket naplementekor, azok már inkább hangulatképek lettek, és annyira nem volt vészes a szemem se, már ahol látszik.
2013. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a ceremónia előtt lesz, mert akkor még tökéletesen áll rajtam a ruha, smink, nem nyalt végig egy csomó rokon, nem sírtam ki a szemem etc. De a rokonoknak is jobb, hogy nincs 1-1.5 óra üresjárat, amíg ti fotózkodtok. Mi voltunk ilyen esküvőn, ahol a pár bejelentette a szertartás után, hogy akkor ők most elvonulnak egy órára, mi meg addig malmoztunk, és támasztottuk a falat...
2013. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Én fotós vagyok, és eddig az esetek döntő többségében az esküvő előtt volt a fotózás.


Ha egész napos esküvő (úgy értem, hogy már 7-kor sminkelik a menyasszonyt) akkor délelőtt belefér egy 2-3 órás fotózás, és ekkor még a vendégek sincsenek magukra hagyva.


Egyszer volt, hogy a szertartás után fotózkodtunk, de az egy kis létszámú esküvő volt (kb. 10-12 fő), és összesen kb 30-40 perc volt a szabadtéri fotózás. Más az, ha a szülők és a tesók várnak, és más az, amikor egy egész vendégsereg.


Persze ha rövidre szeretnétek fogni a kinti fotózást, akkor nincs jelentősége, de ha egy rendes sorozatot szeretnétek, szerintem arra érdemes rászánni 2-3 órát, és érdemes az esküvő elé tenni, hogy ne kelljen a vendégek miatt kapkodni. :)

2013. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az eredeti tervben az volt, hogy a ceremónia után fotózkodunk, de kicsit utána olvasgattam és elbizonytalanodtam. Lehet, hogy először inkább a fotózást kellene beiktatni, csak utána a ceremóniát.

2013. jan. 7. 20:39
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi külön napon fotózkodtunk, az esküvő hetében hétköznap. Így el tudtunk menni egy sokkal messzebb helyszínre és 5 teljes órát fotózkodtunk késő délután és naplemente, 5 egymáshoz viszonylag közeli helyet jártunk be (volt beltér, kültér, vízpart, dombtető kilátással és fás rész). Nagyon jól sült el, mert gyönyörűek lettek a képek és az esküvő szombatján ebéd után még kártyáztunk a párommal annyira laza volt a szombati menetrend. Hátránya, hogy kétszer kellett frizurát csináltatni és 2 csokrot kellett csinálni. De ez eltörpült az előnyök mellett.
2013. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Esküvő előtt volt 2 nappal,így elmehettünk különböző helyszinekre is és műterembe is,4 órán át fotózkodtunk.

Persze igy kétszer smink,kétszer frizura,de így volt jó,lefárasztott nagyon a fényképezkedés.

Esküvőn már csak a csoportképek készültek és a helyszini képek.

2013. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy akár a szertartások elé, akár közé, akár utána fotózkodtok, az viszi az időt! Rengeteget! És addig a násznép várakozik, unatkozik.

Mi a családi fotókon kívül kb. 30-40 percig voltunk távol a násznéptől és az is sok volt!


A nagy fotózásunk utánna Hétfőn volt! Akkor viszont ráment az egész napunk! De így volt tökéletes!

2013. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Szervezés kérdése az egész. Én már válaszoltam korábban, csak meglepnek az ilyen válaszok, hogy amíg fotózkodik a pár, addig mindenki tűkön ül. Miért? A bátyámék esküvőjén is úgy volt, mint a miénken, hogy a szertartás előtt és után is volt fotózás. Értelemszerűen előtte senkit nem zavart, mert még oda sem értek a vendégek. Utána viszont (nekünk egy helyen volt a szertartás, a lagzi és a fotózás is) mindenki ment szépen az étterembe, ettek ittak, beszélgettek, táncoltak, ugyanazt csinálták, mintha mi is ott lettünk volna, csak nem voltunk. Senki nem unatkozott, nem kellett támasztaniuk a falat, stb. Persze ha valaki otthagyja a népet a házasságkötő terem előtt, hogy na menjetek ahova akartok egy óráig, majd utána találkozunk az étteremnél, akkor annak gratulálok a szervezőkészségéhez. Én sem unatkoztam a bátyám esküvőjén és a miénkre sem érkezett panasz, hogy mit merészelünk mi otthagyni őket egy órára. Miután visszaértünk kezdődött a vacsora, de addig sem halt éhen senki.
2013. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Amint látom, eléggé megoszlanak a vélemények. :)


A másik napon való fényképezkedésnél szerintem nem csak a plusz smink, frizura, csokor, stb. miatt merülnek fel plusz költégek, de nyilván a fotós is többet kér, ha két napon is kell dolgoznia. Egyébként nem rossz ötlet, nagyon sok előnye van.

Először a ceremónia utánra szerettük volna tenni a fényképezkedést, miután átkísértük a vendégeket a vacsora helyszínére. Biztosan nem unatkoztak volna azalatt a 2 óra alatt, de most úgy döntöttünk, hogy valószínűleg az kevésbé zavarná a vendégsereget, ha a ceremónia előtt ejtenénk meg a fényképezkedést. És mire a vendégek összegyűlnének a gyülekező helyén, addigra mi is befejeznénk a "kreatív fotózás" időigényesebb részét. Természetesen a családdal, tanukkal a ceremónia után készítenénk még néhány képet, plusz néháyn csoportképet. Egyenlőre nekem most ez a verzió tűnik a legjobbnak, de szívesen várom még a tapasztalatokat, véleményeket.

2013. jan. 8. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!