Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezüst karikagyűrűt szeretnénk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezüst karikagyűrűt szeretnénk, de anyósom nagyon problémázik rajta. Szerinte arany kell, mert az alap egy házasságkötéskor. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy az ára és a kinézete is jobban tetszik. Ha aranyból csináltatnánk, akkor tuti, hogy fehéraranyból. Ezüstből olyan gyönyörűek vannak kb 20 ezer ft-ért/pár (mintás, köves stb.), s ha ugyan azt szeretném aranyból akkor az minimum 100-120e ft/pár, ha nem több. Mi azt a pénzt inkább egy klassz kis nászútba fektetnénk be. Illetve a párom a munkája miatt nem is hordhatná a gyűrűjét, nekem pedig sokkal jobban állnak az ezüst színű ékszerek.


Anyósom nem érti meg, szinte hisztérikusan veszekszik velem, hogy "normális" gyűrűt kell venni (ami aranyból van) és kész.

Most tényleg ennyire normálatlan dolog az ezüst karikagyűrű? Nem inkább az kéne, hogy számítson, ami mögötte van, nem pedig az anyaga??



2013. jan. 10. 12:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, melyik emberek mit fognak szólni? Az alkoholista szomszéd, a feleségverő nagybácsi, az agglegény a másik utcából vagy a volt kolléganő akinek prosti az unokája? Esetleg a plébános aki kef@li az orgonistát? Mondjon csak egy embert, akit bármikor is érdekelt az ő véleménye! Mondom ezt hamarosan anyósként, de ezt mondanám fiatal lányként is.

Amúgy meg, innentől hírzárlat! Intézitek az intézni valókat, a tájékoztatást pedig beszüntetitek. Ha anyukát meg kell tanítani arra, mihez van köze (konkrétan semmihez), akkor most álljatok neki, nehogy még a nászágy mellett is dirigálni akarjon. Sok szerencsét, sok boldogságot! :)

2013. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Ha nem akad le a témáról, és hisztizik amiatt, hogy ezentúl semmit nem közöltök vele, akkor mondd meg neki, hogy találtatok egy szép fehérarany gyűrűt és azt vesziktek meg végül. (persze beszéld meg a pároddal ezt előtte...) Aztán utána majd leszáll a témáról. Esküvő után meg ha kiderülne, akkor már úgysem tud mit csinálni. Ja és ha látni akarja, akkor megmondjátok neki, hogy legalább ez az egy legyen meglepi ha már mindenről tud.(feltételezem, mivel mindenbe beleszól)
2013. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Nekünk is ezüst karikagyűrűnk van, mert ez tetszik. Sosem hordtam aranyat, mert nem szeretem. Nézegettünk azért arany gyűrűket is, mert mégis az a hagyományos, de nem tetszettek igazán.

Nálunk apám családja ilyen megszállott, hogy úristen ki mit fog szólni, meg mindenképpen mutogatni kell, hogy mire telik. Nekem herótom van ettől. Kaptam az ívet nagyanyámtól, hogy hááát nem ez a szokás, meg így meg úgy, nem fogja tudni senki, hogy én már férjes asszony vagyok (ráz a hideg tőle ahogy ezt mondani bírja) és mit fognak szólni. Amúgy apu azt hazudta nekik, hogy fehér arany (különben parasztgyalázat lett volna, hogy hogyan képzeljük), de így is piszkálnak ahányszor meglátják a gyűrűmet. Nem nagyon érdekel. Nekünk tetszik és kész. :) A másik, hogy könnyű elsiklani a gyűrűs hiszti felett, mert nem ez az egyetlen amivel betalálnak (mért nem lettem né? most honnan tudja a szomszéd, hogy férjnél vagyok, mikor akarunk gyereket, ugye még nem? nem is kell elsietni, de az xy-ka fiatalon szült és hát milyen szépek, okosak a gyerekek, stbstb....).

Szóval van akivel lehetetlen megértetni, hogy nem az ő esküvője, nem az ő gyűrűje és akadjon le a témáról. Nem kell vele foglalkozni és kész. Megveszitek ami nektek tetszik, aztán egyik füleden be, másikon ki amit mond. Mert mit tud kezdeni vele, ha nem úgy van ahogy akarja? Büntibe küld vagy mi? :)

2013. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
:) Végülis igaz.. Egyébként messze lakunk tőlük. 150 km. A baj az, hogy a párom már elég sokszor helyre tette. Olyankor nagy a sértődés, sírás, rívás.. Egy darabig harag van, és nem beszélünk, majd minden kezdődik elölről. Ezért költöztünk ilyen messzire.
2013. jan. 10. 13:45
 25/38 A kérdező kommentje:

Megnéztem, és tökre ugyan az a modell fehér aranyból 182e ft. Ezüstből 19e ft. Na :) de már hallom is anyósomat : jaj dehát biztos van nagyon szép aranyból olcsóbban is, na majd én keresek nektek.

:P Áh, inkább tényleg azt mondjuk neki, h fehérarany és kész. Mondjuk ez se fog neki tetszeni, mert szerinte az arany az sárga, de ezzel azért jobban megbékélne, mert mégis csak arany és jó drága. Ez a lényeg.

A az igazság, hogy belefáradtam az állandó harcokba az anyósommal. Így jó, h messze lakunk, és legtöbbször telefonon beszélünk. Nem akarom, h beárnyékolja az esküvőnkre való készülődést. Akkor inkább sajna füllentek neki..aztán vagy kiderül, vagy nem.

2013. jan. 10. 13:48
 26/38 anonim ***** válasza:
Nézd, végül is füllenthettek, de annak sosem lesz vége. Meg kellene értetni vele, hogy felnőttetek, míg gyerek volt a párod, anyuka döntött, most már ti. Mindenben. Nem írtok ki népszavazást, most képzeld el, ha anyósnak mindenbe bele kell szólnia akkor már apósnak is, anyudnak is, apudnak is. Ti hol maradtok? És ez még csak a kezdet. Miért ilyen autót akartok, miért ilyen az ágy, miért Béluska lesz a gyerek vagy miért nem...
2013. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Értem aki azt írja, hogy állj ki a döntésed mellett, más esetekben én is hasonlóan viselkedem, de mint fent írtam nekem pl. van pár olyan rokonom, akiknek nem fogod tudni megmagyarázni, hogy ne szóljanak bele a dolgodba. Próbáltam én is hol kedvesebben, hol durvábban, de nem hatott rájuk. Max. megsértődtek, pár hétig mosolyszünet volt és kezdték előröl, mint ha misem történt volna. Na az ilyen típusú emberekkel fölösleges veszekedni, meg időt pazarolni arra, hogy megértesd vele, nem vagy óvodás, el tudod dönteni, hogy mit akarsz. Had mondja csak. Szerencsére jó messze is van, elmondja, hogy szerinte hogy kéne, én vigyorogva meghallgatom, néha még bólogatok is, aztán csinálom ahogy én akarom és kész. Akkor lenne ciki a helyzet, ha pl. a vőlegényed egyet értene anyóssal, nem állna melléd, vagy ilyesmik. De mivel azt írod, hogy ő is nehezen viseli anyuka belekotyogását, nem kell odafigyelni. Meghallgatjátok, nem kell felhúzni magatokat, aztán úgyis úgy lesz ahogy ti szeretnétek és passz. Nem fog neki tetszeni, de van ilyen. Amíg ti ketten egy "egységet" alkottok, addig úgysem tud kikezdeni. A baj ott van, ha az egyik fél elkezd húzni a "bomlasztó" felé és egymással vitatkoztok.
2013. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Ismerős :))) Nálunk is ment, hogy miért így meg úgy lesz az esküvő. Miért nem lesz nagy lakodalom, miért ebbe az étterembe megyünk, miért azon a napon, miért nem lesz tepmlomi esküdő, miért nem hófehér a ruhám stb stb stb.


Na én ekkor mindenkinek megmondtam, hogy szeretettel meg vannak hívva az esküvőnkre, ami olyan lesz, ahogy MI szeretnénk, mivel mi vagyunk a házasodó pár. A jelenlét ezzel együtt senkinek nem kötelező, így ha valami gondjuk van, kérem, hogy jelezzék a távolmaradásukat és majd küldünk egy szép lapot.


Hát minden voltam csak úrinő nem utána, de hol érdekel? Volt egy szép esküvőnk, ahogy mi akartuk és mi így voltunk boldogok.


Javaslok valami hasonlót.

2013. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
jesszus mit szólt volna a miénkhez -- titánból van :-)))
2013. jan. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Kérdező, anyóst most kell helyre tenni, mert később még rosszabb lesz... és valamikor úgyis fel kell vállalni néhány konfliktust, hogy leszokjon a más dolgába szólásról...

A gyűrű meg tök mindegy, ami nektek tetszik, mondjuk a fröccsöntött műanyag meg a rózsaszínre eloxált alu azért tényleg égő, attól jobb tartózkodni:))))

2013. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!