Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ragaszkodnak a menyasszo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ragaszkodnak a menyasszonyok a menyecskeruhához? Mi értelme van?

Figyelt kérdés

Hónapokig keresgéled a megfelelő menyassoznyi ruhát, egy vagyont fizetsz érte. Életedben csak egyszer lehet rajtad menyassoznyiruha. Akkor mi értelme van átvenni?


Nekem nem volt se kényelmetlen, melegem se volt(légkondis étterem), de ha melegem lett volna se vettem volna át, olyan jól éreztem magam benne.


2013. márc. 19. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Tradíció..
2013. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

"Nekem nem volt se kényelmetlen, melegem se volt(légkondis étterem), de ha melegem lett volna se vettem volna át, olyan jól éreztem magam benne."


És mert te jól érezted magad a ruhádban, más se vegye át a sajátját?

2013. márc. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Neked nem mindegy hogy más mit csinál? Neked nincs értelme másnak van,és kész mit kell ezt túl ragozni ? :S
2013. márc. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Mert hagyomány. Van, aki ragaszkodik hozzá, van, aki nem. Sőt, van aki tradicionális menyecskeruhát választ, ami szintén csak (jobb esetben) életében egyszer van rajta.

Én sem öltöztem át, nem is volt olyan igazi hagyományos lagzink, inkább csak egy kis zenés, táncos, családi összejövetel, evés-ivás, szórakozás. Meg aztán a mi anyagi helyzetünkhöz mérten drágállottam volna menyasszonyi és menyecskeruhát is kölcsönözni. De nagyon jó volt így, ahogy volt, én is élveztem, hogy végig menyasszonyi ruhában voltam.

Más meg máshogy csinálja, kinek hogy tetszik, ki mennyit szán rá, kinek mik az elképzelései, stb.

2013. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Én se értem, miért kell menyecskévé válni? A legjobb dolog menyasszonynak lenni.
2013. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekem szerencsém van, külföldre megyek férjhez, itt nincs ilyen hülye hagyomány :)


Ahogy bolond menyasszony, menyasszonytánc és hasonló idétlenségek sem, csak egy normális, elegáns, kulturált, vidám esküvő az elterjedt.

2013. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Egyrészt hagyomány. Másrészt knek van kedve egész éjjel egy abroncsos nagy, vagy sellő szabású szűk ruhában lenni? Jó menyasszonynak lenni, de az is jó, mikor lecseréled kényelmesre és nem kell figyelni, hogyan közlekedsz, könnyebben hozzád férnek táncnál a rokonok stb.
2013. márc. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom miért nullás a válaszom, én pl. abroncsos báli ruha szabású ruhát választottam, ami szép és bár el lehet benne lenni, de azért szerintem az se hülye, aki úgy van vele, hogy adott esetben reggel hatig nem abban akar mászkálni, hanem valami hordhatóbban. Meg az se mindegy, hogy pisilni is hogy jársz.


A másik, amit még néztem az a sellő volt, ami nagyon csinos volt és csodálatos, csak amiatt, hogy szűk kényelmetlenebb benne a tánc, pisilni végképp borzalom, hogy le kell az egészet venni stb.


Szóval a hagyomány mellett praktikus okai is vannak annak, hogy átöltöznek a nők.


(A hagyomány meg ugye arról szól, hogy éjfél után új nap kezdődik és akkor már nem menyasszony vagy, hanem asszony lettél így le is veted a menyasszonyi ruhát.)

2013. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hogy hogy mi közöm hozzá? Tudom, hogy semmi, de ez egy kérdezős oldal, egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mások miért tartják olyan fontosnak.

Amúgy nálam se volt se bolond menyassozny,s e menyasszonytánc, se játékok. Vacsi, buli, mindenki szuperül szórakozott, barátnőktől kezdbe öreg papbácsiig.

2013. márc. 19. 18:49
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom milyen ruhád volt, de az én ruhámnak csak a kauciója volt 80 ezer. Ha egész éjjel abban táncoltat 120 fő, reggelre rongy lett volna és nem szerettem volna ennyit fizetni ezért!
2013. márc. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!