Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha két vallás esküvői szokása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha két vallás esküvői szokása nagyban különbözik azt hogy lehet megoldani? Párom Jehova tanúja én viszont egy teljesen más, református vallású vagyok. Így az esküvő templomban, lagzi megoldható vagy inkább mondjak le róla?

Figyelt kérdés
nagyon kedvelem a párom családját és 100%-ban megértem őket..:)neki fontos ez a vallás velünk ellentétben,de elvileg ha tartjuk a szokásaikat csak a házasságkötőteremet meg egy családi vacsorát tartalmaz az esküvő.

2013. márc. 22. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 1x voltam Jehovista esküvőn, "lagzin". Dolgoztam mint felszolgáló. A felénél nem tudtam eldönteni hogy most akkor temetés van vagy esküvő. Se zene, se ital, se tánc, se semmi.
2013. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Huh, nehéz életed lesz.... Még nem téritettek meg?
2013. márc. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem:) igazából a párom nem vallja a hitet,még meg sincs keresztelve,nem járt gyülekezetbe stb. :) igazából maga a ceremóniai lehetőségek érdekelnének...
2013. márc. 22. 09:21
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Snassz esküvőtök lesz, ha a jehovás hagyományokat akarjátok követni.
2013. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
3 nem hisz?-akkor szelíden, gyöngéden a reformátusra beszéld rá..akár titokban a szektás család előtt.. (nekem volt hasonló saját élményem)
2013. márc. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak az lesz a baj szerintem hogy hagyományos esküvőn a párod "hívő" családja nem nagyon akar majd részt venni. Már amennyire ez bajnak nevezhető.
2013. márc. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát igen...végül is a hagyományok megosztásán gondolkodtam,de zsákutca az egész:/ Lagzi ha nincs este még érthető valamilyen szinte mert ők nem igazán buliznak-bulizhatnak,de a templomot mikor felhoztam a párom azt mondta a szülei belehalnak ha templomban házasodunk,mert náluk királyság terme van stb-stb...na? akkor most mi lesz? :[ -.-
2013. márc. 22. 09:51
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem irány Vegas, ott senki sem pofázik bele hogy ti hogy akartok házasodni.

Hmm.. amúgy tényleg, most ez az egész rólatok szól, vagy a párod családjáról? Mert ha rólatok akkor megmondhatjátok nekik hogy ezt a "királyság termét" meg a többit eljátszhatják a saját esküvőjükön akár 100x is, a tiéteken az van amit ti mondtok, ha tetszik tetszik, ha nem nem.

2013. márc. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy nagyon vallásos, akkor kihagyhatnátok az egyházi esküvőt, helyette tarthattok egy szép polgárit. Akkor az ő családjának sem kell bemenni a refi templomba, meg neked sem az övékébe. Úgy tűnik a leírásodból, hogy neki sem fontos a vallása, akkor meg minek bohóckodni mindenféle templomban.

Esküvő után egy szolid ebéd, amin részt vesznek a szülei is, aztán lagzi hajnalig, amire csak az megy, aki akar.

Én biztos így csinálnám.

2013. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%
"nem vagy nagyon vallásos" -ilyen kategória nincs. Vagy hiszed, hogy fontos Isten áldását kérni- amit pap, lelkész a szertartás révén közvetít, vagy nem. Mi négyen voltunk, 2 tanúval(Nem Jehtanúval,hanem esküvői tanúval)+ a hídteremtővel (pontifex=pap,lelkész) fontosnak tartottuk Isten áldását - és szép volt. Titkos a világ felé, tiszta és nyílt Isten felé. (ötöske voltam)
2013. márc. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!