Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha két vallás esküvői szokása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha két vallás esküvői szokása nagyban különbözik azt hogy lehet megoldani? Párom Jehova tanúja én viszont egy teljesen más, református vallású vagyok. Így az esküvő templomban, lagzi megoldható vagy inkább mondjak le róla?

Figyelt kérdés
nagyon kedvelem a párom családját és 100%-ban megértem őket..:)neki fontos ez a vallás velünk ellentétben,de elvileg ha tartjuk a szokásaikat csak a házasságkötőteremet meg egy családi vacsorát tartalmaz az esküvő.

2013. márc. 22. 09:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól,hogy a Szülei Jehova tanui,attól még miért ne lehetne esküvő után lagzi????nekem is volt egy párom ,aki kb hasonló volt,mint a tiéd..és ha valami banzáj volt,óriási buli kerekedett,tánc,zene,minden..persze pia nélkül.(mármint ők nem ittak)

mi nem vagyunk ilyen vallásúak,mégsem lesz templomi,csak polgári..

csak a templomról kell lemondanod,de a polgáriról,lagziról miért kéne???a te családod,miért ne ihatna attól,hogy az ő családja nem iszik??Attól ugyan olyan jó lagzitok lehet,mert ők nem isznak..de táncolhatnak,jól érezhetik magukat.

2013. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanék le a lagziról csak ezért, ellenben a templomi esküvőről igen, ha nem köthetünk házasságot a saját vallásom szerint. Ha pl. a párom református lenne, én katolikus, akkor más a helyzet, belemegyek akár a református esküvőbe is, mert nem ezen van a hangsúly, de ha a párom jehova lenne, semmiképpen nem házasodnék az ő hite/egyháza szerint. Ezen felül nincs is megkeresztelve, akkor nem mindegy?

Még amit eltudok képzelni, hogy semleges helyen adjon titeket össze a pap, akár egy szép szabadtéri helyen, így nem kell betenni a jehováknak a lábukat a templomba, nehogy belegebedjenek szerencsétlenek...


A polgárit gond nélkül meg lehet tartani, a lagzit pedig úgy tartanám, hogy az elején nincs különösebb felhajtás, amíg a vacsora tart, aztán indulhat a buli, zene, aki részt akar venni rajta, az részt vesz, aki nem az nem.

2013. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A Jehova tanúk nem mehetnek be templomba, nem vehetnek részt szertartásokon. Nektek egy polgári esküvőt és csöndes vacsorát tudnék ajánlani. Ők nem isznak, nem táncolnak, nem mulatnak. Úgy tudom, csak egymás között házasodhatnak. Volt osztálytársnőm is elrendezett házasságot kötött.
2013. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
hogyne táncolhatnának!!dehogyisnem,csak alkoholt nem isznak,de ugyanúgy mulathatnak,mint bárki.
2013. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Még a 70-es években nem volt megengedett a zene és tánc. Akkoriban barátkoztam egy jehovista kislánnyal. Egyébként a baptisták, adventisták és más kisegyházak tagjai a mai napig nem bulizhatnak.
2013. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A 9-es es 11-es monda el megfeleloen....szerintem igy kuvitelezheto.

A kecske es a kaposzta is megmarad...

Amugy a ti eskuvotok, a volegenyed es a te dontesed, termeszetesen nem azt mondom, hogy semmibe kell venni a csaladot, de csak normalis keretek kozt, es kompromisszummal megoldani a dolgokat...

2013. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúi nem ápolhatnak semmilyen lelki/szellemi közösséget más felekezetűekkel. Felfogásuk szerint minden más felekezetű keresztény/keresztyén „világi”, csak ők az „igaz keresztények”. Ha valaki más felekezetűt venne el feleségül, egy felvigyázókból álló bírói bizottság alakulna, és majdnem bizonyos, hogy kiközösítenék a renitenst (később esetleg kérhetné a visszafogadását több év múlva). Jehova Tanúi az istentiszteleti helyüket („Királyság Terem”) csak olyan házasság esetén engedik használni, ahol mindkét házasulandó példás Tanú. Ha egy Jehova Tanújáról kiderülne, hogy egy templomi szertartáson, istentiszteleten vett részt, és erre van 2 tanú, azonnal, mérlegelés nélkül kiközösítenék.


Esküvő Jehova Tanúinál: a polgári házasságkötés utáni a fogadalom megerősítése a Királyság Teremben, ahová bárki elmehet. Az azt követő lakodalomra viszont csak azok mennek, akiket a pár meghívott (család, barátok), manapság ez teljesen olyan, mint egy „világi” lagzi: van tánc, zene, zenekar, alkoholfogyasztás. Ami nem jellemző: nincs durva részegség. (Igazak voltak a korábbi megjegyzések a 90-es évek elejéig: korábban tilos volt az alkoholfogyasztás és a tánc. Zene is csak egyházi volt („teokratikus”, „királyság énekek”). Egy átmeneti időszak volt, amikor a vacsora előtt teokratikus zene volt, amire tilos volt táncolni. Vacsora után viszont világi zene következett, arra már lehetett táncolni.


A te esetedben ez a javaslatom: ha a vőlegény nem Jehova Tanúja, így a fentiek rá nem vonatkoznak. Őt nem közösíthetik ki azért, mert egy református felekezetű menyasszonyt vesz el, mivel még meg sincs keresztelve. Egyszerűen csak helytelenítik a dolgot, de semmit nem tehetnek ellene. Ha te templomi esküvőt is szeretnél, a református templomban megteheted, de oda nem fog elmenni senki, aki Jehova Tanúja. (Ha egy Tanú mégis elmenne, teljesen távolságtartó lesz, nem fog felállni, amikor fel kell, nem fog még Miatyánkot sem mondani, stb.). A polgári házasságkötésre és a lakodalomra minden korlátozás nélkül elmehetnek.


Lehet az is, hogy noha a vőlegényed nem megkeresztelt Tanú, de mégis részt vesz a Tanúk életében („kereszteletlen hírnök”), eljár az összejöveteleikre. Ebben az esetben lehet, hogy magában azt szeretné, hogy a jövőben ő is, te is, gyerekek is, egyszer majd megkeresztelt Tanúk legyetek. Ezt a dolgot szerintem előre beszéljétek meg, nehogy meglepetés érjen!

2013. ápr. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Tévedés! Alkoholt is ihatnak. Sőt, Krisztusjoz hasonlóan, vagy bármely más Bibliai személyhez, fogyasztanak is. Csak nem részegednek le, tudják (tudjuk) a mértéket
2020. ápr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!