Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Igaz az hogy ha várandósan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz az hogy ha várandósan kérünk időpontot esküvőre akkor nem kell kivárni az egy hónapos várakozási időt?

Figyelt kérdés
Csak 2en mennék, 2 tanúval... Olvastam itt többektől hogy nem mindig kell kivárni. 7hónapos várandós vagyok, vajon ilyenre is vonatkozik?
2009. szept. 17. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Nekem ki kellett vàrni.
2009. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem igen. Ha a leendő férjed az apuka egyértelmű, hgy nem hirtelen fellángolásról van szó :)
2009. szept. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

szia en is 7 honapos voltam, mi azonnal kaptunk idopontot. orvosi igazolas kellett, meg a papirok, es mehetett a menet... :)

sok boldogsagot

2009. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem tudom mi van ilyenkor. Természetesen ő az apuka, nem az utcáról akarok valakit berángatni hogy vegyen el :D Csak többen írták itt hogy felajánlották nekik hogy hamarabb is meg lehet az esküvő mivel ez a körülmény ilyen. Végülis ha ki kell várni akkor is ki tudjuk még ...:)
2009. szept. 17. 10:34
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik ismerősömék úgy jártak, hogy terhes lett a hölgy az új párjától,az előzőtől elvált. Viszont van egy ilyen törvény vagy szabály, hogy ha a szülés a válás utáni 300 napon belül esik, akkor a volt férj nevére kerül a gyerek. Persze csak akkor, ha baba apjával még nem házasok. Így ők összeházasodtak, viszont az egy hónapos várakozási idő a szülés után telt volna le (8. hónapban volt a csaj), így az orvostól valami igazolás kellett, és így nem kellett kivárni az egy hónapot. De ha még jóval szülés előtt van valaki, akkor szerintem ki kell várni.
2009. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam a válaszokat és szerintem mindegyik hasznos, már megint ki unatkozik ennyire, hogy sorban lepontozza őket?

Magam is azt tapasztaltam, hogy bár vannak szabályok az ilyen esetekre, de minden esetben az a döntő, hogy az adott helyen az anyakönyvvezető saját hatáskörében hogy dönt. Szerintem mindenképpen már orvosi igazolással menjetek bejelentkezni. Igaz, hogy 7 hónaposan elvileg még 2 hónapod van hátra, de én pl. a 8. hónapban szültem úgy, hogy még koraszülött sem volt a baba, tehát ez már szerintem közeli időpontnak számít. Remélem, nálatok is empatikus, nem bürokrata emberek ülnek a székeiken és megértik, hogy nektek ez miért fontos. Drukkolok, hogy sikerüljön, boldog babavárást!

2009. szept. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. MAjd kiderül.... Am nem tudom ki pontozgatja le a válaszadókat, de szerintem nem túl értelmes dolog... Ebben az országban minden máshogy megy mindenhol, szinte semmi nem történik ugyanúgy...
2009. szept. 17. 10:55
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én írtam 1-2 nappal ezelőtt,h 2 tanúval mentünk,6 hós terhesen!Mi a IV.ker-ben kötöttünk házasságot(ott szívesen fogadtak hétköznapi ceremóniára is,a legtöbb kerületben húzták a szájukat)Hétfői napon mentünk be,nálam volt a terhességi kis könyv(ezt lefénymásolták),és mivel mindketten elváltak vagyunk,a megfelelő papírok.Itt mondta az anyakönyvvezető,h 2000 ft plusz illeték és egy ott megírt kérelem esetén NEM kell kivárni az egy hónapot(orvosi igazolás nem kellett).A párom elszaladt okmánybélyegért,én addig megírtam a kérelmet,és azon a héten pénteken már házasok voltunk...ez tavaly februárban volt,nem hiszem,h azóta ez változott volna.Sok boldogságot a házassághoz és a babához is!
2009. szept. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok!Még annyit,h ezt a lehetőséget SEHOL nem említették,csak itt,Újpesten(egyáltalán nem ott lakunk,de kb.7 kerületet telefonáltam körbe,és mindenhol akadékoskodtak,és úgy fogadtak,h miért pont itt akarok házasságot kötni?)Megírom Neked a tel.számot,hátha hasznát veszed:IV.István út.14 231-3150 ügyfélfogadás:hétfő 14.00-18.00,szerda 10.00-17.00,péntek 8.00-12.30(nekünk 13.00-kor volt az esküvőnk,miután végeztek az ügyf.fogadással)
2009. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sajnos messze vagyunk a fővárostól de remélem itt is rugalmasak. Ha meg nem hát nem... De jó lenne minél hamarabb :) Köszönöm a jókívánságokat, Nektek is sok boldogságot.
2009. szept. 17. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!