Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Várandósan lehet templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Várandósan lehet templomban esküdni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 18:53
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Láttam már ilyet, szerintem lehet. Hát.. ha nagyon látszik már, akkor fura kicsit. Akit én láttam, az 5 hónapos volt. Fehér ruha, fehér csokor... Görögkatolikus templom.
2011. jan. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, már láttam ilyet (8 hónapos terhes volt a nő).

(Régen ha netán ilyen előfordult, rögtön kiházasították a lányt, amikor még semmi nem látszott az arán. lásd: Szabó Magda - Régimódi történet)

'Imádom' a fehér ruhás, fátylas pocakos menyasszonyokat (nem ezzel nem azt akarom mondani, hogy szüzen kell férjhez menni, csak kicsit ellentmondásos a fehér ruha a pocakkal). Az érintettek nem érzik illúziórombolónak? (Tudom most le leszek pontozva.)

2011. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%

Igen, a lányom is úgy esküdött ref. templomban, a pap tudott róla. Ma már nagyon kevesen esküsznek szűzen, valamikor ez volt a kitétele, de ha ma is ez lenne, szinte senki nem esküdhetne templomban.

Voltam sok katolikus esküvőn is, kifejezetten vallásos kicsi falvakban is, ahol szintén várandós volt a menyasszony.

2011. jan. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Én is ismerek olyant, aki teherbe esett, és utána házasodott meg templomban is és önkormányzatnál is.
2011. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%
Igen, de azért tényleg...hát aki hassal felhúzza a hófehér ruhát...nekem nem lenne pofán (és én sem azt akarom ezzel mondani, hogy még mindig szűzen kéne férjhez menni) aközött, hogy valaki nem szűz vagy terhes baromi nagy különbség van.
2011. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ hogy Református vagy katolikus?

Mert ha református akkor igen, hiszen egyik rokonom is úgy esküdött hogy terhes volt 7 hónapos!!!

2011. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
római katolikusba is lehet, én olyat láttam...
2011. jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez is papfüggő. Olyan, mint a bérmálkozásos történet. Ha olyan a pap, akkor azokat is összeadja, akik nincsenek megbérmálva, ha nem, akkor értelemszerűen nem...
2011. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

Lehet,igaz elég fura látvány,ha már tényleg erősen gömbölyödik a menyasszony. Kicsit szánalmas,mintha csak a baba kedvéért házasodnának.

Persze van olyan eset,mikor már elkezdik szervezni az esküvőt és közben derül ki,hogy terhes a menyasszony.De őket sem értem meg igazán.Ha már tudom,hogy mikor lesz az esküvő és nem akarok nagy hassal oltár elé állni,akkor miért nem tudok védekezni az esküvőig?

2011. jan. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
45%

Volt ilyen mar nem 1-2, nemcsak manapsag, hanem regen is...anyukam meselte, hogy mikor o volt fiatal (60-as-70-es evekben), akkor azt csinaltak, hogy a hasukat leszoritottak az eskuvo napjara valami fuzovel vagy hasonloval es senki sem tudta, hogy terhesek. Mikor eskuvo utan par nappal lattad oket, akkor meg mar nagy hasuk volt.


En biztos nem hazasodtam volna igy, de kik vagyunk, hogy itelkezzunk? Ez mindenkinek a sajat ugye es sajat lelkiismeretere van bizva, hogy ezt hogy kezeli es hogy szamol majd el vele. Romai katolikus vallas szerint ez szentsegtores. Eleve az is, ha valaki ugy aldozik, hogy sulyos bunt elotte nem gyont meg (marpedig az eskuvonel aldozik a par). De ha ilyet latok, nem haborodok fel. A vallas, hitelet mindenki maganugye. Ha valaki alkatolikus, az a sajat baja. Ilyenen kar bosszankodni.

2011. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!