Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lemondjam az esküvőt, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondjam az esküvőt, vagy anyukáméknak van igaza és csak felfújom az ügyet?

Figyelt kérdés

Már több éve együtt vagyunk és idén nyárra terveztük az esküvőt, de közben már próbálkoztunk a babával is, mert voltak kisebb egészségügyi problémáim, amiből arra lehetett következtetni, hogy nem lesz az nekünk olyan egyszerű. A legnagyobb meglepetésünkre már a negyedik hónapban + lett a teszt. Nagyon örültünk neki és úgy döntöttünk előrébb hozzuk az esküvőt. Előtte is sokat beszéltünk a kicsiről és megbeszéltük azt is, hogy ha nagyon beteg lesz a baba és ezt előre tudjuk, akkor elvetetjük, de fel sem merült az, hogy lemondjunk róla, ha szülés után derül ki a baj. Eléggé megijesztett minket a genetikai vérvétel eredménye, mert azt mutatta, hogy baj van, de végül az amnio szerint minden rendben. A probléma a vőlegényem viselkedése volt. Amikor még úgy tűnt, minden rendben, akkor boldog volt, kényeztetett stb., amikor pedig úgy tűnt baj van, olyan volt, mintha taszítanám és csak az érdekelte, mikor "oldom meg" a problémát. Semmiben nem számíthattam rá, mert egyszerűen leírta a kicsit és nem értette én mit lelkizek annyit. Egy alkalommal azt is mondta, hogy még mindig jobb így mint megszülni és bennthagyni a kórházban, ha csak szülés után derül ki a betegsége. Miután megkaptuk az amnio eredményét és kiderült, hogy semmi baj sincs, megint visszatért a régi lelkesedése, de én már nem akarok esküvőt, sőt az egész kapcsolatunkban elbizonytalanodtam, mert nem tudom elfelejteni a viselkedését. Mi lesz, ha tegyük föl csak később jön elő valami probléma a picivel? Lemond róla, mert neki nem kell problémás gyerek? A vőlegényemmel is megpróbáltam ezt megbeszlni, de most megint azt a lelkes oldalát mutatja és egyáltalán nem úgy vélekedik a dolgokról mint mikor azt hittük tényleg baj van.

Anyukámék szerint csak a terhességi hormonok miatt fújom fel az egészet, mert nem olyan tragikus a helyzet, mint amilyennek most én látom.


2013. márc. 27. 08:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Ne mond le, nem tudott mit kezdeni a helyzettel és ilyen szerencsétlenül jött ki. Persze abban is igaza van anyukádnak, hogy ilyenkor érzékenyebb is vagy.
2013. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, egy ferfi alapból nem ugy kötődik egy meg meg nem született gyermekhez,, mint egy nő. Nyilván a terhes nőnek egyrészt a hormonok, másrészt a terhesseg miatt is erősebbek az érzelmei. Az anyai ösztön elnyom mindent. Az apának nincs ilyen. A nagy többség nem tud mit kezdeni egy beteg, különösen nem egy súlyosan fogyatékos gyermekkel. Döntened egyedül kell, de e nem gondolnám, hogy le kellene mondanod az esküvőt.
2013. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem mindenki megijedne, ha valami rossz eredmény érkezne, és fent áll, hogy baj lehet a picivel. Mindenki máshogyan reagál, van aki kicsit bepánikol és már a lehetőségeket latolgatja, hogy mi lenne a legjobb megoldás a picinek és nektek is. Mert akárhogy nézzük, egy beteg kisbaba lelkileg nagyon megterhel mindenkit az első időkben. Ne ítéld el a vőlegényed, emberek vagyunk, szerintem majdnem mindenki eljátszana az abortusz gondolatával ha előre tudja, hogy valami olyan betegség áll fent..
2013. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Nekem úgy tűnik, hogy a vőlegényed ezzel a viselkedéssel próbálta magát érzelmileg függetleníteni, eltávolítani magát a gyerektől. Nem cselekedett helyesen, de valószínűleg így próbálta (volna) feldolgozni, túlélni, ha a gyerekkel gond van. Ha nem kötődik érzelmileg, akkor nem fáj. De ez csak az én meglátásom.
2013. márc. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Elismerem, hogy érzékenyebb vagyok, de azért nagyon ijesztő, hogy ha pl. szülésnél oxigénhiányos lesz a pici (az unokatesoja lányánál ezt kifejtette, mikor mesélték milyen szépen javul a tornával), akkor haza se akarja vinni, mert ő nem fogja gyógytornára meg fejlesztésre hordani. Addig amíg nem kerültünk éles helyzetbe, teljesen mást mondott mint mikor úgy tudtuk beteg lesz a pici. Ezek szerint, ha nincs semmi baj, akkor tolerál 1-2 problémát, de ha a mi gyerekünk is érintett, akkor inkább nem is kell?

Az a legfőbb baj, hogy az alatt a 2,5 hét alatt olyan nagyon más, goromba volt velem mint eddig bármikor, hogy már nem tudom melyik az igazi arca.

2013. márc. 27. 08:57
 6/19 anonim ***** válasza:
66%

Mi az, hogy semmiben sem számíthattam rá?

Egyetértek azzal, hogy sokan még a nők közül sem! kötődnek annyira egy babához, amíg meg nem született, csak ezt nem illik mondani. A férfiak pláne így vannak, és neki ez csak egy megoldandó probléma volt. Nálunk egyéb problémák merültek fel, de eszembe sem jutott, hogy emiatt a férjem elhagyna bármelyikünket, pedig nagyon sok helyen apuka lelép, mert nem kell neki a sérült gyerek, se az anyja!! Beszéljétek meg ezt mindenképpen. Te tudod, mi történt és gondold át, hogy máskor válsághelyzetben hogyan viselkedett a párod régebben?

Mivel már terhes vagy, sok mindent nem tehetsz. A helyedben hozzámennék, de tuti kötnék házassági szerződést.

2013. márc. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
hát ha így jött ki rajta a válsághelyzet, akkor elég sokszor mutatja majd a gorombaságát, mert egy gyerek eléggé megvisel egy kapcsolatot, ha az nem erős. Igen, a tök egészséges, remekül alvó-evő baba is, pusztán azért, mert első időkben önfeláldozóan kell gondoskodni róla.
2013. márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Senki nem szeretne beteg babát, valahol érthető az ő álláspontja is. Viszont a gorombaság nem, mert igaza van az előttem szólónak, a gyerekkel nagyon sok stressz jön. Egyébként első gyerek mindkettőtöknél?
2013. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Hát a jelen leírásból a véleményem akár megtartjátok az esküvőt, akár nem... a kapcsolatotok nem lesz problémamentes és talán hosszútávú sem. Egy gyermekkel még ha egészséges is van probléma és gond. Ha beteg ez halmozódik. Én is elvetetnék egy előre tudható beteg magzatot. De a megszületett gyermekemet eszembe nem jutna a kórházba hagyni, ha beteg (ez nem a taigetoszi kor!) Nem vetít előre jókat amiket írtál.
2013. márc. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként pedig a teljesen egészséges gyerekemet is vittük gyógytornára, mert volt egy kis lemaradása, ezért kérdeztem, hogy első gyereke lesz e, mert ha igen, teljesen megváltozhat, ha a kezében tartja.
2013. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!