Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ebben a helyzetben?...

Mit tegyek ebben a helyzetben? Lemondjam vagy ne?

Figyelt kérdés

Megkért az egyik kollégám, hogy tartsak a középsulis tesójának matekot, mert elég jól megy nekem. Mondtam neki, hogy rendben van, de csak akkor ha a gyerek is akar tanulni és nem csak mert az anyja úgy akarja.

Már mindjárt egy éve tanítom, de mint kiderült, abszolút nem érdekli a gyereket a matek. Az elején még tartott valamennyire tőlem, de mostanra annyira megszokott, hogy kezd felületesen viselkedni és nagyon nehezen tesz olyasmit amire nincs kedve. Persze igyekszem éreztetni vele, hogy ki a főnök, de nem akarok durván bánni vele. Jelenleg ott tartok, hogy nincs nagy kedvem neki órát tartani. Viszont ha lemondom, akkor megfutamodásnak számít. Amúgy nem vagyok egy tanár típus, viszont szívesen magyarázok dolgokat azoknak akiket érdekel. Ezt is hobbiból vállaltam el. Tanítottam már matekot is, programozást is másoknak is, de az jó volt, mert érdekelte a hallgatóságot. Így viszont, csak kínozzuk egymást.

A szülők sem valami atomfizikusok. Az anyja állandóan sír, hogy mennyit dolgozik, hogy milyen nehéz neki. A gyereknek nem szabad bántódása essen. Ha adok egy kis feladatot a gyereknek, máris jajgat, hogy vajon lesz-e ideje megoldani, mert annyira sok a dolga. Hát én is voltam középsulis...nem ölik meg az embert. Az apja pedig tipikus antiszociális, okoskodó, fölényeskedő ember.


2013. jan. 25. 20:04
 1/4 anonim válasza:

Kapsz valamit a tanításért cserébe? Azért kérdezem, mert ha az anyja a gyereket védi amikor tanulni kell(ene), az apa szintén nem támogat abban, hogy átadd a tudásod az ő gyereküknek, akkor nekem nem tudnának annyit fizetni, hogy küzdjek mindhármójukkal. Szerintem hagyd az egészet inkább.

Bár a félbehagyott munka kudarcélmény lehet, de lépj tovább. Olyan benyomásom volt ahogy olvastam a kérdésed, hogy úgy érzik, ők tesznek Neked szívességet azzal hogy taníthatod a gyereket.

Kell ez Neked?

2013. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kapok cserébe pénzt.

Az anyja szeretné, hogy a gyerek tudjon, de sajnos ilyen nyafogós típus...mintha másnak nem lenne nehéz. Mielőtt tanítottam volna a gyerek bukott meg, most azért nincs ilyen veszély. Szóval van látszatja. De engem nem csak a jegyei érdekelnek. Én tudom, hogy mennyire fontos a matek, főleg a továbbtanulásban. Először gondoltam, hogy van egy kis hajlama a gyereknek a matekhoz és meg akartam szerettetni vele. De sajnos nem reál beállítottságú. OK, hogy segítek, hogy ne bukjon meg, de azért sokkal többet is el lehetne érni.

Az anyja szerint a nyelvek jobban mennek neki, de az igazság az, hogy azokból sem remekel. A gyerek csak játszani szeret a számítógépen. De ez egy szintig rendben is van, mert még "kicsi".

Esetleg valami tippek, hogy mivel tehetném érdekesebbé a matekot?

2013. jan. 25. 21:09
 3/4 anonim válasza:

Hát ha középsulis, akkor már nem is olyan kicsi... én sem reál beállítottságú vagyok, nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon erősen tanárfüggő, hogy jól megy-e a matek. Pl. Általánosban 2-3as voltam, de középsuliban valahogy másképp adhatta elő az anyagot a tanárnő, mert 4-esre érettségiztem.

Szóval, ha annyit már elértél, hogy ne álljon bukásra, akkor ez már a "dicsőség-táblára" való...

Talán ha látod, hogy melyik feladatokat oldja meg szívesebben, akkor nagyobb aktivitást lehet elérni nála. Vagy biztos van olyan pc-játék, ami rásegíthet a tantárgyra, de ez szintén nem az én érdeklődési köröm...

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, remélem találsz megoldást! :)

2013. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az algebra feladatok mennek neki, mert ott sablonfeladatok vannak. Max figyelmetlenség miatt elrontja az előjeleket. A mértant viszont egyáltalán nem szereti, és nem is megy, mert ott ugyebár gondolkodni kell.

Tudom, hogy tanárfüggő is, hogy a gyereknek mennyire megy a matek, de ez esetben nem tudom hibáztatni a tanárjukat, mivel minden nap látom rajta az érdektelenséget minden, és nem csak a matek iránt. Tudom, hogy ebben a korban nincs elragadtatva a tanulástól, de azért egy bizonyos szintig oda kéne álljon unszolás nélkül is. Amíg az anyja rá nem szól addig nem is fog neki tanulni. Én az ő idejében voltam annyira önálló, hogy anyum nem is erőst foglalkozott azzal, hogy írtam-e házit vagy sem. Persze ha rossz jegyet kaptam akkor automatikusan tanulni kellett egész nap.

2013. jan. 29. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!