Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy 50-60 fős vidéki lagzi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 50-60 fős vidéki lagzi kb. mennyiből jön ki? Szeretnénk vőfényt, fotóst, eszem-iszom, dínom-dánomot, de pl. zenészeket nem hívunk. A nászajándékból bejött pénz nagyjából fedezi a kiadást?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 08:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekünk 800.000 lesz, de szinte mindenkit ismerünk. A kaja pl 5500 fejenként, ebben van 5 szelet hús, 2 fél pöri, leves, éjfélkor hidegtál, és még az italok is.


Nem fog visszajönni a nászajándékokból, de ez nyilván minden családnál eltérő.

2013. máj. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Az átlag vendég a saját kajáját fizeti, kb, annyit adnak egy főre leosztva, ha rendesek és nem adnak üres borítékot. Minden, amit felette terveztek saját zsebből megy majd.
2013. máj. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

A végét még én sem látom nekünk dupla ennyi (80-100fő)


de 5500 az étel fejenként:

1 pohár pezsgő

marha leves, főtt hús

4 szelet hús, karfiol, sajt + 3 féle köret, savanyú


éjfélkor pöri, és káposzta választás szerint


1 szoba nekünk


alkoholos italt mindent hozhatunk, nincs korlátozás

10% kedvezmény a többiből (sör, rostos, cola..stb)


10% kedvezmény a további szobákból,


nincs záróra


zenésszel spóroltok sokat (több fős az több 100E)

de van olyan vőfély aki válall szintizést, így akkor egykalap alatt nem olyan drágán meg lehet oldani, nem nagy felárat kérnek érte (ez olyan 50-100E)

Fotós: 50 kb (remélem:S)

ruha: 40- a csillagos ég, öltöny: ezen nem spórolunk, mert remélhetőleg 10-15 évig jó lesz, amilyen gyakran viseli:) 35 körül szánunk


cipő: nekem 6000 a 2 már kiválasztottam

neki: 10körül

virágok: nem akarok belegondolni: kitüzők 4X 1200 csokor 10000 (remélem, mert nem drága virágot akarok)

kocsira: 10E

dekor: székszoknya 300/db +virág, +futó


sütik: nagynéném süti egy részét, torta is okosba ismerős cukrász,


gyűrűk: 210E helyett 140E épp akció volt:)


meghívó: darabja 45 ft, ha minden igaz és sikerül onnan (láttam 700 ft ért is db-ját nagyon szép, de köszönöm szépen...)



nászajándékra örüljetek ha a fele bejön, ha több az csak jó, de én pl nem számolok semmivel, akkor lesz nagy öröm:)


nem tudom ez mennyire segített neked, nekem eddig ennyi amit számoltam

2013. máj. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok:

ismerősöméknek 65 fő, 1,5 M volt..

nem láttam nem tudom milyen volt...


de: "dínom-dánom" zenész nélkül nehezen megy

2013. máj. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A fele kb. visszajön. Bár függ a vendégektől is.
2013. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly nyáron itt számolgattunk: ha mindent beleadunk, a taxistól a vőfélyig, a fényképészt, a WC-s nénit és mindent-mindent, akkor cca. fejenként 10.000.- Ft. Tehát nemcsak meghívottanként, hanem az összes jelenlevő emberre számolva. De akkor ebben már valóban benne volt minden, tehát ha pl. a szállítójárművekért (szgk) nem kell pl. fizetnetek, akkor annyival kevesebb, de az árak viszont valamivel emelkedtek, tehát még mindig kb. ugyanott vagytok.

Persze lehet szolidabban is, de akkor is számolhatsz a fejenkénti 8 ezerrel!

2013. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kalkulálj annyival, hogy jó esetben fele jön vissza. Szokás szerint annyit adnak, hogy a kajájuk kijöjjön. (jó, közelebbi rokonok többet is). Ezen felül az összes költség a ti zsebeteket terheli. Fotós, ruha, díszítés, meghívók, vőfély...
2013. máj. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kb. 55 fő volt. 1,2-1,1 millió körül volt. A fotóst nem fizettük, mert osztálytársam vállalta :) Nekünk durván 450.000 jött vissza.
2013. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Mostanában ezt a sok esküvős-pénzes kérdést mind te írod be?

Mert nekem ez a sok mennyi jön be a mennyasszonyi táncból, az ajándékokból visszatérül e az esküvő ára stb kérdés már nem kicsit gusztustalan...

Vagy az egész szertartás, esküvő stb alatt végig azon fogsz feszengeni, izgulni, hogy ki mennyit rakott a borítékokba, majd alig várod, hogy rohanj számológéppel összeadni a tételeket, hogy megnyugtasd magad, hogy visszajött az esküvő ára? Ez nekem undorító. Ha ennyire sajnálod a pénzt, elégedj meg kisebb lagzival basszus! Az rendben van,hogy az ember kalkulál valamennyire de naponta több tucat kérdés ebben a témában ez már sok.

Normál esetben egy esküvőnek nem csak erről szabadna szólnia!

2013. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom másnak hogy jön ki fejenként mindent leosztva 10 ezerre, nálunk a vőfély 20 éve lagzizik, fejenként 9 ezer volt a kaja-pia az étteremben, és azt mondta, hogy ilyet, ami nálunk volt minimum 14 ezrekért szoktak számolni, szóval tök olcsó volt a dolog...nálunk még dekor se volt, köszönőajándék sem, meg a virágok (csokrok, kitűzők, asztaldísz) 20 ezerbe kerültek szóval tényleg nem azt kell gondolni, hogy szórtuk a pénzt.


65 fő volt, 1.5 millió, picit több, mint a fele jött be, de kaptunk kiugró összeget tartalmazó borítékot is! Volt pártól 100 ezer, volt egyszemélyes meghívott 70 ezerrel... Szóval, ha úgy nézem, ha nem lett volna pár "pénzeszsák" ajándékozó, akkor a fele se jött volna össze.


Nem szabad erre számolni! Nem nagyon van pénze az embereknek manapság, a legtöbb ha annyit ad, amennyi a vacsoráját fedezi már örülhettek, de az átlag kaja-pia 8-10-12 ezer körül szokott kijönni, egy négy tagú egyszerű család biztos nem fog odaadni 40-50 ezer forintot, ha 20-at kaptok tőlük az már jó, és ott mindjárt volt 40 a kaja.

Na meg van, aki nem is a szegénység miatt, de úgyse látják alapon 2-5 ezret rak a borítékba, akkor is, ha ketten jöttek. Ezt nem lehet előre tudni, nem szabad arra számítani, hogy majd visszajön! Szerintem manapság egyre kevesebb az olyan lagzi.

Mi is úgy indultunk neki, hogy na ennyit rászánunk és jó lesz, nem sok pénzre számítottunk, így kellemes meglepetés volt a végén az összeg, de arra apellálva csinálni, hogy majd hajnalban fizetünk...


Nem azt mondom, meg lehet csinálni, csak legyen készenlétben anyád-apád, és tudjanak hirtelen levenni a számláról, ha nem jön annyi össze... különben nagyon megszívjátok.

2013. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!