Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő szülök nélkül?!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő szülök nélkül?!

Figyelt kérdés

Igazából távol van még az esküvő gondolata, de néha eszembe jut, hogy ha esetleg oda kerülnénk a párommal mi lenne a helyes.


A probléma a két család (szülők)

2009-be volt egy esemény ahova a párom meghívta a szüleimet, de csak anyám jött el. Ő is úgy hogy végig kérdezte a fél lakótelepet hogy egyáltalán eljöjjön e. Pedig akkor már a párommal 3 éve együtt jártunk.

Az a családi esemény nem sikerült túl jól. Anyám és leendő anyósom ott találkozott először, de mivel más probléma miatt nem sikerült jól az első találkozásuk, így az úgy mond megismerkedésükre rányomta a bélyeget.


Anyám mai napig említi hogy micsoda dolog.... meg hogy Ő nem fog békülni....

Holott elvileg nem Ő a megsértett fél, tehát nem értem a viselkedését.


Többször tett olyan kijelentést nagyanyámnak meg másoknak, hogy végül is az eseményeknek van egy jó oldala is. Nem kell összejárnom velük, vendégül látnom és vendégségbe mennem hozzájuk, mennyit spóroltak nekem ezzel.

Ez nekem nagyon rosszul esik, mert itt is csak magára gondol.

Ugyan akkor szeret mindenről tudni, addig csavarja a szálakat még az ember nem mond valamit hogy mi újság anyós jelölt felé.


Fogalmam sincs, hogy ha eljegyzésre és esküvőre kerül a sor, hogy akkor hogyan lehetne kivitelezni.


Legszívesebben nem hívnám meg őket. Igaz még régen erre is tettek egy kijelentést hogy ők nem jönnek el, vagy ha el is mennek akkor a hátsó sorba ülnek, meg hogy ők senkivel nem fognak egy asztalhoz ülni.


De elvileg az nem az én napom volna??!


Ugyan akkor ha nem hívom meg őket, akkor úgy volna helyes ha a párom családjából se jönne senki, csak két tanú.

De azt már végképpen nem tehetem meg hogy a párom családját is kizárom.


Mégis mi lenne helyes? Ki hogyan cselekedne ilyen szituációba, biztos nem én vagyok az egyedüli akinek családi problémával is számolnia kellett esküvő tervezés terén.


2013. máj. 14. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem hívnám meg ezek utan, hiába az anyám.
2013. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont ez a lényeg, hogy ennek a napnak a ti napotoknak kellene hogy legyen!

Vagyis erre a napra a szülőknek a gyerekeik érdekét és boldogságát kéne szem előtt tartani, vagyis ha amúgy nem is tartják a kapcsolatot, de legalább erre a napra úgymond tűzszünetet kéne kötniük.

De sajnos vannak makacs, nagyon makacs és önző emberek, akik nem ezt teszik és ha ott vannak, akkor azzal sem teszik éppen boldoggá a házasok nagy napját.

Ezt beszéljétek meg ti, döntsétek el, kérjétek meg a szülőket, ha majd eljön a konkrét idő, hogy erre a napra legalább tegyék félre az ellenszenvüket a ti kedvetekért. Nekem apámmal voltak nagyon borzasztó élményeink, nagyon rossz dolgokat tett, nem is tartottam vele a kapcsolatot, így az esküvőnkre sem hívtuk meg, de nem bántam meg, mert tudom hogy részegen balhét csinált volna.

2013. máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Szülők nélkül esküvő??? Szégyen és gyalázat, hogy így gondolkodsz!
2013. máj. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is közölte, hogy nem jön el az esküvőnkre, mert "messze van". (Debrecen - Budapest távolság). Aztán megsértődött azon, hogy nem mentünk érte ki a vonathoz az esküvő napján, mikor fotózkodtunk, így nem jött el a polgárira. De a végén ő volt az első, aki kíváncsi volt a fényképekre, meg a videókra. Szóval, azért mert azt mondják, hogy nem fognak eljönni, akkor csak a szájuk jár, feltehetőleg. Az én anyósom is kibírhatatlan természetű, mindent kavar, meg ha a fejébe vesz valamit az "úgy van", sehogy másként. Meg vannak gonosz megjegyzései, hogy őt nem érdekli a sját fia, meg majd ha unokája lesz, akkor majd lesz értelme szóba állnia velünk, mert egyébként minek foglalkozna velünk, meg ilyenek. De meghívtuk, mert mégis csak a férjem anyja, még ha kibírhatatlan is. És el is jött, jól is érezte magát, persze végig szidta utána az egészet, hogy mi nem tetszett neki, de azért örült, hogy ott lehetett, ez látszott. Azt gondolom, hogy minden családban van egy gáz rokon. Nem lehet megúszni.
2013. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kedves utolsó


Nem így gondolkodom, csak arra meg végképpen nincs szükségem, hogy jópofát vágjanak vagy megjátsszák magukat. Sőt később hallgathatom, hogy na ők mekkora áldozatot hoztak hogy elviselték az én érdekembe.


Arra meg pláne nincs szükségem hogy az a nap aminek rólam kell hogy szóljon az is róluk és a viselkedésükről szóljon.

2013. máj. 14. 17:35
 6/10 A kérdező kommentje:
17.21-ek ment a válasz
2013. máj. 14. 17:36
 7/10 A kérdező kommentje:

Én szüleim az unokatestvéreim esküvőjére sem mentek el. Keresztanyámékkal nem nagyon tartsuk a kapcsolatot még telefonon se.

Én meg akkor kisebb voltam hogy elengedjenek az esküvőre. Kaptunk meghívót, de nem mentünk el, mert akkor apám mondta a saját sérelmeit hogy... Később a másik unoka testvéremnek lett az esküvője, oda meg azért nem mentek el a szüleim mert hogy ha a fiú esküvőjén nem voltak akkor a lányéra se mennek, ne legyen az hogy különbséget tesznek stb.

2013. máj. 14. 17:41
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

A 3-asnak írnám, hogy mint ahogy említettem is az én apám nem volt hivatalos az esküvőnkre.

És tudod miért nem?

Mert évekig testileg-lelkileg bántotta anyukámat, míg lelkileg engem, az utóbbi időben már engem is próbált volna fizikailag, életveszélyesen megfenyegette anyukámat, felgyújtotta közös családi házat, a férjemet elhordta mindenféle alul iskolázott csődörnek, nem mellékesen alkoholista, így miért is lenne szégyentelen és gyalázatos dolog a szülő nélküli házasság? Szégyentelen és gyalázatos ahogyan apám viselkedett, nem az, hogy ő nem volt ott az esküvőnkön.

Mondjuk a tetteiért a büntetését megkapta, sajnos nem a hatóságoktól, hanem az élettől, de megbánta, megváltozott, megkeseredett, így már néha beszélek vele, megbocsájtottam, de felejteni nem tudok és nem is akarok.

2013. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem már ez megvolt. 5-en voltunk plusz egy fotós.
2013. máj. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekünk olyan esküvőnk volt, ami rólunk szólt. Nem hívtunk meg senkit, csak két tanút. Sőt, a szülőknek is csak utólag árultuk el. (bár mi már sok éve együtt élünk, és van egy gyerekünk is). Szerintem az esküvő két emberről szól, és az számít, hogy ők mit szeretnének. Mi így éreztük tökéletesnek! Nem bántam meg, nagyon boldog nap volt! :) Szerintem ti is csak magatokra gondoljatok, és olyan embereket hívjatok meg, akiket szívesen láttok magatok körül a nagy napon!
2013. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!