Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért természetes, hogy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért természetes, hogy az esküvőt a szülők fizetik?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 12:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ez a szokás. Fiatalok esetén, akik még egyetemre járnak vagy épp most fejezték be, szerintem logikus is.
2013. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

mert anno ez a szokás alakult ki, hogy a szülők igy segítették az ifjú párt az élet elindulásában...állták az esküvőt, lagzit (régen rengeteg kajával, és tárgyi dolgokkal járultak hozzá, ma pénzzel, mivel már nem a szülők meg a rokonság föz stb...), aztán amit az ifjú pár kapott nászajándékot (régen háztartási dolgok, ma pénz, mivel már nagyrészt együtt él a pár) eltehették...a násznép és a szülők igy segítették a párt elindítani a közös életükön....

anyukám igy gondolja, igy volt náluk mindig...igy is lesz...illetve van..és én is így fogom folytatni...

nem kötelező ezt követni...mindenki maga dönti el, hogy kívánja ezt megélni...persze a lehetőségekhez mérten...vissza is utasíthatja a szülők segítségét...illetve élhet is azzal...ez mind mind a szülő-gyerek kapcsolaton múlik...nálunk természetes, hogy segitenek, meg is mondták, hogy fognak is könnyiteni az életünkön addig amig tudnak és ahogy tudnak...nekünk meg az a természetes, hogy mindenben segítünk nekik, és bármi gondjuk lesz, hozzánk fordulhatnak...a mi családunk ilyen, igy tart össze és én is igy szeretném majd csinálni ha majd lesz gyerekünk :)

24L

2013. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy indultunk neki az esküvőnek hogy mi fizetjük, akkor is ha a szüleim megtehetik hogy kifizessék. De ők kiakadtak rajta, jöttek az érvek hogy a tesóimnak is fizették stb.. Azt mondták ha nem fizethetik akkor odaadják ugyanazt a pénzt nászajándékba, így meg tök mindegy. Kifizették, de köztünk nem voltak cirkuszok, tudtam mit akarok, anyukámmal jól megtudtuk beszélni, jó szervező amúgy is. Ha bele akartak volna szólni nagyon akkor inkább mi fizettük volna, nem szerettem volna ha valaki mindent jobban akarna tudni mint a menyasszony. Jól sikerült.
2013. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem olyan gyakori.
2013. máj. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk nem volt természetes. Mindent mi fizettünk,szerveztünk. A szülők csak vendégek voltak.
2013. máj. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
96%

Ez a hagyomány, régen kivétel nélkül mindig a szülők fizették az esküvőt, csak mostanában jött divatba, hogy a fiatalok állják. Merthogy ma már általában idősebben házasodnak az emberek, megtehetik.

Egyébként meg azért természetes, mert az ember életében a szülőnek elég konkrét szerepe van. Ők döntötték el, hogy megszülessen, ezért feladatuk, hogy elindítsák az életbe. Magyarán nevelést adjanak neki, szakmát adjanak a kezébe, és segítsék bele egy boldog házasságba. Ha innen nézed, a hagyományos modellt, a szülők utolsó igazi nagy feladata a gyerek felé az, hogy megházasítják. A gyerek onnantól válik igazán le a szülőtől, mert onnantól lesz az elsődleges családja a házastársa, és a szülők onnantól háttérbe szorulnak.

Persze ma már ez rég nem áll fenn, az ember rég levált a szüleiről, mire házasodik. Ezért egyre kevésbé fizetik a szülők az esküvőt.

2013. máj. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó azért azt se felejtsük el, hogy régen nem volt ennyi költség az esküvővel. A hozományát (terítő, ágynemű, ruhák) egész életében gyűjtögette a gyerek. A falu meg összedobta nászajándékként a vacsorát, aztán a szülők kisszobájába beköltözött az ifjú pár.
2013. máj. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A szülők, akik fizetik az esküvőt, jól állnak anyagilag. Szerintem egy min. 500.000 ft-os lagzit kifizetni nagy dolog. Akik gazdagok, természetesen más. De nálunk sajnos nem áll ez fent. Mi ketten fizetjük párommal, anyuék meg is mondták, hogy nem áll módukban belefizetni. Nekem ez a természetes. Igen, tudom, hogy hagyomány, régen erre készültek egész életükben a szülők, gyűjtögettek. Nem ritka, hogy manapság is csak így tudják állni. Nem hiszem, hogy minden második családban ott lógnak a hùszezresek. :)
2013. máj. 21. 13:10
 9/21 anonim ***** válasza:

Mi magunknak fizettünk mindent.Pedig anyuék akartak segíteni.Az apósom nem ajánlotta fel a segítségét(pedig az első fiának 100%-ban állta az esküvőjét 20 éve 300 fő) így én mondtam a férjemnek,hogy akkor anyuék se fizessenek.Fizessünk ketten mindent.

Azt azért tudni kell,az igazi anyósom meghalt,apósomnak van új felesége vele a férjem nem jön ki jól.Ezért nem is szálltak bele az esküvőbe.

2013. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy kis faluban élünk és itt kivétel nélkül a szülő fizeti a lagzit.

Nekünk is a szüleink fizették,csak a gond az volt hogy anyuék sokat sporóltak hogy szép nagy esküvőnk legyen,anyóséknak meg nem volt pénzük.Szerencsére anyuék rugalmasak voltak és nem volt ebből gond,kis szerény esküvőnk volt,csak a szűk család.

2013. máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!