Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikreket természetes úton...

Ikreket természetes úton szülők! Válaszolnátok néhány kérdésemre?

Figyelt kérdés
A babák közül mindkettő fejvégű volt, vagy csak az "A" magzat? Hányadik hétre születtek és mikor lett(ek) koponyavégű(ek)? Mindenképp szükség volt a szülés gyors lefolytatására, vagyis nem volt lehetőség gátvédelemre? Melyik kórházban engedélyezték és ki volt a doki, aki vállalta a szülés levezetését?
2011. febr. 10. 14:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindkettő fejvégű, (tesómnál az egyik faros volt). 35 hétre születtek, nem tudom, mikor fordultak be. Gátvédelmet nem csináltak, előtte volt már gátmetszésem, de szerintem az ikrek általában koraszülöttek és akkor em kockáztatnak a gátvédelemmel. Pécsett az Édesanyák útján, Dr. Mánfai, de ő már nincs ott.
2011. febr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik fejvégű volt, másik faros. Első simán született, másik sűrgősségi császárral. 37. hétre, 3100, 3100 g-mal.
2011. febr. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az OFFért,de előző válaszolótól kérdezném,hogy miért alakult úgy,hogy a második baba sürgősségi császáros lett? Most megijesztettek,nekem mostanában kéne már szülnöm az ikreimet és nagyon remélem természetes úton jönnek ki:)
2011. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
Ne haragudj de nem tudom megállni hogy ne mondjam el,hogy a lehető legnagyobb felelőtlenségnek tartom simán szülni ikreket.És a lehető legnagyobb szívás az említett eset,vagyis hogy az egyiket megszülöd,a másikat meg császárral veszik ki..
2011. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Első ismét. A barátnőm megszülte az elsőt és közben a második befordult keresztbe. A doki császározni akarta, de a csaj mondta, ha már itt vágtak, akkor itt jön ki! Igy beforditotta a doki a babát a hasban a helyes irányba és kitalált simán.

Kedves utolsótól kérdezném, vajon miért lenne felelőtlenség megszülni az ikreket simán??? Képzeld, egymás után jönnek ki, nem egyszerre... És mint itt fent láthatsz 5-6 példát, sehol nem is volt semmi gond, koraszülöttekkel se. Ismeretségi körben sok iker van, egyetlen esetet se tudok, ahol gond lett volna szülésből.

Szóval biztos bazi nagy felelőtlenség...

2011. febr. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért kellett császározni a második babával, mert keresztbe fordult, s nem tudták befordítani (pedig próbálták), közben előreesett a köldökzsinór, s ugye az már életveszélyes. Nem volt más választás, mint a műtő. Szerencsére minden rendben lett, fiaim már 12 évesek, kitűnő tanulók.
2011. febr. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Ismerősünk is elsőt természetes úton,a,másodikat császárral szülte! Sokszor császároznak ikerszülésnél. Én nem akadok fönn rajta! A babák egészsége fontosabb,mint az elképzeléseink!
2011. febr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%
07.30 tökéletes megfogalmazta véleményemet a kérdésben.Ikrek világra jövetelének legbiztonságosabb és legkönnyebb módja a császár.Saját önös érdekeinket nem helyezhetjük ez elé.
2011. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért nem hiszem, hogy felelőtlenség, ha mindkét baba jól fekszik, mert a szülőcsatornában rengeteg hasznos baktérium van, amikkel jó, ha találkoznak. Meg azért a szüléssel járó "stressz" érleli a tüdejüket és felkészíti az első légvételre.
2011. febr. 11. 12:41
 10/17 anonim ***** válasza:
29%
Tudod ez éppen olyan,mint az otthonszülés,anyuka elvakult,és csak azt látja hogy mik az előnyök,persze aztán hall negatív eseteket,de hát kit érdekel..?Na mindegy,én az ilyen gondolkodást sosem fogom megérteni,elmondtam amit akartam.Sok szerencsét a baktériumokhoz.
2011. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!