Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom szülei házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom szülei házassági szerződést akarnak. Szerintetek aláírjam?

Figyelt kérdés
2013. máj. 25. 15:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
Házasság előtti vagyon soha nem lesz közös, így teljesen mindegy mennyit segítettél abból váláskor egy fillért nem kapnál ha aláírod ha nem.
2013. máj. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
De így akkor nem lesz beleszólásom semmibe?
2013. máj. 25. 16:03
 13/25 anonim ***** válasza:
87%
Beleszólásod lesz, de nem azokkal a vagyontárgyakkal kapcsolatban, amit a párod vitt a házasságba. Csak zárójelben jegyzem meg: egyik dolog az, hogy aláírtok egy házassági szerződést, hogy a szülők ne kötözködjenek, a másik dolog az, hogyan fogtok ti magatok sáfárkodni azokkal az évek során.
2013. máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

Ami a házasság előtt a férjedé, az az övé is marad.


Mit akarnak beleírni pontosan a szerződésbe? Párod is akarja vagy csak a szülei?

2013. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Aki már elvált és gáz volt a vagyonmegosztás, az úgyis azt fogja tanácsolni, hogy jogos, ki hisz az örök házasságban, az meg felháborodik egy házassági szerződésen! Én azt hiszem, hogy két intelligens ember válás esetén meg tudja ezt beszélni, és senki nem akar többet annál, mint ami jár neki. Én azt gondolom, hogy ez jellem kérdése!!! Tisztázd le a pároddal, hogy neki ez miért fontos, és e szerint dönts. Feltételezem a szülők azért akarják, mert komolyan megtámogatták a párodat. Ha ez így van, akkor őket annak tekintetében megértem, hogy minden bizonnyal nem feltételezik a jövőbeli válásotokat, de mondjuk féltik azt a tőkét, amit lehet, hogy egy életen keresztül kuporgattak a gyereküknek!
2013. máj. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ha a szerződésben foglaltak minden pontjával egyetértesz, akkor nyugodtan írd alá. Ha nem, akkor a kérdéses pontot beszéljétek át. A lényeg, hogy olyasmit ne írj alá, amivel nem értesz teljesen egyet.
2013. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
64%

pontosan. egy szerződés úgy korrekt, ha mindkét félnek előnyös, és nincsenek benne etikátlan pontok.


nyugodtan szólj bele, vesd fel te is a javaslataidat, hiszen a te életedet is befolyásolja ez a papír.


bár úgy vélem, így nem sok értelme van házasodni, hiszen dupla macera az egész. egyszer bementek az anyakönyvi hivatalba aláírni az egyik papírt, aztán mentek az ügyvédhez aláírni egy másikat, ami sok dologban felülírja az előzőt. mi pont ezért nem vacakolunk ilyesmivel, együtt élünk boldogan, ha pedig később mégis szétválnak útjaink (amit momentán egyikünk sem tervez), akkor mindenki viszi amit hozott, kulturált keretek közt szétosztva.

2013. máj. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
És a párod szüleihez mégy hozzá?! A párod mit szeretne? Kérdezd meg a párod, a szüleinek semmi köze az életetekhez.
2013. máj. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Csak azért kérdezem, mert fura, hogy a szülők ennyire beleszólnak és ennyire bizonytalan vagy te is.


Amúgy azt gondolom, hogy a házassági szerződésnek akkor van értelme, ha valamelyik fél kiemelten sok vagyont visz a házasságba. Nyilván én sem örülnék neki, ha feleségül vennék valakit úgy, hogy én milliókat teszek a kapcsolatba, ő meg semmit, aztán egy hónap után elválna és vinné mindennek a felét. Fordított esetben is abszolút megértenék egy ilyen igényt.


Viszont ha kb mindketten raktok a kapcsolatba energiát, pénzt, akkor egy ilyen szerződés szerintem haszontalan, viszont feszültséget kelthet

2013. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Elmesélek egy remek sztorit. A nővérem szerelmes lett egy borzalmasan sumákoló, dolgozni nem szerető, csak nőket és bulit hajkurászó férfiba. Nem kötöttek házassági szerződést, csak miután két év után a pasi bejlentette, hogy válni akar mert "nem lesz öt év után közös minden", majd mégis visszakönyörögte magát, kötöttek egy házastársi szerződést.

Ebbe bele ment a fickó, szépen együtt is éltek még 4 évet úgy, hogy közben felépült egy gyönyörű ház, amit az apukám építetett. A pasinak egy árva fillére nem volt benne.

A nővérem 6. házasságnál, kismamaként meghalt. Két hét múlva már új nő lakott abba a házba, amihez különösebben semmi köze se volt, és vigyorogva apukám képébe nyomta, hogy a "mai törvények szerint mindent ő örökölt. Ha ez nem tetszik, mehetünk a bíróságra".

Az üzlet fele az övé lett, a ház az övé lett, ami most 80-100 milliót ér. Más azért nem, mert volt házastársi szerződés.

Szóval ki-ki döntse el maga ezt a házastársi szerződést dolgot. A nagyon szerelmeseknek pedig üzenem. Most az vagy, bízol a párodban, még jobban bízol magadban. És ha pár év múlva megjelenik egy másik nagy ő?

Szerintem egy házassági szerződés mindkét felet védi.

2013. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!