Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Adventistáknál az esküvőn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Adventistáknál az esküvőn miért nincs vőfély? Mi az összefüggés egy vallás és egy esküvői tisztség között?

Figyelt kérdés
Pár hete voltunk rokonlátogatáson, ahol egyik ismerősük esküvői képeit megmutatták a rokonok. Feltűnt, hogy egyik képen sem látom a vőfélyt. Amikor megkérdeztem, hogy miért nem készült róla kép, a válasz csak annyi volt, hogy vallási miatt. Nem akartam tolakodó lenni, ezért nem firtattam tovább a kérdést, de azóta se tudom elképzelni a miértjét, az összefüggést.
2013. máj. 30. 15:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
De igen megkeresztelkedett, a fiú viszont rögzött ateista...ezért furcsa a kapcsolatuk, se veled se nélküled...
2013. jún. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ők egymás között házasodnak. Egy idegen nehezen viseli az életmódjukat. Szombat tartás, teljesen más étkezési szokások. Úgy tudom, mozi színház, sportolás tiltott. Karácsonyt sem ünepelnek.
2013. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Dehogynincs karácsony, te kevered a jehovákkal.

A szombat tartás tényleg van, vegák, se tea se kávé, a sporttiltásról sem hallottam, az említett hölgy folyton túrázik.

2013. jún. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ennek a felekezetnek több ágazata van. Az én környékemen a legszigorúbbak élnek. A Karácsony mellőzését is mástól hallottam. Fa nélkül, csak imaházban ünnepelnek. A sport testiségre vezethet. Nemek szerint elkülönülve, vagy családilag kirándulnak.
2013. jún. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Gyömrő-Molnár Béla válasza:

Az unokahúgomnak én voltam a vőfélye, pedig mindenki adventista volt.


Előtte az unokaöcsém esküvőjét viszont egy alkalmi adventista vőfély vezette le, igaz ez talán a harmadik esküvője volt, míg én 500 lagzi körül járok...


Szóval felekezetektől függetlenül választanak a párok vőfélyt maguknak, csak épp egyes vallású párok ritkábban.

2014. jan. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!