Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elhívnátok násznagynak, ha ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhívnátok násznagynak, ha ti keveset adtatok az ő esküvőjére?

Figyelt kérdés

Közeli rokon és gyerekkori barátnő egyben. Az ő esküvőjén szégyenletesen keveset adtunk, ugyanis teljesen le voltunk égve. A párommal épp annyit tudtunk adni, hogy a menü ára kijött, meg talán még egy pici. A szüleim és hugaim pedig SEMMIT nem tudtak adni, még a menü árát sem.


Hozzám ő áll a legközelebb, viszont hezitálok, hogy őt hívjam-e násznagynak. Felénk nagy kiadásokkal jár a ez a szerepkör...


Van más opció is, de azok messzibbek. Mit tanácsoltok?


2013. jún. 23. 12:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kiadásokkal jár?
2013. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Erre a szerepre csak akkor kérném fel, ha csak képletes a dolog, és nem várnám el, hogy kiadása legyen. Nekem a nagybátyám volt a násznagyom, és kértem, hogy semmit ne vegyen/adjon, hagyomány ide vagy oda...


Én nem kérném fel, pláne nem, hogy tartjátok a hagyományt és kiadással jár, szerintem inkorrekt, ha van pénzbeli elvárásaid vannak felé. Ha csak felkéred, mint násznagy, de nem fizet semmit, akkor úgy persze, nálunk legalább is nem a pénzről szólt a dolog, és a nagybátyám sem állt úgy, nem vártam el. Ő megtiszteltetésnek vette, én pedig nagyon örültem. :)

2013. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Például az esküvői tortát a násznagy veszi. Cipőlopást ők fizetik, stb. Faluhelyen pedig betartják az ilyesmit...
2013. jún. 23. 13:03
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szűz menyasszony is hagyomány. Azt is betartottátok vagy csak a nektek kedvező,tetsző hagyományokat.

Igen meghívnám, de semmit nem várnék tőle.

2013. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A gond az, hogy nem fer a másik násznagypárral (a párom felőliekkel) szemben, ha mi kifizetjük minden kiadását az én násznagyjaimnak... Ők nagyon készülnek, terveznek és lelkesen beleadnak mindent. A teljes násznagyi kiadást pedig nem tudjuk MI kifizetni. Ezért is van könnyítésképpen az, hogy egyes kiadások - a hagyomány szerint - őket terhelik. Jövőre én is násznagy leszek és ugyanúgy fizetni fogom ezt a bizonyos részt a párnak.
2013. jún. 23. 13:08
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg a tortát te, és mikor felkéred, állítsd kész tények elé, hogy már megvan a torta, és a cipőlopást ne fizesse.

A vendégek úgysem fogják tudni. Nem lesz a tortára ráírva, hogy ki vette.

2013. jún. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene a másik násznagy orrára kötni, hogy a tiedét ti fizetitek? Nem hiszem el, hogy ezt nem lehet diszkréten megoldani.
2013. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én meghívnám a rokont de nem kényszeríteném hogy kiadásai legyenek az én esküvőmön. Arról nem is beszélve, hogy a te részedről nem fair, sőt egyenesen nevetséges, hogy ti semmit nem adtatok vagy épphogy, de elvárnád hogy ő komoly pénz kiadással menjen...

AZ is lehet hogy el sem vállalná..

Ha násznagynak akarod, legyen, de a kiadásokat álld te. Senkinek nem kell tudni hogy ki fizette.

Ha meg erre nem futja, akkor vagy mondj le a hagyományokról, vagy csináljatok kisebb lagzit..

Személyes megjegyzés: Én kedvesen elutasítanám a kérésedet, hogy násznagy legyek..

2013. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

mi pl. a cipőlopásos pénzt egy az egyben visszaadtuk utána nekik.


Amúgy helyedben nem kérném fel, csak ha kifizetném a részét.

2013. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Echte falusi, szántó-vető paraszt vagyok, de ilyet még nem hallottam, hogy násznagynak lenni nagy kiadással jár.


Amúgy ha már így van nálatok, akkor vagy én fizetném a kiadásait, vagy nem kérném fel. Az egy dolog, hogy le voltatok égve, de hogy aztán a ti lagzitokra, meg rákényszerítitek, hogy egy rakás pénzt kiadjon, az bunkóság.


Amúgy, ahol ennyire tartják a hagyományokat, ott nem tartják azt is, hogy a násznagy a keresztszülő legyen? Felénk a násznagy szinte semmit sem csinál, inkább annyi, hogy tanú, de ha nem a keresztszülő, akkor mindenki ledöbben.

2013. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!