Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lány református, fiú katolikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lány református, fiú katolikus és reformátusba lenne az esküvő. Hogy hangzik ez?

Figyelt kérdés
Mármint általában a fiú vallása szerint szokott lenni az esküvő? Vagy mindegy? Hogy van a szokás? Vagy mindenki ahogy szeretné?
2013. jún. 26. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez manapság már megegyezés kérdése.

Barátnőmék így házasodtak éppen 10 éve, a gyerekek katolikusok lettek, már négy van nekik!

2013. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem..Amúgy nekem úgy mondták, hogy majd nem lehet katolikus a gyermekünk. Mondjuk ez nem baj annyira. Foglalkoztat, hogy majd mindehhez mit szólnak mások....Nem tudtam, hogy van-e valami szabályzat erre :)
2013. jún. 26. 09:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Amelyik vallás szerint fognak később élni, olyan esküvő legyen.
2013. jún. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen..Én is így gondoltam, ezért döntöttünk úgy, hogy református lenne..Mert majd a gyerekek is reformátusok lennének.
2013. jún. 26. 09:52
 5/17 anonim ***** válasza:

a mások vélemény nem számít, a ti életetek.

Menjetek be mindkét plébániára, és kérdezzétek meg a papot a lehetőségetekről. De előtte döntsétek el, h milyen vallásúnak szeretnétek nevelni a gyerekeiteket.


Egyik nő ismerősöm katolikus volt, és az esküvő napján lelépett a református vőlegény, mert nem bírta feldolgozni,h nem református templomban esküsznek, meg minden.

2013. jún. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Huuu lelépett..Ez igen..Hát akkor még jó, hogy aznap lépett le...Mert később a gondok megoldásánál is majd lelécelt volna..Durva. A lényeg, hogy igen..mi is mind2 pap jelenléténél szerettünk volna esküdni..De a katolikus pap, hallani nem akar ilyesmiről. Ezért döntöttünk úgy, hogy akkor csak református lesz, mert csak katolikust nem szeretnék.. De akkor jól értelmezem, hogy mindegy úgy-e? Nincs különösebb szabályzat? :)
2013. jún. 26. 09:59
 7/17 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem hótt mindegy, hogy katolikus, adventista, reformátust, ugyanazt az Istent imádják.


Osztálytársaim így esküdtek, a fiú katolikus, a lány református, és ref szertartás szerint megvolt az esküvő.

2013. jún. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Jól van akkor. Megnyugodtam . Köszönöm mindenkinek a választ.
2013. jún. 26. 10:02
 9/17 anonim ***** válasza:

unokatestvérem magyar, és itt Mo.-on hozzáment egy olasz pasihoz.

Katolikus templomban, de az ők kedvükért eljött az olasz pap is, és kétnyelvű volt az esküvő

2013. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet, csak fordítva, én nőként vagyok katolikus. A párom református, de őt abszolút nem érdekli ez a vallás dolog. Én végigjártam a lépcsőket a katolikusok között és szeretném, ha a házasság szentségét is ott tudnám felvenni mindazok ellenére, hogy a mindennapi életben a vallást nem feltétlenül gyakorlom. :)

Így számunkra kézenfekvőbb a katolikus esküvő, bár ők kicsit komolyabb feltételeket támasztanak egy ilyen házasulandó pár elé, mint a református egyház.

2013. jún. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!