Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőszervezők mennyiért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőszervezők mennyiért dolgoznak?

Figyelt kérdés
Kb. 100-120 fős lagzi megszervezéséért, vidéki városokban. Mennyiért vállalják körülbelül?
2013. júl. 2. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. az esküvő értékének 10%-ára számíts.


Sok szervező úgy hirdeti magát, hogy ingyenes, de mivel vannak olyan szolgáltatók, akik nem adnak jutalékot, a szervezők a végösszegre teszik rá a maguk hasznát. Ez olyan 10% körül szokott lenni.


Ha nincs időtök az egészre, szerintem megéri egy JÓ szervezőt fogadni, főleg ekkora lagzinál. Fix munkaidejű párok általában le tudják egyedül is szervezni, de ha sokat túlóráztok, hétvégén is akad munka, vagy épp távoli a helyszín a lakhelyetektől, egy jó szervező aranyat ér.

2013. júl. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy ekkora esküvő igényektől függően 20-25E Ft.

Persze ha nagyon nagyon extra vagy nagyon nagyon egyszerű, eltérhetnek az árak.


Valóban vannak, akik jutalékot kapnak a szolgáltatóktól. Nos, én úgy vagyok vele, hogy a legeslegalacsonyabb áron akarom elérni a megfelelő szolgáltatókat a pár részére, vagyis azt a jutalékot, amit kapnék tőlük, lemínuszolom az összegből. Igaz, így az én juttatásom kevesebb, nem keresek annyit 1-1 esküvővel, de az, hogy elismert nevem legyen a szakmában úgy elérhető, ha minél alacsonyabb áron, minél színvonalasabban szervezem meg a párok esküvőjét, mivel a legjobb marketing az ismerősöktől hallott pozitív tapasztalat.

2013. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerintem ez jó hozzáállás, mert szerintem egy szervező úgysem tud leszerződni 100 szolgáltatóval és akkor mit csinálnak, ha nekem nem tetszik, vagy árban nem megfelelő az ő repertoárja? Szerintem az a jó, és tiszta, ha tényleg van egy fix összeg.


És ez a 20-25 ezer ft tényleg nagyon baráti.

2013. júl. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :)
2013. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Unokatesóm ingyen csinálja, a helyektől, szolgáltatóktól kap részesedést. Nem tudod nemi mennyi a vége...
2013. júl. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a második mondatodat nem igazán értem..
2013. júl. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A miénket 60.000-ért szervezte, de rengeteget dolgoztunk rajta mi is.
2013. júl. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

El kell oszlassak néhány dolgot, és lehet, hogy ezzel nem leszek népszerű itt, de ez a tisztességes a részemről. És ha elfogult lennék, kérlek nézzétek el, mivel nekem nem csak szakmám, hanem hivatásom is az esküvőszervezés.

Szóval, igen, még mindig jutalékos rendszerben dolgozik az esküvőszervezők legnagyobb többsége, és ingyenesnek hirdeti magát.(én nem tartozom ebbe a csoportba) DE!! Ez nem azt jelenti, hogy ha Ő nem kap jutalékot, akkor azt be is építheti az árakba, mert azzal nagyon gyorsan le is bukhat, hiszen, ha a pár körbekérdezi a szolgáltatókat, és ajánlatot kérnek, akkor ott már nagy bukta lesz.

De aki ezt mégis megteszi, és vannak ilyenek, sajnos tönkre teszik azoknak a szervezőknek a munkáját és elhivatottságát, akik több évig küzdöttek kőkeményen azért, hogy tényleg felelősségteljesen, megbízhatóan és tisztességesen tudja végezni a dolgát. Ezeket próbáljuk majd kiszűrni a jövőben, hogy tisztuljon a szakma.

A másik, amit a "kolléganő" írt. nem tudom elképzelni azt, hogy egy esküvőszervező, aki komoly és presztízs munkát végez, megelégedjen 20-25 e Ft szervezési díjjal, főleg egy 100-120 fős esküvőnél, amivel nem kevés munka van. Sem a szervezési időszakban, sem pedig aznap a helyszínen.

Ha valaki ilyen árakon dolgozik, akkor én biztos elgondolkodnék azon, hogy milyen munkát is végezne valójában? Baráti ár? Könyörgöm, egy esküvőszervező ne mondja azt nekem, hogy az Ő munkája csak ennyit ér! Aki hónapig dolgozik egy esküvővel, és utána 14-18 órákat van ott aznap a dekorálástól a lagzi végéig, és fizeti ki sorban a szolgáltatókat, és szedi le a dekort, és csak ezután távozik.

Ha valaki ebbe belegondol, józan paraszti ésszel, akkor rájöhet, hogy ez nem reális, és baráti árnak sem mondanám!

Az esküvőszervezők, akik nem jutalékért dolgoznak, természetesen nem horror árakon végzik el mindazt, amire megbízást kapott, de ha a különböző szolgáltatókat vesszük alapul, akkor ahhoz mérten kell a szervezési díjra is számítani.

Mint pl. a vőfély vagy ceremóniamester. Hány órát van ott? Kb. 12-14 órát, ha kikéréssel indul a nap, mondjuk egy vidéki esküvőnél. Kap érte kb. 100-120 ezer Ft-ot. A fotós kb.150 ezer Ft, és folytathatnám. Akkor miért kerülne az esküvőszervező ekkora lagzinál 20-25 ezer Ft-ba??????

Én minden esküvőnél más és más összegért dolgozom, mivel két 100-120 fős is különbözik egymástól, és az egyiknél kevesebb a másiknál pedig több lesz a várható munka, ez kiderül az első 2-3 találkozó alkalmával. Így ez alapján határozom meg a díjamat, de az alapján, olyan munkát is végzek.

És még valami. Az a 20-25 ezer Ft még a telefon költséget sem fedezi, amit az egész szervezési időszakban eltelefonálunk, és aznap az esküvőn. Mert a szolgáltatókat igenis fel kell hívni, mielőtt az ajánlatot elkészítjük, hogy aznap szabad-e vagy már lefoglalták. Hogy nézne az ki, hogy elkészítek egy sablon ajánlatot, és ha már befutó vagyok, nekilátok a keresgélésnek. Na ez nem így működik, legalábbis nem egy komoly, munkájára is igényes esküvőszervezőnél.

(És most jöhet a kritika... :) )

2013. júl. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

kedves utolsó. Nekem ez nem a fő szakmám, nem ezen akarok meggazdagodni, csak rettenetesen szeretem csinálni.

Ahol hirdetem, nincsenek árak, csak referenciák, vélemények. Ha valaki megkeres, annak tetszik, amit lát, azért hív, és nem azért, mert "csak" 25E Ft-ot kell nekem fizetnie.


A másik, hogy szerintem én sem szóltam meg senkit, hogy ki mennyiért dolgozik, mi a véleményem róla. Én a több tízezres (50 és afölött) összegeket tartom soknak, mivel nem egy 6 vagy 8 órás folyamatos munkád van, ahova 8ra oda kell érni, és csak délután jöhetsz el. Azt ne mondja nekem senki, hogy minden egyes nap ezzel kel és fekszik, és minden nap 8tól 4ig CSAK ezzel foglalkozik.


Én élvezem ezt csinálni, örömmel tölt el a végeredmény, és mivel tudom, hogy milyen szinten kopasztják meg a fiatalokat a szolgáltatók, nekem nincs pofám ennél többet elkérni...

2013. júl. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék vitába szállni, mert a kérdező nem ezért tette fel a kérdését. Viszont szeretném Neked elmondani, hogy igenis vannak olyan esküvőszervezők, akik főállásban végzik ezt a tevékenységet, és reggeltől estig ezt csinálják. Persze nem egy helyben ülnek, mint egy irodai alkalmazott, hanem közben megy és intézkedik. Ugyanis a szolgáltatókkal is találkoznia kell, a helyszíneket is meg kell nézni, a párokkal is konzultál. Úgy hogy kérlek, ne szóld le azokat, akik ebből élnek, és nem másodállásban csinálják, mint Te.

És azzal sem tudok egyetérteni, hogy az 50-60 ezer Ft-os díj olyan nagyon sok lenne. Ha valakinek az, akkor az nem fogad fel esküvőszervezőt, vagy keres másikat.

De érdekes számomra, hogy a pároknak, akiknek az én munkám kellett, nem tartották magasnak, soknak az általam megjelölt összeget. Azt hiszem ez sokat elárul rólam és a munkámról.

A kérdezőtől meg elnézést kérek ezért a kis vitáért, csak szerettem volna egy kicsit tájékoztatni azokat, akik nem tudják, mi van a piacon manapság.

2013. júl. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!