Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon szeretnénk összeházasod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretnénk összeházasodni a párommal, de nagyon le vagyunk égve? Többi lent?

Figyelt kérdés

Polgári esküvőn lesz. De utána egy nagy családi ebédet-iszogatást terveznénk. Kb 40 emberkét szeretnénk szívesen látni,ám ezt le tudjuk szűkíteni 30-35 főre. :S

Mit csináljunk? Itthon sütést-főzést? Mi legyen akkor a menü?

Vagy menjünk el egy étterembe, pl 7500Ft/fő???(Ez szorozva 35 fővel 262500 Ft-ami NAGYON sok.)


Járt már valaki így? Hogy oldottátok meg?


2013. júl. 4. 13:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is ilyen volt.

A menü lehet tyúkhúsleves, bográcsos marhapörkölt, ha valaki nem szereti, akkor lehet a levesből tyúkcombot, mellet kirántani. Nézzetek utána, hol lehet olcsóbban marhahúst szerezni, ha van valami vidéki rokon, aki meg van hívva és vannak tyúkjai, akkor vele meg lehet egyezni. Megfőzitek ti a családdal, barátokkal.

Sütiket is elég olcsón ki lehet hozni, pl. pogácsákat, linzereket, stb.

Nálunk úgy volt, hogy még a felszolgálást is vállalták a barátok, rokonok.

Ha az italokat veszitek, italdiszkontokban szokott olyan lehetőség lenni, hogy utána az el nem fogyasztott, felbontatlan üvegeket visszaveszik, meg kell érdeklődni, ezzel is lehet spórolni.

Ha otthon kicsi a hely, esetleg lehet termet bérelni, nem muszáj a legdrágább helyen. Vagy ha tudtok szerezni otthonra sörsátrat, az is egy megoldás, csak azzal akkor van baj, ha zuhog az eső...

Zene mehet CD-ről, vagy ha van még rá keret és élő zenét szeretnétek, akkor vannak egy-kétszemélyes "zenekarok".

2013. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor süssetek-főzzetek otthon. Egy kerti bográcsolás-grillezés nagyon jó hangulatú tud pl. lenni, szépen feldíszíthetitek a kertet (ha van kertesház valahol, ha nektek nem is de pl. szülőknek, ott érdemes tartani):


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


A meghívókat, dekort tudjátok kézzel készíteni, úgy szinte semmibe sem kerül.


A menyasszonyi ruhát veheted használtan:

[link]

[link]

[link]


Vagy varrathatsz egy egyszerűbb stílusút, ami kb. 30.000-ből kijön:

[link]

[link]

[link]


A zene mehet gépről. A fotózást nem tudom, nem vagyok a híve annak, hogy majd a rokonok fotóznak, de ha nem telik többre... azért lehet, hogy egy beállított fotózást megfizetnék a lagzi előtt.


A tortákat is készíthetitek ti, mondjuk sütsz egyet te, a párod anyukája meg a te anyukád, 24 szeletes tortákból, vagy 22 vagy 20, ahogy tetszik. Mellé még készítenék persze aprósüteményeket is, 4-5 félét 1-2 tálcával.


Pl főzhettek egy jó adag babgulyást, na meg kell hozzá jó sok finom kenyér. Emellett otthon főzhettek 2 féle levest mondjuk (mert 35 főre kicsit nehéz 1 fazékban), húslevest meg mondjuk ha nyári meleg van, akkor hideg gyümölcslevest vagy uborkalevest. A bográcsolást úgy is megoldhatjátok, hogy 2-3 kisebb bográcsban főztök többfélét, hogy legyen választék, pl. paprikás krumpli, gulyás, halászlé.

Ha nem vagytok a bográcsolás hívei (bár szerintem nagoyn hangulatos tud lenni), akkor süssetek különböző pácokban húsokat, zöldségeket, előtte készítsetek köretnek rizst, mártásokat, salátákat, petrezselymes krumplit...


Az alkohol társaságfüggő, ti tudjátok mennyit isznak, úgyhogy arra nem tudok mennyiségeket vagy ötleteket írni, mert változó, hogy sör-bor vagy épp tömény...


Mindenesetre ha besegít a rokonság, akkor mondjuk 150.000 körül ki lehetne hozni, de lehet, hogy kevesebből is.

2013. júl. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Emiatt biztosan nem várnék a házassággal, ez nálam nem szempont, hogy hány vendéget kell etetni. Szépen összeházasodnék a helyedben, és meghívnám a legfontosabb családtagokat. Nem feltétlenül kell étterem, lehet otthon is egy családi bulit csapni. Vagy ha étterem, akkor ne mondjátok meg, hogy esküvő lesz, hanem családi esemény. Kérjetek árajánlatot. Nem kell flancolás, székszoknya, ültetés és egyéb ostobaságok.
2013. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
77%

Mi is így voltunk vele, és én rámondtam, hogy legyen inkább két tanús, mert vagy "rendes" esküvő legyen, vagy semmilyen. A rendes alatt nem a felesleges költekezést értem, hanem azért, hogy nem akartam egy tesco gazdaságos, alig jut kaja, műanyag ukrán ruha, mindenből kevés és olcsó, nem kifejezetten jó minőség, csak azért, hogy "legyen". Ha nincs rá, akkor nem kell tartani.


Nekünk végül úgy alakult, hogy tudtunk tartani egy normálisat, bár nem rögtön akkor, mikor eldöntöttük, hanem csak mintegy két év múlva. De ha nem lett volna olyanra lehetőség, hogy az első perctől az utolsóig korrekt, igényes és normális legyen, akkor inkább nem lett volna.


Lehet itt jönni ilyenekkel, hogy batyu-buli, meg a kertben, de nem mindenkinek ugyanolyanok a körülményei. Pl. vigyem a 45-50 rokont anyámék kertjébe, ahol a teraszon nem férnek el, a kert többi része alkalmatlan összejövetelekre, és az összes emberre egy wc jut? Ha kifogunk egy esős napot, akkor meg a házba beszorulva meg kb. szardínia effekt? Lehet, hogy ez 16-20 évesen nem probléma, de ezen nem a tini haverok vesznek részt. 60 vendég volt az esküvőnkön, csak a vendégfogadás volt a szüleimnél, amire 12 ember oda se jött, és addig jó is volt arra a fél órára, de nagyon gáz lett volna egész éjjel.


Nem kell sokat költeni, mert az nem garantálja, hogy jó lesz, pl. mi mikor bálban voltunk, akkor iszonyú jó volt a zenész és kiderült, hogy 15 ezret kér egy alkalomért, teljesen el voltam hűlve, le se ült a nép egész este úgy élvezték, nem csak a 100-200 ezres zenekar a jó és ez így van mással is, de szerintem, ha valakinek alig 300 ezer forint is gondot okoz, akkor az ne álmodjon lakodalomról, menjetek be két tanúval meg a szülőkkel és ebédeljetek meg valahol utána.


Ráadásul, ha már lagzit tartasz, akkor egyéb költségeket is KELL kalkulálni, ami amúgy szintén nem lenne. Nálunk pl. a díszterem szombatra 50 ezer forint. Ez csak a polgári, hogy összeadnak, ebbe semmi egyéb nincs.

2013. júl. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
47%
Utolsó: nem tudhatod, hogy a kérdezőéknél hány wc van és mekkora kert. Senki nem mondta, hogy ha nincs elegendő hely, akkor is oda kell tódulni. Nehogy már baj legyen, hogy javasoltunk valamit, ami elég sok családi háznál megvalósítható!
2013. júl. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Sandol ***** válasza:
100%
Sztem is várjatok!Próbáljatok meg spórolni rá. Én tavaly novemberben kértem meg a barátnőm kezét,azóta spórolunk havi 15-20 ezer forintot összese,nem külön-külön. Az esküvőt jövő októberre tervezzük.Nem lesz rongyrázás, kb. 45 fő. Sokan nem értik mmeg,hogy a család-barátok meghívása nem rongyrázás.Miért baj az, ha meg akaron osztani velük ezt a napot?Miért kell úgy gondolni rájuk,mint ingyenélők,akik csak a kajáért jönnek el?Szerintem várjatok. Nem tudom hány évesek vagytok,de szerintem van időtök. Sok sikert és boldogságot kívánok!
2013. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

En is azt javaslom hogy sporoljatok egy kicsit.

Nekunk szeptemberben lesz az eskuvonk, lagzi nem lesz csak egy svedasztalos ebed kb 80 fovel. Kb 600 ezerbol fog kijonni.

Mi is gondolkodtunk azon hogy hazilag oldjuk meg (akkor meg kevesebb vendeggel) de szerintem az tul sok idegeskedessel, elokeszulettel jar, tul sok szivesseget kell kekrni baratoktol, rokonoktol. Marpedig en elvezni szeretnem a nagy napot :-)

2013. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

A tul sok szervezest ugy ertettem hogy az eskuvo napjan igenyel tul sok szervezest. Valakinek figyel i kell arra hogy a kaja meleg legyen mire hazaertek, hogy mindenkinek jusson, hogy a tortat elhozza es hidegen tartsa, felszolgalni is kell... Mig ha egy etterembe mentwk akkor ezeket mind megcsinaljak helyettetek, nektek csak jol kell erezni magatokat.

Szoval szerintem megeri sporolni inkabb egy kicsit.


17-es voltam.

2013. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
17%

Mindenki házasodni akar meg gyereket csinál utána meg megy a sírás!

Hagyd a fenébe,mert legalább nem kell majd elválnotok!

2013. júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben kérnék a helyi vendéglőktől, éttermektől árajánlatot. Igaz, hogy én eddig csak osztálytalálkozót szerveztem Szegeden, de 5000 Ft/fő-ből kijött egy elég szép kajálás pezsgővel, desszerttel, ebben benne volt az Ofő fogyasztása és a neki szánt virág is. 32-en voltunk. Persze a plusz italfogyasztást mindenki fizette magának, szóval az még dob rajta. De, ha sikerül megalkudnotok egy jó hellyel, akkor lehet, hogy nullszaldóra kihozzátok a dolgot. Pici esküvő ide vagy oda, 5-10 ezret szerintem akkor is kapnátok fejenként. A meghívóba mindenképp írjátok bele, hogy ajándékok helyett pénzzel tudnak segíteni titeket.
2013. júl. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!