Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi várható egy olyan házasságt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Haramia kérdése:

Mi várható egy olyan házasságtól, amit azért kötnek mert ha visszamondanák az esküvőt félő, hogy oda a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki kb. 5 éve van együtt a párjával. Van egy közös gyermekük is, aki 4 éves. nem rég tudtam meg, hogy szeptemberben lesz az esküvőjük, de mikor bővebben kérdezgettem erről nem túl lelkesen beszélt róla. (Ő a férfi.) Annyit mondott csak, hogy elég sok a káosz, a bonyodalom, mind anyagi-mind lelki oldalról, de ott tart a dolog, hogy ha most lefújják az esküvőt, akkor félő h rámegy az egész kapcsolat is...Szerintetek van értelme így házasodni?
2013. júl. 20. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem minden fajta házasságkötésből lehet bármi végkifejlet. Pl. nagy esküvő boldog ifjú pár, pénz mint a tenger, 8 éve együtt jóban rosszban, most már jöhet a baba nagyon jó, hívjunk 500 embert, mindenki akarja és pár hónap után elválnak. Van olyan is, hogy hozzá kényszerítik a csajt a férjéhez, mert még ma is létezik ilyen, mert így lesz neki jó és így lesz jó hírneve a családnak, nem valami jött-ment lesz a férje és nem is ismeri, sőt gyakorlatilag ez erőszaknak számít, mégis egy olyan intelligens, udvarias és kellemes férjet kap tálcán, amitől ő lesz a legboldogabb ember és még bele is szeret. Vagyis szerintem a jól működő kapcsolat a lényeg.
2013. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán attól, hogy megesküsznek, azzal nem nagyobb a sansz, hogy szétválnak útjaik.

Annál inkább, ha az egyik fél erőszakos, a másik meg úgy érzi, rátelepszenek. De ez ceremónia nélkül is fogja nyomasztani, s idő kérdése, hogy lelép a párja mellől.

Ha szereti az asszonyt, és annak fontos a mások előtt kimondott igen, meg gyerek is van, meg évek óta együtt vannak, akkor miért ódzkodik? De ha mozog a fejében, hogy lelép, akkor ne házasodjon. Évekig járhatnak bíróságra.

2013. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha én vagyok a menyasszony, és lefújja a vőlegény az esküvőt, elég evidens, hogy szakítok vele...

Gondolom a pasi nem szeretné elveszíteni a menyasszonyát akkor sem, ha ez nem a legjobb hangulat az esküvőre.

Az meg, hogy hogy sül el... na az majd kiderül idővel.

2013. júl. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármi lehet belőle. Mikor mi is elkezdtük szervezni az esküvőt a férjemmel, az is kicsit bonyodalmas volt, több idegeskedéssel, rohangálással járt, mint gondoltuk, mi sem voltunk túl lelkesek az előkészületektől. De ettől még szerettük egymást, meg össze is akartunk házasodni, és végül az esküvő is nagyon jól sikerült, meg a házasság is.


Gondolom, itt most a vőlegénynek kicsit elege lett az esküvői hercehurcából, stresszből és úgy érzi, lehet kár volt belevágni, ha ennyi bonyodalommal jár. Természetesen a menyasszonynak borzalmasan sértő és megalázó lenne, ha már ilyenkor lefújnák az egészet.

Ettől még a kapcsolat lehet jó és minden bizonnyal ha már ott lesznek az esküvőn, vagy az esküvő után kicsit lecsitulnak a kedélyek és minden rendben lesz.

2013. júl. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lakott itt az utcában egy lány. 9 évig udvarolt neki a fiú. Régi módiak voltak. Udvarlás, virág, vacsora, hatalmas séták stb. Nagyon boldogok voltak. A srác megkérte a kezét. Nem volt nagy lakodalom, csak a család. De boldogok voltak. Az esküvő után 1 hónapra elválltak.

Volt osztálytársam 3 éve hatalmas esküvőt szervezett magának, a facebook és a környék is tőle, a boldogságától zengett. Fél év múlva elváltak.

Szerintem van értelme. Lehet hogy magát az esküvőt nem szeretné. De a párját nagyon szereti, örömet akar neki okozni. Ha nem jön be majd elvállnak. Mint az ismerőseim.

2013. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Házasodjatok össz-vissz két tanúval, ez a legegyszerűbb. Nem kell felhajtás, ha gondok vannak belőle.
2013. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a férfiak alapvetően nem esküvőmániásak, ez tény. osztálytársaim házasodtak tavaly, előző évben összefutottam a vőlegénnyel, pont az eljegyzésük után pár hónappal. kérdezgettem egy kicsit az esküvőről, ő meg mosolyogva hárított és csak annyit mondott, h odébb van az még, most ne stresszeljem ezzel :) egyébként imádja a feleségét, most született meg a babájuk, vallásos családból származnak, és kb ők az egyetlenek a környezetemben akiknek hosszú házasságot jósolok :)


ugyanebből a társaságból volt egy lány, aki már évek óta együtt élt a párjával, hatalmas lagzit csináltak, rá 2 évre meg ment a válás. kiderült, h a hölgyemény már a szervezés felénél bizonytalan volt a kapcsolatban, de nem akart szégyenbe maradni, így megtartották, kidobtak rá egy valag pénzt, a házasságuk meg egy merő katasztrófa volt.


mindenre van példa és ellenpélda. bután hangzik, de pont ezért nem szeretnék házasságot. félek, h annyira megkavarná a fejemben a dolgokat, h attól menne gallyra a kapcsolatunk. legalábbis egyelőre így érzem. szerencsére a párom nem sürget, mondtam neki, hogy ha elérkezettnek látom az időt hogy esküdjünk, akkor fogunk. ez persze nem zárja ki azt sem, h 20 év és 2 gyerek után mondok igent, de azt sem, h akár jövőre. mindenképpen szolid, kis létszámú "lagzit" szeretnék, mivel nekem ez intimebb annál, h ország-világ előtt mosolyogjak a kamerákba.

2013. júl. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!