Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszony szülei állják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszony szülei állják a lakodalmat? Régebben így volt, most mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Párom előhozakodott vele, hogy neki legalább 500 vendége lenne, mert ha Pistáékat meghívja, Józsiékat is meg kell, stb...

Én inkább úgy szeretném, hogy mindenki állja a saját rokonságára eső költségeket, de legalábbis felezzünk.


2013. aug. 13. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Modern időket élünk, nincsenek szabályok. Beszéljétek meg ki mekkora részt tud/akar vállalni.
2013. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk félig igaz, mivel apukám állja a felét a költségeknek, de erről az oldalról is lesz a legtöbb meghívott. Szerintem a ti esetetekben, ha a vőlegény meghívottjai bőven többen vannak, akkor jó ötletnek tartom, hogy osztozzatok a költségeken.
2013. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
2. vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy a másik felét mi a párommal gyűjtjük össze, hiszen már jó pár éve együtt élünk.
2013. aug. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Manapság a házasulandó pár spórolha össze a pénzt az esküvőre. Ha a szülők esetleg tudnak segíteni, az jó, ha mégsem, akkor nincs dínom-dánom, csak egy egyszerű szertartás és a legyszűkebb rokonság. Párod kicsit el van szállva, ha azt képzeli, hogy az ő 500 vendégét a te szüleidnek kellene jóltartani.
2013. aug. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%

Régebben 18 évesen házasodtak, amikor még egyikük sem keresett. A lány szülei állták az esküvőt, a férfi eltartotta egy életen át a nőt és a gyerekeket.


Ma már remélhetőleg a házasodó felek dolgoznak, így teljes mértékben nekik kéne állniuk a saját esküvőjüket, hiszen ők akarják annyira. Ehelyett lehúzzák a saját szüleiket, csak mert ők villogni akarnak egy napot, majd amikor elválnak egymás fejéhez vágják, hogy "bezzeg az én apám többet tett az eksüvőbe", stb. Fizesse az, aki házasodik, és kész.

2013. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%

Igen a lányos ház által az esküvőt a fiús ház meg a lakást ahova költöztek.

Ma inkább az ifjú pár állja, végül is ők akarnak esküvőt.

Felezni nem sok értelme van szerintem. Akkor a nászajándékot is ilyen arányba felezitek?

2013. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen, el van szállva. Benyújtotta az igényét, de a fedezetről egy szót sem mondott. Azt mondta, azért kell őket meghívni, mert őket is meghívták anno, de akkor a testvérét és annak családját is meg kell hívni, meg a fél falut. Nekem csak 80 vendégem lenne. Viszont, ha a költségekről nem tudunk megegyezni, nem kell erőltetni ezt az esküvőt.
2013. aug. 13. 10:34
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Manapság a fiatalok szokták állni az esküvőt, mert szerintem egyik ember se várhatja el,hogy 500 embert ellásson. De szerintem is arányosan osszátok el. Szal ha nálatok lesz 100 vendég akkor ne 300at fizessetek....
2013. aug. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Régen a lány szülei állták.


De már nem azok az idők vannak.


Most már nem 18 évesen házasodnak az emberek,hanem megkeresik a lagzi árát,és a pár állja.


A vőlegényed sztem nem is sejti mibe kerül 500 fős lagzi...

2013. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Állja az, aki a lakodalmat akarja...!


Pl én nem szeretnék lakodalmat, mert nekem nincs ilyen nagy összejárós rokonságom. Azt meg világ életemben nevetségesnek tartottam, ha valaki olyan rokonokat hív meg, akiket nem is ismer, és a lakodalmas udvariassági pofavizit és ajándékleadás után az életbe többé nem is fog látni, max a temetésén vagy akkor sem...

De hát vannak szerencsések, akinél gyakorta találkoznak a rokonok, sok közös ünnepeik és programjaik vannak, náluk helyénvaló a lakodalom.

Én ha 20 embert össze tudnék szedni, az is csoda lenne, azok is inkább barátok, ismerősök és nem rokonok. Inkább csak kisebb összejövetelet tartanék velük a lakodalom helyett, és ennek költségét se nem a saját, se nem a leendő párom szülejétől várnám, hanem a párommal közösen fizetnénk. Szerintem ez normális....

Ha meg olyan párom lesz, aki többszáz rokonnal és baráttal van napi kapcsolatban és ragaszkodik a lakodalomhoz, akkor találja ki ő a finanszírozást! persze beszállnék én is, de nem ész nélkül. Gáz, amikor minden megspórolt pénzt lakodalomra költenek...

2013. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!