Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha valaki a párjával már egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki a párjával már egy pár éve együtt él és van közös gyerekük akkor van még értelme összeházasodni?

Figyelt kérdés
A párom szerint semmi értelme, ha már szült nekem egy gyereket és előtte nem házasodtunk meg akkor minek összházasodni.

2013. aug. 17. 14:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
20%
Teljes mértékben egyetértek a pároddal. Ha eddig nem, akkor mostmár minek? Úgyis a gyerek a legnagyobb dolog két ember életében! Mi pont ugyanígy vagyunk a párommal. 5 éve vagyunk együtt, van egy kisfiúnk. Még az elején akartam házasságot, de már nem érdekel.
2013. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Eddig még sosem került szóba nálatok a házasság? Úgy értem, sosem beszéltetek róla, hogy ki, mit szeretne?
2013. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pár tagjainak fontos, akkor igen, van értelme.
2013. aug. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Talán a házasok sokkal több mindent megtesznek a kapcsolatukért,mint akik nincsenek megházasodva,ha gyerek van akkor meg főleg.Jó érzés,hogy férj és feleség vagytok,hogy összetartoztok hivatalosan is nem csak úgy.Vagy ,hogy van karikagyűrű az ujjadon,én szeretem,hogy van.Szeretni egymást azért papírral és papír nélkül is ugyanúgy lehet.Ha az anyagiakat nézzük,nem éri megházasodni,sokkal több támogatást kapnak akik papíron külön vannak.Ingyen tankönyv,gyermekvédelmi,ingyen étkezés stb.Mi házasok vagyunk egy gyerekkel,semmit nem kapunk,mindent fizetünk a gyereknek,sokan ezek miatt képesek elválni a mi környékünkön,ill.hogy 5 év házasság után feleződik a vagyon.

Ha ragaszkodsz a házassághoz,beszélgess a pároddal,hogy te attól jobban éreznéd magad stb,és ,hogy hivatalosan is összetartozzatok.

Mi nem bánjuk,a házasságot,én is pocakosan mentem férjhez :)

2013. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi lassan 8 éve vagyunk együtt. Van 2 gyönyörű kislányunk.

A párom pár éve még hallani sem akart az esküvőről, ebbe bele is nyugodtam, hogy csak álom marad. Aztán most újból szóba került köztünk, és most jutottunk el arra a pontra, amikor össze akarunk házasodni. Jövő augusztusra tervezzük a "nagy napot". A lányaink lesznek a koszorúslányok :)

Szerintem van értelme :)

2013. aug. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne értelme?


Ha a párod házasságellenes, akkor érthető a véleménye, de amúgy nem.

2013. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%

Számomra nem lenne értelme. Nekem az esküvő azt jelenti, hogy hivatalosan is kijelentem, hogy elkötelezem magam, komolyak a szándékaim, a párom mellett szeretném leélni az életem, vele szeretnék családot alapítani. Ha már éljük a közös életünket, van családunk, és ezt mindenki tudja, akkor nincs mit kijelenteni. Más szóval: a házasságban két ember összeköti az életét, a fent említett esetben pedig már össze van kötve.

De ez az én szubjektív véleményem, ettől függetlenül persze mindenki cselekedjen úgy, ami a leginkább boldoggá teszi.

2013. aug. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
62%

Igen van ertelme es a gyerek fele is hogy hazasok a szulei nem csak ugy osszealltak.

Peldamutatas a gyereknek ezen kivul jogilag is szerencsesebb hazassagban elni pl egyik fel halala eseten orokles stb.

2013. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Nagynénémék 20 éve vannak együtt (van egy 18 éves gyerekük is) és még csak most fognak összeházasodni.
2013. aug. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Én nem akartam házasodni. Aztán végül a 3. gyerekkel voltam terhes, amikor sor került rá. A párom szerette volna nagyon, én mondjuk nem tartom fontosnak, teljesen közömbös nekem. Amiért mégis az igen felé dőlt a mérleg, hogy a 2 gyerek szerette volna, hogy az én nevem is az legyen, mint az övék. Ez mehetett volna sima névváltoztatással is, de egy sima kéttanús esküvőre szavaztunk.

A férjem azóta is nagyon büszkén mutat be, mint felesége. Én 2 év alatt nem szoktam meg a nevem viszont... :)

De egyébként nem vagyok házasságellenes, és imádom a férjem. Nem vagyok az a típusú nő, aki 2-3-4 év ismeretség után férjhez megy. Az nekem olyan kevés ahhoz, hogy igazán megismerjük egymást. Ráadásul a válások 2/3-a a gyerek születése utáni 1-2 évben történik. A gyerekvállalás elég nagy falat a kapcsolatnak. Ha erősíti, jobbá teszi, akkor tényleg jó eséllyel fog működni jóban-rosszban.

2013. aug. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!