Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen szolgáltatókat illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen szolgáltatókat illik meghívni az esküvői vacsorára?

Figyelt kérdés

65 vendéget hívunk meg, csak vacsora lesz a szertartások után, lagzi nem.

Hallottam, hogy a szolgáltatóknak is kell vacsora.

Kinek rendeljünk vacsorát az alábbiak közül:

- fotós (a kreatív fotózáson, a szertartásokon, a vacsin fotózik)

- videós (csak a szertartásokhoz kértük fel)

- fodrász

- műkörmös

- sminkes

- virágos

- az atya, aki összead minket

- anyakönyvvezető

Ti kiknek rendeltek/rendeltetek e szolgáltatók közül?


2013. szept. 17. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom azt szokták, aki jelen van a lakodalom/vacsora alatt is. Itt ebben az esetben ez a fotós. De ez sem kötelező, csak így illendő. Szerintem lehet ennyivel kedveskedni neki :)


(én küldenék a jól dolgozó többi szolgáltatónak egy kis sütit, ha megmarad)

2013. szept. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
87%
A papot, a fotòst, a videóst ès az anyakönyvvezetõt hìvtuk meg.
2013. szept. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk csak a videós volt ott. A fotósnak, anyakönyvvezetőnek, papnak aznap volt 4-5 esküvője... most akkor mindenkinek illett volna őket megívni? Falun szokás a papot, de én még sosem voltam olyan vacsorán, lakodalomban, ahol a felsoroltak ott lettek volna, kivéve, ha amúgy is vendégek lettek volna, szolgáltatástól függetlenül.

Oké, a fodrász koszorúslány volt, de hát ő családtag.

2013. szept. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Azt, aki ott lesz a vacsora alatt is, azt mindenképp! A fodrászt, műkörmöst stb. felesleges, a fotóst, videóst, esetleg a papot viszont illene. :)
2013. szept. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
A gázszolgáltatót mindenképp.
2013. szept. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Fotóst és a papot!
2013. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

A fotósnak illik fizetni a kaját, mivel ő ott van a vacsi ideje alatt.

Illetve a papot meg lehet még vendégelni, ha jó a viszonyotok vele, ha egyébként is abba a templomba jártok, stb.

A többieket felesleges.

2013. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%
Mi csak a videósnak és a fotósnak készítettünk terítéket. A papnak csomagoltunk bort, pálinkát, süteményt. A többieket nem hívtuk meg, csak a tortából vittem mindenkinek egy dobozzal.
2013. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
fotós és az atya, bár a papot nálunk nem szokták, csak ha nagyon vallásos a család.
2013. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Kis településeken, ahol aznap az az egy esküvő van, a papot is meg szokták hívni. Aki dolgozik az esküvőn magán, annak nemcsak illik, de sokszor a velük kötött szerződés alapján kötelező is a vacsorát biztosítani. Ezek a videós, fotós, vőfély, zenészek, esküvőszervező. A dekorosnak, fodrásznak stb. természetesen nem kell, hiszen a munkájuk elvégzése után hazamennek ebédelni. :)


Ha különleges, drága a menütök, kérhettek a szolgáltatóknak olcsóbb változatot is, egy leves + sültetstál összeállítás tökéletes megoldás. Azért kérdezzetek rá, nem vegetáriánus vagy lisztérzékeny köztük valaki. A szolgáltató is ember, az apró figyelmességek, amiket a megrendelőktől kapnak, jobb munkát is eredményeznek. :)

2013. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!